Wiadomości

Świadomi powagi chwili…

Świadomi powagi chwili…

Właśnie te słowa, otwierające tradycyjną rotę przyrzeczenia składanego przez uczniów pierwszych klas Liceum – „świadomi powagi chwili” – stały się przewodnim motywem tego szczególnego wieczoru. Celebrujący uroczystą Mszę Świętą o. dr Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, właśnie temu krótkiemu fragmentowi poświęcił dużą część swojego kazania. I dobrze, że się tak stało.


SKTK i Beskidzie Śląskim

SKTK i Beskidzie Śląskim

Nasza wycieczka - fantastycznie zaplanowana przez pana prof. Michała Pacynę - rozpoczęła się około 6:45 w sobotę, 25 września na dworcu autobusowym w Krakowie. Po trzygodzinnej podróży i jednej przesiadce w Bielsku dotarliśmy na Przełęcz Salmopolską, gdzie rozpoczęła się nasza wędrówka. Idąc granią wśród buków i świerków, przebyliśmy szczyty takie jak: Biały Krzyż, Grabowa i Kotarz, aby następnie odbić na północ do uroczej ścieżki między krzewami w okolicy Beskidka. 


Oddajemy krew

Oddajemy krew

W czwartek 16.09.2021. odbyła się pierwsza akcja krwiodawstwa w tym roku szkolnym (mam nadzieję, że nie ostatnia...). Chętnych było więcej, ale ostatecznie krew oddało 8 osób. Oto oni:
Kacper Król 3ag
Michał Lach 3ag
Zuzanna Kudroń 3bg
Marcin Jodłowski 3bg
Adam Jaworski 3bg
Kamil Żukowski 3dg
Dominik Dorosz 3dg
Jakub Zaręba 3eg
Gratulujemy odwagi !!!

Obóz naukowy - nagroda dla najlepszych uczniów Szkoły

Obóz naukowy - nagroda dla najlepszych uczniów Szkoły

Tradycją stał się obóz naukowy, na który  Szkoła na początku roku szkolnego zaprasza 20 najlepszych uczniów tzn. tych, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Opiekunkami w tym roku były: pani prof. Marta Grębosz i pani prof. Agnieszka Łękawa. Jak było? Najlepsze informacje u źródła:)

Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Wyniki egzaminów uczniów szkół pijarskich w Polsce

Przedstawiamy wyniki egzaminów ósmoklasisty oraz matur na tle województw i Polski z naszych szkół pijarskich w Bolesławcu, Elblągu, Katowicach, Krakowie, Łowiczu, Poznaniu oraz Warszawie. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wysokich wyników.  Cieszymy się, że szkolnictwo pijarskie wyróżnia taki poziom. Życzymy sobie, by wysokie wyniki nauczania towarzyszyły dobremu wychowaniu naszych podopiecznych.

Wyniki matury 2021

Z dumą i wielką radością przedstawiamy wyniki tegorocznej matury. Więcej  informacji tutaj. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy. Wszystkim zaś życzymy dobrych wakacji!

"Na peryferiach". Ostatnie i pierwsze czuwanie.

W poniedziałek, 21 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym czuwanie modlitewne, a zarazem pierwsze przygotowane przez grupę niedawno ustanowionych Animatorów, którzy w opinii uczestników spisali się  wzorowo.  Dziękujemy im serdecznie za zaangażowanie i prosimy o więcej w nowym  roku. Przez cały rok tematy spotkań krążyły wokół jakiegoś ewangelicznego miejsca - jezioro, góra, Samaria, dlatego to ostatnie odbyło się "na peryferiach", gdzie Jezus zadaje nam najważniejsze pytanie: Kim jestem dla ciebie? 

Martyna - gratulujemy!

Martyna - gratulujemy!

Martynie Jędrys  - uczennicy klasy 2c gratulujemy zdobycia I miejsca w konkursie na najlepszą okładkę Mądrej Książki Roku 2020. Martyna udowodniła nam, że nawet trudny pandemiczny czas można twórczo wykorzystać!

    Praca okazała się bezkonkurencyjna w dużej rywalizacji  kilkudziesięciu projektów nadesłanych z całej Małopolski. Konkurs organizowany jest od kilku lat przez Uniwersytet Jagielloński przy współudziale wielu instytucji.


Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

Za nami Dzień Otwarty 2021 w tradycyjnej formie spotkań i rozmów. Wszyscy do nich bardzo tęskniliśmy, więc zachowując wszystkie zasady dystansu czasów pandemicznych, mieliśmy okazję do zaprezentowania licznym Gościom historii, teraźniejszości i planów na przyszłość naszej Szkoły.

Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany w tym roku zakwity z dużym opóźnieniem, ale matury rozpoczęły się 4 maja - zgodnie z planem. Dziś ważny dzień - maturzyści zakończyli zdawanie egzaminów! Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek - rozpoczynacie chyba najdłuższe wakacje. Niech będą bardzo radosne. Dobrze wykorzystajcie ten czas! Życzymy, by wyniki egzaminów maturalnych usatysfakcjonowały Was i umożliwiły dostanie się na wymarzone studia!

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".

Zaufanie

Zaufanie

Pewne rzeczy muszą trwać, choćby nawet czas im nie sprzyjał. Tak jest z wielkopostnymi dniami skupienia dla pracowników naszych Szkół. Były organizowane wtedy, gdy wplatano je w zwykły rytm tygodniowej pracy – ale spotkaliśmy się też, nauczyciele Podstawówki i Liceum, teraz, w tym tak trudnym do wytrzymania roku, kiedy było to nasze pierwsze od dawna spotkanie twarzą w twarz...