Stadion Młodych

„Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” – pod takim hasłem nasza młodzież spotkała się z młodzieżą z całej Polski 6 września na Stadionie Narodowym.

Katechezy dla dorosłych: Wiara 18+

katechezy-dla-doroslych-wiara-18.jpg

Wokół encykliki Lumen fidei  (2013 r.)

We czwartki o 19.30 w Liceum.

20 IX  Kiedy wierzący osiąga dojrzałość?

11 X    Dlaczego można żyć bez wiary?

8 XI    Jak zmienia się życie wierzącego?

29 XI  Co mogę zrobić dla mojej wiary?

Olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne

Wykaz i terminarz olimpiad znajduje się w plikach do pobrania.

►Olimpiady przedmiotowe

►Olimpiady interdyscyplinarne

Pierwsze czuwanie za nami.

30 września 2018 r. w liceum miało miejsce pierwsze czuwanie w tym roku szkolnym. Tematem przewodnim był DOBRY PASTERZ.

Pierwszy Piątek Absolwentów Pijarskich

5 października 2018, godz. 19.00
Eucharystia, rozmowy i coś do jedzenia.

Temat roku: Świętość 2.1

Architektoniczna sztafeta

25 września w sali muzealnej odbyło się spotkanie klas architektonicznych ze studentkami architektury Politechniki Krakowskiej i Politechniki Warszawskiej.

Teatr Liceum Pijarów zaprasza!

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM TEATRU PIJARÓW!

Pierwsze spotkanie - 24.09. (poniedziałek), godz.15.20, w czytelni.

Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego.

9 września 2018 r. w pijarskim sanktuarium w Warszawie nasi nauczyciele i reprezentacja uczniów uczestniczyła w XV Forum Edukacyjnym zatytułowanym  "Historia poza historią"i Inaguracji Roku Szkolnego.  Prelegenci Forum starali się zainspirować nauczycieli różnych przedmiotów do wplatania w swoje lekcje wątków historycznych, w myśl starożytnej sentencji Historia magistra vitae est.

30.09. Wrześniowe czuwanie - zaproszenie.

Drodzy Przyjaciele, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele i Rodzice!
W tym roku podczas czuwań chcemy skupić się na osobie Jezusa. Pierwsze czuwanie to odkrywanie Pana Jezusa Dobrego Pasterza, a nas jako Jego owiec.

Rozpoczęcia

Najpierw było to nasze, wewnątrzszkolne – bardzo tradycyjne... Już od 8:00 (taki, mówiąc językiem młodzieżowo-imprezowym, biforek) pod Szkołą kłębił się tłumek odświętnie ubranych uczennic i uczniów, starających się jak najlepiej wypaść przed obiektywem aparatu fotograficznego Księdza Dyrektora: najpierwsza inicjacja w nowy rok szkolny to zdjęcie do informatora... A później już oficjalnie: uroczystość w holu Szkoły, Msza Święta dla połączonych, by tak (nieładnie, ale żartobliwie) rzec, zasobów ludzkich Liceum, Gimnazjum i Podstawówki, pierwsza próba krzeseł i ławek w klasach na spotkaniu z wychowawcami. Tak właśnie zaczął się sto dziewiąty (w uproszczeniu licząc) rok szkolny w Liceum Pijarów – rok ważny, bo ostatni, w którym nasi uczniowie spędzą w murach Szkoły (planowo!) trzy lata zamiast czterech...

Kraków Business Run

Jak co roku reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w charytatywnym biegu  Business Run.
Pięcioosobowe sztafety ruszyły jednocześnie w niedzielę, 2 września, o 10.30 w 9 miastach, pokonując dystans ok. 3,8 km na osobę.

Pozdrowienia z obozu naukowego

Już po raz szósty wybitni uczniowie, czyli tacy, którzy mają średnią ocen co najmniej 5,0 za ubiegły rok i mogą pochwalić się wzorowym zachowaniem,  wyjechali pod opieką p. Agnieszki Łękawy i o. Mateusza Pindelskiego SP na  jesienny obóz naukowy. Koszty wyjazdu pokrywa  nasza Szkoła. Tym razem obozowicze wyjechali do Gdańska i stamtąd otrzymaliśmy pocztówkę z pozdrowieniami.