W poniedziałek 18 czerwca na terenie szkolnego parku odbyły się po raz jedenasty Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji śp. Jakuba – ucznia, który zginął tragicznie w górach.
Organizatorzy, jak co roku, zaprosili do wspólnej zabawy uczniów klas I, IV, VII Szkoły Podstawowej, II, III Gimnazjum oraz uczniów klas I, II Liceum.
Czerwcowe spotkania ze sztuką mają już w szkole wieloletnią tradycję. Jest to okazja do zaprezentowania zainteresowań twórczych naszych uczniów. Program Wieczoru Artystycznego jest bogaty, a jego dominantę stanowi Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Nie inaczej było też w tym roku. We wtorek 12 czerwca spotkaliśmy się w holu Szkoły, by celebrować święto sztuki.
W piątek 25 maja w naszej szkole, w ramach patronatu UJ, którym objęte są klasy o profilu biologiczno-chemicznym, zostały zorganizowane warsztaty chemiczne dla uczniów klas drugich. Zajęcia pt. ”A modular modeling kit for drawing chemical molecules using hand-held 3D printing technology” przeprowadzili: dr Paweł Bernard z Wydziału Chemii UJ oraz dr James Mendez z Indiana University. Jak wskazuje tytuł, warsztaty były prowadzone głównie w języku angielskim.
Sebastian Romaniak, uczeń kl 1c wziął, w dniach 4-5 czerwca wziął udział w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Niepokalanowie.
Młodzież Pijarska z naszych placówek z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczyła w 22. Spotkaniu Młodych Lednica 2000.
Dnia 25 maja uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu teatralnego “Klub Wyspiańskiego”, udali się do teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl w reżyserii Agnieszki Glińskiej: „Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]”.
Publikujemy sprawozdanie uczestniczki wydarzenia.
Dobiegły końca maturalne zmagania. Zazwyczaj trzytygodniowy maraton maturalny rozpoczyna się wraz z kwitnącymi kasztanowcami, a kończy, gdy zakwitają akacje. W tym roku cykl kwitnienia drzew mocno przyspieszył. Harmonogram i zasady egzaminów pozostały niezmienne: maturę zdaje się z trzech przedmiotów obowiązkowych- języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego oraz przedmiotów dodatkowych, do wyboru. Wszystkie egzaminy przeprowadzane są w formie pisemnej, a język polski i języki obce - dodatkowo ustnie. Większość naszych uczniów nie ograniczyła się tylko do programu minimum. Rekordziści zdawali 8 (!) egzaminów pisemnych i dwa ustne.
Mocno trzymamy kciuki za naszych abiturientów. Życzymy satysfakcji z uzyskanych wyników.
17 maja uczniowie klasy 1c uczestniczyli w niezwykłym pokazie, zapoznając się jednocześnie z postacią XVIII-wiecznego pijara - ks. Józefa Hermana Osińskiego. Uczony, nazywany pierwszym polskim elektrykiem, był autorem prac z fizyki, chemii, metalurgii oraz pierwszego podręcznika z elektrotechniki. Z okazji 280. rocznicy Jego urodzin rok 2018 został ogłoszony przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Rokiem Józefa Hermana Osińskiego.
Na XXXVI Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków Jakub Michalec z kl. 2c został wyróżniony w kategorii A (najwyższej) za swoją pracę "Paradoksy nieskończoności". Jakub zaprezentuje tę pracę podczas finału Sejmiku w Szczyrku 14-17.06.2018 r.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!
1-3.05.2018r. w Warszawie miał miejsce prowincjonalny etap Pijarskiego Synodu Młodych. Z różnych placówek w Polsce, a także ze Szczuczyna i Lidy na Białorusi przyjechało prawie 100 delegatów, w tym składająca się z 3 uczniów i 3 ojców reprezentacja z naszego Krakowskiego Liceum.
W ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny 2018 wyróżnienia otrzymali: w kategorii Junior - Maciej Ratka 1f, Mikołaj Bułka i Łukasz Niemczyk 1c; w kategorii Student - Krzysztof Surówka 2c i Mateusz Brzóska 2e.
Gratulujemy!