Aktywne wakacje

W dniach 9-15 lipca w Warszawie połączona reprezentacja Gimnazjum i Liceum wzięła udział w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży.

W imprezie uczestniczyło 1360 dzieci i młodzieży z 8 krajów, którymi zajmował się kilkudziesięcioosobowy zespół organizatorów i wolontariuszy (także z naszej szkoły).

Lista kandydatów przyjętych do Liceum

Listy kandydatów przyjętych do klasa pierwszej Liceum są dostępne w zakładce pliki do pobrania - rekrutacja.

Sekretariat - godziny pracy

W okresie wakacji sekretariat Liceum jest czynny:

10 - 27 lipca (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9:00 do 13:00
28 lipca - 18 sierpnia - sekretariat nieczynny
21 - 31 sierpnia (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8:00 do 15:00

Listy kandydatów zakwalifikowanych do Liceum

Listy kandydatów zakwalifikowanych do Liceum są dostępne w zakładce pliki do pobrania rekrutacja.

Odbiór świadectw maturalnych

Świadectwa maturalne będzie można odbierać w piątek, 30 czerwca, od godz. 9:00 do godz. 14:00 w Liceum. W następnym tygodniu codziennie od 9:00 do 13:00.

Wszyscy maturzyści naszego Liceum zdali egzaminy. Wyniki egzaminu w Liceum i w poszczególnych oddziałach.

Życzymy absolwentom satysfakcji z wybranego kierunku studiów i mądrego wykorzystania czasu dalszej nauki.

Matematyczne szczyty, czyli obóz naukowy w Koninkach

W dniach 19 - 22 czerwca 2017 r w Koninkach odbył się obóz matematyczny dla szczególnie uzdolnionych w tej materii uczniów liceum, dofinansowany przez LO Zakonu Pijarów i Akademię Górniczo-Hutniczą.
Wyjazd połączył rozrywkę, sport i, co oczywiste, intensywną naukę matematyki rozłożoną na kilkugodzinne lekcje.

Koniec (roku) na dobry początek (wakacji)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego toczyła się zwykłym trybem. Zgodnie z wieloletnią tradycją składała się z  trzech części: wspólnej ceremonii w holu szkoły, Mszy Świętej i spotkań w klasach.

Intensywnie

Intensywny dzień zajęć 21 czerwca rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Kuby Ciołka i prof. Włodzimierza Kękusia - patronów odbywających się w tym dniu memoriałów. Po mszy część uczniów wzięła udział w zawodach pływackich rozgrywanych na basenie Korony Kraków (Memoriał im. Włodzimierza Kękusia - trenera i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły).

Trzyosobowe reprezentacje klas, wspierane dopingiem kolegów,  rywalizowały w Zawodach Pierwszej Pomocy  im. Jakuba Ciołka. W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji wzięli też udział uczniowie Gimnazjum. Uczniowie musieli się zmierzyć z rozlicznymi zadaniami – w parku Liceum znajdowało się wielu poszkodowanych potrzebujących pomocy. Trzeba było, między innymi, wykazać się umiejętnościami składania połamanych kończyn, wykonywania sztucznego oddychania i masażu serca.

Wszystkie drużyny spotkały się na wspólnym grillu, wspominając kończący się rok szkolny i życząc sobie udanych wakacji.

Klasa Konarskiego

23 czerwca ogłoszono oficjalne wyniki całorocznego konkursu o tytuł Klasy Konarskiego. Do punktacji (oprócz średniej ocen i frekwencji w poszczególnych klasach) wliczane są wyniki licznych szkolnych zawodów i konkursów, czytelnictwo, ocena wystroju sal itp.

W tym roku zwyciężyła klasa 2f z wynikiem 210 punktów. Gratulujemy!

Święto sztuki

Po pierwsze: jedną z rzeczy odróżniających nas od naszych czworo-, sześcio- i ośmionożnych, latających, pływających i pełzających starszych braci jest to, że jako jedyny gatunek zasiedlający trzecią planetę od Słońca uprawiamy sztukę – czyli marnujemy swój czas na tworzenie bądź wykonywanie rzeczy na pierwszy rzut oka potrzebnych tylko do tego, by się podobały (to wielki królewiecki filozof, Immanuel Kant, napisał, że piękne jest to, co się bezinteresownie podoba).

Dzień Dziecka z Fundacją Oświatową

Z okazji Dnia Dziecka 31.05. wolontariusze naszej Fundacji przygotowali dla dzieci ze świetlicy „Wesołe Małolaty” wspaniałą niespodziankę: turniej „Kocham Cię Polsko”.  2 czerwca  świętowaliśmy Dzień Dziecka po raz drugi. Tym razem zaprosiliśmy do parku przy Liceum Pijarów dzieci ze Świetlicy TPD  "Kraina Marzeń", a także z Centrum CALASANZ Olsza i Wieczysta. Ponad 60. uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i opiekunowie, a liczne atrakcje przygotowali uczniowie Liceum i Gimnazjum Pijarów w Krakowie.