Radiowy głos

Rafał Kuśmider z klasy 2d wygrał III Konkurs Recytatorski "Humor i Groteska w poezji i prozie" organizowany przez Centrum Kultury Podgórza. Brawurowa recytacja fragmentu "Trans-Atlantyku" Witolda Gombrowicza ujawniła komisji konkursowej  i publiczności niezwykły talent aktorski naszego ucznia.

Zdrowa wiedza

Z radością informujemy, że Magdalena Lenarska z kl. 2e została finalistką XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Magda zdobyła w ten sposób (oprócz przydatnej wiedzy) 100% punktów na maturze z biologii.  Gratulujemy!

Dokąd zmierzasz?

Pod hasłem "Dokąd zmierzasz?" , 18 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie szkolnego etapu pijarskiego synodu. Dekoracja przygotowana przez młodzież nawiązywała do drogi prowadzącej do Chrystusa.

Post, modlitwa i jałmużna.

Przez ostatnie trzy tygodnie, w rozmowach, katechezach, kazaniach, ale także poprzez banery i plakaty, mogliśmy odkrywać post, modlitwę i jałmużnę.

Zwycięzcy Etapu Szkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej

13 marca  odbył się etap szkolny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Cieszymy się, że do etapu diecezjalnego awansowało troje naszych uczniów: Olga Sydor (1b),  Julia Jędrczak (1f) i Sebastian Romaniak (1c).

Kolejny indeks

Bogusława Wrońska (3f) została laureatką pierwszego  stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z chemii.  Gratulujemy!

Snowboardowa królowa

W rozgrywanych 12 marca w Kasinie Wielkiej  finałach Małopolskiej Licealiady Młodzieży w snowboardzie Julia Stopka z klasy 2B zajęła 1 miejsce!

Gratulujemy mistrzyni.

Tropem Wilczym

Tegoroczna, już szósta edycja biegu odbyła się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wśród zabytkowych samolotów uczestnicy  pokonali symboliczny dystans 1963 metrów (data zabicia ostatniego z żołnierzy wyklętych), a następnie zmierzyli się z dystansem 5 km.

Nasze Liceum jest współorganizatorem biegu.

Wysokie napięcia i wewnętrzne sieci

30.01.  uczniowie klasy 2c ,  w ramach umowy patronackiej z AGH,  uczestniczyli w zajęciach w laboratoriach Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej. Mieli okazję posłuchać i zobaczyć w jaki sposób są testowane układy elektroniczne.

Pijarski Synod Młodych - pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie w ramach Pijarskiego Synodu Młodych już za nami. Zanim pojawią się szczegółowe sprawozdania i podsumowania - zapraszamy do obejrzenia wideorealacji i zdjęć.

Olimpijskie ferie w mieście - relacja

W drugim tygodniu ferii zimowych  Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego przy wsparciu uczniów Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów oraz Gimnazjum Ojców Pijarów (animatorów-wolontariuszy) zorganizowała Olimpijskie Ferie w Mieście. Tym razem miały one miejsce w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów (ul. M. Dzielskiego 1). Wzięło w nich udział 30 dzieci w wieku od 7- 13 lat. Każdego dnia na dzieci czekali entuzjastycznie nastawieni wychowawcy, animatorzy i kierownik kolonii, a także bułka, ciepły posiłek i moc atrakcji z rywalizacją medalową w tle.