Wiadomości

Wyniki matury w roku szkolnym 2022/2023

Wyniki matury w roku szkolnym 2022/2023

Z wielką radością prezentujemy wyniki egzaminu maturalnego, które uzyskali nasi absolwenci. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie nie zmarnowali tych czterech lat i możemy wraz z nimi cieszyć się takimi wspaniałymi osiągnięciami.

Nadmienić też należy, iż egzamin maturalny zdali wszyscy!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji!

Poniżej są załączone infografiki - w celu tym otwórz artykuł.

Zestawienie wyników w poszczególnych klasach jest dostępne tutaj.

Edukacja prawna w Liceum Pijarów

Edukacja prawna w Liceum Pijarów

Z radością informujemy, że pierwszym okresie roku szkolnego 2023-2024 uczniowie klas ekonomiczno-prawnych 2a i 3a będą beneficjentami realizowanego "pro publico bono"  przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie programu edukacji prawnej. W ramach tego programu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez radców prawnych w wymiarze jednej godziny zajęć tygodniowo. 


Razem działamy aktywnie! – nowy projekt

Razem działamy aktywnie! – nowy projekt

Z przyjemnością informujemy, że realizujemy mikroprojekt  „Razem działamy aktywnie!” w ramach Konkursu „Aktywizacja Młodzieży w Samorządach w województwie śląskim i małopolskim”, prowadzonego przez New Europe Foundation. Projekt „Razem działamy aktywnie!” jest realizowany przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie we współpracy z organizacją patronacką – Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

Świadectwa maturalne

Świadectwa maturalne

Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 7 lipca. Będzie można je sprawdzić na stronie wyniki.edu.pl, logując się na swoje konto za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu.

Świadectwa maturalne, aneksy oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu będzie można odebrać w szkole 7 lipca 2023 r. (piątek) w godz. od 9.00 do 14.00.

Upoważnienie do odbioru świadectwa przez wskazaną osobę - do POBRANIA TUTAJ.

Oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (zał. nr 7) - do POBRANIA TUTAJ.

Sukcesy naszych uczniów: Święto harfy

Sukcesy naszych uczniów: Święto harfy

Nasza uczennica Timler Nadia wzięła udział w V Święcie Harfy w Katowicach. Gratulujemy jej zarówno talentu jak i pasji do gry na tak wyjątkowym instrumencie.

O tym wydarzenia sama tak pisała:2022/2023 nasze sukcesy

2022/2023 nasze sukcesy

SUKCESY UCZNIÓW LOZP W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl 

Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022

Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022

Kończymy!

Kończymy!

Zakończenia roku szkolnego w zasadzie przebiegają wedle pewnego powtarzalnego scenariusza. Odnotujmy przeto z reporterskiego obowiązku, co wydarzyło się w naszym Liceum 23 czerwca 2022 roku.

Po pierwsze – zaczęliśmy jak należy, czyli Mszą Świętą (odprawianą w dramatycznej oprawie gwałtownej ulewy przerywającej na chwilę nieznośny upał).

Przedsmak wakacji

Przedsmak wakacji

To, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego nie było lekcji (bo kto by na nie chodził, skoro i tak wszyscy już wiedzą, jakie oceny dostaną), to wcale nie znaczy, że w Szkole – i poza nią, w różnych miejscach, w których pojawili się nasi uczniowie – nic się nie działo. Wprost przeciwnie – działo się może więcej niż zazwyczaj.


Wymiana polsko - niemiecka

Wymiana polsko - niemiecka

Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku szkolnym udało się wznowić polsko-niemiecką wymianę, która ma wieloletnią tradycję. Partnerską szkołą naszego Liceum jest od roku 1994 duże publiczne gimnazjum z Bawarii, Christoph Probst Gymnasium Gilching. W kwietniu (16-23) grupa uczniów naszej szkoły spędziła tydzień w Niemczech, a w czerwcu (12-18) młodzież z Bawarii gościła w Krakowie. 

My w Londynie

My w Londynie

W dniach 3 - 11.06.2023 czterdziestu uczniów z klas 1. i 2. naszej Szkoły, pod opieką p. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Jadwigi Bendo,  wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii, zorganizowanym dla nas przez biuro AGABA - Edu Tur. 

Nasz sukces w konkursie Zwolnieni z teorii

Nasz sukces w konkursie Zwolnieni z teorii

Miło nam poinformować, że  znaleźliśmy się w gronie najlepszych liceów i techników, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości. Uzyskaliśmy 27. miejsce w województwie małopolskim. Dziękujemy wszystkim  uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jesteście wielcy :)


link do rankingu:  https://liblink.pl/UYSczEUULz

Finał szkolnych rozgrywek w tenisie stołowym

Finał szkolnych rozgrywek w tenisie stołowym

Zakończyliśmy drugi szkolny turniej tenisa stołowego. W finałowym meczu spotkali się Adam Stochel z klasy 2b i Rafał Guzik z klasy 1c. Mistrzem szkoły został Adam. Trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Dziubińskiemu z klasy 1c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.