Siedmiu Wspaniałych

W środę - 13 marca - odbyła się w szkole akcja krwiodawstwa. Zgłosiło się 16 uczniów, ale tylko siedmiu z nich zostało dopuszczonych przez lekarza do oddawania krwi. Dziękujemy. Gratulujemy odwagi. Mamy nadzieję, że to Wasze pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie z krwiodawstwem.

Przedsiębiorcza Madzia

Z ogromną radością informujemy, że do etapu okręgowego XIX Olimpiady Przedsiębiorczości przeszła Magdalena Brzóska (kl. 3a). Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w kolejnych zmaganiach.

Mikroskopii ciąg dalszy

Dlaczego tonik Schweppes świeci w ciemności?
Co kryje się tak naprawdę za czarnym wydrukiem?
Jak sprawić, by kwas cytrynowy pokazał nam swoje krystaliczne oblicze?

Kolejne zajęcia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tym razem wszystko miało być prostsze; znane miejsce, znani prowadzący i już wiadomo, że fizyka po angielsku jakby łatwiejsza. Po raz kolejny uczniowie klasy 3b mieli okazję zmierzyć się fizyką doświadczalną. Tym razem badaliśmy, jak bardzo „lepki” jest olej i czy temperatura wpływa na przepływ prądu elektrycznego. Pomiary zrobione, opracowania wyników się robią. Mamy tylko nadzieję, że wyniki i wnioski nie będą za bardzo odbiegać od tych oczekiwanych.

Absolwenci - Uczniom

10 stycznia 2024 roku, jako uczniowie klas matematycznych (klas 2-4),  uczestniczyliśmy w wykładzie prowadzonym przez absolwenta naszej Szkoły, inżyniera lotnictwa – pana Karola Zawiszę. Wykład dotyczył przyrządów pomiarowych wykorzystywanych na statkach powietrznych.

#SU-w-ak

Nasze liceum uczestniczy w Programie Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), finansowanym z środków Gminy Miejskiej Kraków, którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

Olimpiada o diamentowy indeks AGH - matematyka i fizyka

Z radością informujemy, że sześcioro uczniów z klasy 4B  zostało zakwalifikowanych do prestiżowego drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i czworo z fizyki ( dwóch z klasy 4B i po jednym z 2C i 3B) do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki.  To wyjątkowe osiągnięcie świadczy o ich wysokich umiejętnościach oraz pasji do nauk ścisłych.

Dzielenie

Różne rzeczy można dzielić – i nie trzeba być wybitnym matematykiem (których oczywiście wśród naszych uczniów nie brakuje), żeby wiedzieć, że jeśli coś podzielimy, to będziemy mieć tego mniej niż przed podziałem. Ale są wyjątki – na przykład życzenia świąteczne, których materialnym symbolem jest przecież właśnie dzielony i rozdzielany opłatek.

Projekt Samorządu Uczniowskiego

Projekt Samorządu Uczniowskiego "Na zielonym stole"

Przez ostatnie siedem dni na terenie naszej Szkoły odbywał się turniej gry w piłkarzyki, w którym nie zabrakło emocji! Mierzyło się ze sobą jedenaście dwuosobowych drużyn z różnych klas i roczników. W zawodach były uwzględnione nagrody na konkurs związany z tematyką futbolu stołowego dla trzech najlepszych ekip. Stoły do gry zostały sfinansowane dzięki programowi SUWAK (któremu bardzo dziękujemy), a złożone przez uczniów. Cieszą się niezmiennie ogromną popularnością wśród młodzieży naszej szkoły. Na przerwach zbiera się duża grupa osób, czekająca tylko na swoją kolejkę.

Skok na... integrację!

Nie da się ukryć, że ostatnie przedświąteczne tygodnie mijają w gigantycznym pędzie. Dobrze czasem taką pogoń przerwać i zainwestować w relaks i integrację. Tak zrobiła klasa 1e, która ze swoim wychowawcą - panem Mateuszem oraz zastępcą wychowawcy - panią Weroniką, wybrała się w jeden z grudniowych poniedziałków do parku trampolin GoJump.

Paczka Mikołaja dla dzieci z Hospicjum

5 grudnia to Dzień Wolontariusza. Postanowiliśmy go spędzić, robiąc coś dobrego… To właśnie dziś zakończyliśmy zbiórkę darów dla Podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Mikołajami zostali uczniowie każdej klasy naszej Szkoły, a także Grono Pedagogiczne.

Obóz naukowy klasy 3a

Na początku grudnia (04.12.-08.12.) my - uczniowie klasy 3A - wraz z naszą wychowawczynią prof. Anną Lawand i prof. Michałem Pacyną wyjechaliśmy na obóz do Gdańska i okolic, by uczyć się poprzez zwiedzanie. Udało się zrealizować wszystkie punkty programu, który obejmował oprócz odwiedzenia muzeów, także spacery po otulonych srebrzystym śniegiem ulicach Gdańska, w celu zobaczenia powojennych kamienic czy kulturowych zabytków, niebanalny seans pt. Chłopi i zajęcia z niektórych przedmiotów szkolnych.