Pijarski Synod Młodych - etap prowincjalny.

1-3.05.2018r. w Warszawie miał miejsce prowincjonalny etap Pijarskiego Synodu Młodych. Z różnych placówek w Polsce, a także ze Szczuczyna i Lidy na Białorusi przyjechało prawie 100 delegatów, w tym składająca się z 3 uczniów i 3 ojców reprezentacja z naszego Krakowskiego Liceum.

Kolejne sukcesy naszych matematyków

W ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny 2018 wyróżnienia otrzymali: w kategorii Junior - Maciej Ratka 1f, Mikołaj Bułka i Łukasz Niemczyk 1c;  w kategorii Student - Krzysztof Surówka 2c i Mateusz Brzóska 2e.

Gratulujemy!

17. Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca

Od 27 do 30 kwietnia br. 2018 r. w Krakowie miała miejsce 17 Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. W tegorocznej imprezie wzięło udział 175 osób, wychowanków związanych z pijarskimi duszpasterstwami w Polsce. Uczestniczyły grupy z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Katowic, Poznania, Łowicza, pijarskich parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi Matki Bożej Ostrobramskiej z Krakowa, krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych, Rzeszowa oraz Warszawy.
Impreza miała miejsce na obiektach naszego liceum a także pijarskiej szkoły podstawowej. Obsługę techniczną podczas parafiady pełnili nasi licealiści, którym organizatorzy za posługę bardzo dziękują.
A co się działo podczas parafiady?

Wymiana polsko-niemiecka

Kolejna wizyta (bardzo udana) naszych uczniów w Gilching (Bawaria) trwała od 19-26 kwietnia br.  Polska grupa liczyła 14 osób i była przyjmowana przez kolegów z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły. Rewizyty oczekujemy z końcem czerwca.
Opiekunkami wymiany były panie: Agnieszka Kubiczek, Birgit Hoeschen i Alma Rzonca-Biel.

Zapraszamy!

W piękną, prawdziwie wiosenną sobotę 21 kwietnia nasza Szkoła – wbrew aurze i na przekór temu, że sobota – wcale nie świeciła pustkami; jeśli już czymś świeciła, to odświętnym porządkiem i wyjątkowo urodziwym wystrojem. Powód był nie byle jaki: w końcu jak się podejmuje gości, to trzeba się pokazać, prawda? A my właśnie czekaliśmy na gości – licząc na to, że jak najwięcej z nich już od września z gości zmieni się w gospodarzy.

Indeksy UJ

W XXII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim nasi uczniowie: Wiktoria Piechota, Anna Sieklińska i Tobiasz Śliwa (wszyscy z klasy 3b) uzyskali tytuł laureata, zdobywając indeksy na wybrane kierunki studiów.  Gratulujemy!

Architektura krajobrazu

20 kwietnia klasy 1d i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Wydziału Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej. Godzinne spotkanie miało na celu zachęcić uczniów klas architektonicznych do podjęcia studiów na tym prężnie rozwijającym się wydziale PK. Nasi "architekci" dowiedzieli się między innymi, jak wygląda proces rekrutacji na studia, dlaczego w Polsce i na świecie jest duże zapotrzebowanie na architektów krajobrazu, a także na czym polega studiowanie arażnowania przestrzeni zewnętrznej i praca w zawodzie architekta.

Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Ruszyła rekrutacja do naszego Liceum. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z  ofertą, terminarzem i potrzebnymi dokumentami.

Terminarz kandydata do Liceum

Niedziela Dobrego Pasterza

W Niedzielę Dobrego Pasterza, która była 55. Światowym Dniem Modlitw o Powołania, naszej Eucharystii przewodniczył o. Andrzej Tupek SP.

Sukces naszych informatyków

Nasza drużyna w składzie: Zofia Grodecka, Krzysztof Surówka, Piotr Łuba i Izabella Kacprzak (wszyscy z klasy 2c), pod opieką pana Piotra Brody, zakwalifikowała się do finału 17. edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego Diversity 2018, którego organizatorem jest firma Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. !

Sebastian Romaniak finalistą, Julia Jędrczak laureatem etapu diecezjalnego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Trójka naszych uczniów: Olga Sydor (1b),  Julia Jędrczak (1f) i Sebastian Romaniak (1c), 18 kwietnia, wzięli dział w diecezjalnym etapie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Konkurs Wiedzy o Anglii

W dniu 20 marca 2018 roku miał miejsce I etap Konkursu  Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. Tematem tegorocznej edycji była epoka georgiańska (1714 - 1830), a szczególnie twórczość Williama Blake’a. Pytania tradycyjnie dotyczyły historii, literatury i sztuki tego okresu. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas pierwszych i drugich, a także z klasy 3B. Po pisemnych eliminacjach do finału zakwalifikowały się reprezentacje klas: 2C, 2D, 1E, 3B i 1A.