Zebranie Rodziców

Zapraszamy Rodziców Uczniów Liceum na zebranie, które odbędzie się w dniu 17 listopada 2017 w budynku Liceum o godzinie 18.00.

Plan zebrania:

• Spotkanie ogólne dla Rodziców uczniów wszystkich klas - wykład Pani Anny Paszek na temat budowania relacji między rodzicami i ich nastoletnimi dziećmi oraz o zagrożeniach związanych z okresem dojrzewania i sposobach, w jaki rodzice mogą pomóc młodzieży w tym okresie życia.
  • Spotkania z wychowawcami oddziałów - informacja o wynikach klasyfikacji uczniów klasy trzeciej i bieżących wynikach nauczania uczniów klasy pierwszej i drugiej.
  • Dyżur informacyjny nauczycieli.

Zapraszamy serdecznie.

A może startup?

We czwartek 26 października klasy o proflu ekonomiczno-prawnym (2b i 3b) uczestniczyły w wykładzie prowadzonym przez p. Richarda Lucasa. Jest to brytyjski przedsiębiorca, który od 25 lat mieszka w Polsce. Szczególnym polem jego zainteresowań jest promowanie startupów.

Zwycięski projekt

Reprezentacja Liceum w składzie: Zuzanna Cyunel (2f), Mateusz Brzóska (2e) i Mikołaj Gałka (2f)  pod opieką prof. Elżbiety Rożek zajęła pierwsze miejsce w finale konkursu organizowanego na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.  Konkurs towarzyszył obchodom Międzynarodowego Dnia  Fizyki Medycznej i polegał na przygotowaniu instalacji technicznej z zakresu fizyki ciała ludzkiego. Nasz zespół  zaprezentował projekt "Lustro życia", którego tematyka, innowacyjność  i poziom wykonania  zostały najwyżej ocenione przez Jury. Gratulujemy!

Rakowice pod Krakowem

Drugie zajęcia KOŁA KULTUROZNAWCZEGO to wyjście do Domu Zwierzynieckiego (oddziału  Muzeum Historycznego) na wystawę pt.: "Zwierzyniec zaprasza: Rakowice".

V Święto Laikatu Pijarskiego

W dniach 27-29 października 2017 r., w Licheniu Starym odbyło się V Jubileuszowe Święto Laikatu Pijarskiego pod hasłem: ,,Głosić, przemieniać, wychowywać”.

W spotkaniu uczestniczyło 160 reprezentantów dzieł pijarskich (szkół, parafii, świetlic, Centrów Kultury Calasanz) z Bolesławca, Jeleniej Góry, Łowicza, Katowic, Poznania, Ebląga, Bolszewa, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa oraz Szczuczyna na Białorusi.

W górę, w dół, razem

Tak, wierzymy, że to ma sens. Że – jak jest napisane w liturgii żałobnej – życie wiernych Pańskich zmienia się, ale się nie kończy.

Że są tacy zmarli, których życie odmieniło się na lepsze – w chwale nieba radują się tym, czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, ale przecież patrzą na nas i nas słyszą, zwłaszcza wtedy, gdy się do nich i za ich pośrednictwem zwracamy ku temu, co nieskończenie wyżej. Wtedy naszym modlitwom jest jakby łatwiej dotrzeć tam, gdzie wszystko się kończy i zaczyna.

I że są też tacy, których życie dopiero trwa w oczekiwaniu na doskonałą przemianę. Oni potrzebują naszej pamięci, naszych myśli, naszych modłów, by móc zasiąść między tymi, o których powyżej – tymi, którzy służą nam wstawienniczą pomocą.

Szkolny obóz narciarsko-snowboardowy w Austrii

Termin: 17-24. 02. 2018

(drugi tydzień ferii)

- 180 km tras narciarskich

- baseny termalne

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc !

Szkoła częścią wspólnoty - projekt Fundacji Oświatowej

24 października odbyła się konferencja podsumowująca całoroczny projekt "Szkoła częścią wspólnoty", którego celem była aktywizacja wspólnot lokalnych i zwiększenie ich zaangażowania w sprawy publiczne.  Podczas konferencji nasi uczniowie  zaprezentowali pantomimę nawiązująca do  realizowanego w Liceum w ubiegłym roku szkolnym  projektu społecznego „Człowiek, który sam sobie wystarcza, nikomu nie jest potrzebny”.

Papież inspiracją -  Msza Wspólnoty Szkolnej

Papież inspiracją - Msza Wspólnoty Szkolnej

Niech św. Jan Paweł II będzie dla nas inspiracją - to główne przesłanie homilii wygłoszonej przez o. Tomasza Abramowicza w  niedzielę 22.10. 2017 r. podczas Mszy Świętej Wspólnoty Szkolnej.

17. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Od 13 do 15 października 2017 r. w Krakowie miało miejsce 17. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które w tym roku przebiegało pod hasłem #CoMuDasz.

Świat obrazów Vincenta van Gogha

W ramach pierwszych w tym roku zajęć  Koła Kulturoznawczego jego uczestnicy udali się do Multikina na projekcję  filmu "Twój Vivcent". To pierwsza pełnometrażowa animacja malarska. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy  ożywili na ekranie świat znany z obrazów van Gogha.

Koło Kulturoznawcze serdecznie zaprasza na kolejne spotkania. Warto skorzystać z możliwości uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach kulturalnych Krakowa.