8. Poznański Bieg im. o.Józefa Jońca

Tradycją stały się  wyjazdy reprezentacji  naszych Szkół  do stolicy wielkopolski na  Bieg im. o. Józefa Jońca. W tym roku to już ósma edycja zawodów, w których wzięło udział łącznie 1500 uczestników. Bieg ku pamięci założyciela stowarzyszenia "Parafiada"  organizuje Pijarska Szkoła w Poznaniu. Celem jest popularyzacja biegania.

Wielkanocne spotkanie dla osób starszych i samotnych

W środę, 11 kwietnia,  w holu naszej szkoły odbyło się Spotkanie Wielkanocne dla osób samotnych i starszych, zorganizowane przez  Zespół Szkół Zakonu Pijarów oraz Fundację Oświatową.

W świąteczną atmosferę wprowadziło uczestników przedstawienie przygotowane przez członków szkolnego Koła Teatralnego. Przypomniało ono wszystkim obecnym o sensie przeżywanych niedawno Świąt Wielkanocnych.

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Tegorocznymi laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej zostali: Bogusława Wrońska i Jan Szerocki z klasy 3f. Gratulujemy!

Warszaty muzealne

Od września ubiegłego roku dwudziestoosobowa  grupa uczniów klas pierwszych uczestniczy w warsztatach muzealnych. Cykl spotkań warsztatowych  podporządkowany został zasadom periodyzacji literatury, aby w ten sposób łatwiej było uczniom łączyć posiadaną już wiedzę historycznoliteracką ze zjawiskami ze sztuk plastycznych.

Wampiriada (3)

7 marca odbyła się w naszej szkole ostatnia w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa. Tym razem w Wampiriadzie wzięło udział 11 uczniów, którzy oddali w sumie 4950 ml krwi.
Tegoroczne akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży - łącznie w trzech akcjach krew oddało 53 osób, co dało 23850 ml krwi! Dziękujemy !

Mocna drużyna

Nazar Kordiumov  i Jakub Słowiak z klasy 3c oraz Krzysztof Surówka z klasy 2c zostali laureatami  Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Gratulacje!

Laureat!

Michał Jędrys z klasy 3c został laureatem  Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Podziwiamy i gratulujemy!

Niedziela Palmowa- Msza Święta

W Niedzielę Palmową Wspólnota naszej szkoły zgromadziła się na uroczystej Mszy Świętej, która została odprawiona na zakończenie rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez o. Eugeniusza Grzywacza.

Refleksja przed Triduum Paschalnym

Przedstawienie pt. "Jezus przy drodze", przygotowane przez uczniów z klasy 1f i słowo o. Mariusza wprowadziły nas w Triduum Paschalne.

Pijarski Synod Młodych - drugie spotkanie

22 marca, w czwartek wieczorem, odbyło się drugie spotkanie synodalne. Po wprowadzeniu o. Jacka Wolana

Być bliżej Boga i człowieka.

W tym haśle możemy streścić czas rekolekcji, które odbywały się w dniach 21-23 marca 2018 r. Uczniowie byli podzieleni rocznikami i dla każdego rocznika inne osoby prowadziły ćwiczenia duchowe.

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Biologicznej

23 marca nasza reprezentacja wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Biologicznej. Mimo osłabionego przez  chorobę składu,  drużyna zajęła 2 miejsce.