Warsztaty dla klas pierwszych

Ruszają warsztaty dla uczniów klas pierwszych.

Pierwsze zajęcia w dniu 21 września 2017.

Spotkanie o godzinie 15.20 w holu Liceum.

Szczegóły -  w plikach do pobrania

Zebranie Rodziców

Zapraszamy Rodziców Uczniów Liceum na zebranie, które odbędzie się w dniu 15 września 2017 w budynku Szkoły.

Plan zebrania:

• spotkanie ogólne dla Rodziców uczniów wszystkich klas,
  • spotkanie  dla Rodziców uczniów klasy trzeciej - informacja o maturze 2018,
  • spotkania z wychowawcami oddziałów,
  • dyżur informacyjny nauczycieli.

Zapraszamy serdecznie.

Najzdolniejsi na „ziemi obiecanej”

Od 4 do 8 września najzdolniejsi uczniowie naszego Liceum (czyli tacy, którzy w ostatniej klasyfikacji osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0 i uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania) przebywali na obozie naukowym. Przypomnijmy: obóz taki jest coroczną formą nagrody właśnie dla tych najwybitniejszych, a tym razem odbył się już po raz piąty. Uczestnicy obozu (dwadzieścia dwie osoby pod opieką pani Agnieszki Łękawy i pana Przemysława Rojka) zawitali do Łodzi – miasta fascynującego, owej „ziemi obiecanej” z powieści Reymonta i filmu Wajdy. Jak się podobało? Przedstawiamy  wspomnienia uczestników.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18  w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/18 w pijarskim Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie

10 września, już tradycyjnie, reprezentacja naszej Wspólnoty szkolnej udała się  do warszawskiego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach. Tam miała miejsce  Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.  Uroczystość zgromadziła nauczycieli, dzieci oraz młodzież ze szkół pijarskich z całej Polski.

Inauguracja roku szkolnego

4 września  zainaugurowaliśmy  rok szkolny 2017/18. Po spotkaniu w licealnym gronie w holu Szkoły cała nasza Wspólnota zebrała się na uroczystej Mszy Świętej. W tym roku, w związku z reformą,  powitaliśmy wśród nas uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych nowo utworzonej Szkoły Podstawowej.

Business Run

To już tradycja. Co roku na początku września reprezentacja naszego Liceum bierze udział w charytatywnym biegu  Kraków Business Run. Tegoroczny bieg pobił wszelkie rekordy – w niedzielę 3 września na starcie stanęło aż 5300 biegaczy. Pięcioosobowe sztafety przebyły trasę o dystansie 3.9 km w okolicach Wawelu i Bulwarów Wiślanych.  Na rzecz potrzebujących udało się zgromadzić  ponad 415 tys. złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona głównie na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Obóz integracyjny w Murzasichlu

23 sierpnia niedaleko Zakopanego, w Murzasichlu,  rozpoczęły się rekolekcjowakacje dla uczniów klas pierwszych naszego Liceum. Jest to tradycyjny obóz integracyjny, zwany potocznie Integrą.
W obozie uczestniczyło 129. kandydatów do klas pierwszych, 16 animatorów (absolwentów oraz uczniów liceum), wychowawcy - Panie Profesor: Wioletta Kica, Agnieszka Łękawa, Katarzyna Piórek, Karolina Knapik- Bieniek, Iwona Schab oraz Pan Profesor Łukasz Wiśniowski. Duchowo naszą Integrę wspierali Ojcowie: Tomasz Abramowicz i Mariusz Rabczak.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018

Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego odbędzie się w dniu 4 września 2017 zgodnie z planem:

• godzina 8.00 - zdjęcia uczniów klasy pierwszej do informatora,
• godzina 9.00  -  część oficjalna w budynku Liceum,
• spotkania uczniów z wychowawcami oddziałów,
• godzina 10.30 -  Msza Święta Wspólnoty Szkolnej.

Na Uroczystość zapraszamy Uczniów, Ich Rodziców oraz Nauczycieli.

Zestaw podręczników

Lista podręczników na rok szkolny 2017-2018 jest dostępna tutaj.