Wspólnotowa Msza Święta

W czwartą niedzielę miesiąca Wspólnota Szkolna  uczestniczyła we Mszy Świętej a potem spotkała się na agapie.

Ortograficzny sukces

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2c Paulina Zięba zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".

Czy wszystko można przebaczyć? - spotkanie małej grupy.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania małych grup w poniedziałek i środę, od godz. 15:20, w sali 106.

Jedyna taka 18-stka!

18. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, odbywające się w Krakowie w dniach 12 – 14 października, przebiegło pod hasłem „W Twoich rękach”. W spotkaniu uczestniczyło prawie 650 młodych związanych z pijarskim duszpasterstwem w szkołach i parafiach nie tylko z Polski, ale także z Węgier, Czech i Białorusi.

W tegorocznym SMP z naszego liceum i szkoły podstawowej wzięło udział 42 uczniów a całość imprezy koordynowało 50 animatorów (uczniów i absolwentów).

Jesienne propozycje duszpasterskie

Jesienią zapraszamy na sptkania w grupach, czuwania i roraty.

Szczegóły na plakacie.

Msza Wspólnoty Szkolnej

Zgodnie z wieloletnią tradycją Wspólnota Szkolna Szkoły Podstawowej oraz Liceum spotkała się na Eucharystii.

Świat mi się zawalił i co dalej?

W tym tygodniu zapraszamy na spotkania małych grup. Aby każdy mógł znaleźć dogodny termin proponujemy spotkania od poniedziałku do czwartku, od godz. 15:20, w sali 106.

Wokół Srebrnej Góry. Spacer SKTK

Chociaż rok szkolny rozpoczął się ledwie tydzień temu, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze wznowiło już działalność po wakacyjnej przerwie. Stało się to za sprawą sobotniego spaceru, którym rozpoczęliśmy tegoroczne odkrywania Krakowa.  Jak się okazuje, skrywa on wiele tajemnic i ma więcej niż jedno – to powszechnie znane – oblicze.

Nowa stypendystka

Kuratorium Oświaty w Krakowie opublikowało  listę  uczniów, którzy otrzymali w roku szkolnym 2018/2019 stypendia Prezesa Rady Ministrów  dla młodzieży szczególnie uzdolnionej. Miło nam poinformować, że znalazła się na niej  Nina Plackowska z klasy 3d.

Serdecznie gratulujemy!

Projekt Teatr

9 października 2018 r. delegacja naszej szkoły pod opieką p. Anny Hawleny - Drożdżak brała udział w odsłonięciu nowej kurtyny według projektu Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Przyjmowanie

12 października obchodziliśmy w Szkole podwójne święto – Dnia Edukacji Narodowej i Patrona Szkoły (jest nim wszak Stanisław Konarski, bez którego inspiracji wielkie oświeceniowe dzieło Komisji Edukacji Narodowej nie doszłoby do skutku). A jeśli dodać do tego tradycyjną nazwę tego ważnego momentu każdego roku szkolnego – czyli Dzień Nauczyciela – to wyjdzie na to, że świętowaliśmy potrójnie.

Zostań recenzentem Biblioteki Szkolnej!

W poniedziałek 15 października rusza konkurs recenzencki. Szczegóły- na stronie Biblioteki.   Proponowane książki można przeglądać na stoliku z nowościami. Pełną listę publikujemy  w  zestawieniu w naszym katalogu.