W poszukiwaniu śniegu

Od kilku lat uczestnicy  szkolnego obózu narciarskiego wyjeżdżają w czasie ferii zimowych do austriackiego ośrodka Bad Kleinkirchheim. W tym roku w wyjeździe brało udział 17 uczniów  pod opieką p. Almy Biel, p. Dominika Kuliga i p. Janusza Biela (instruktora narciarskiego).
Pogoda i śnieg dopisały, woda w basenach termalnych też. W dobrej zabawie nie przeszkodziła uczesnikom nawet podstępna grypa (chociaż próbowała:)).

Królowe śniegu

W rozegranych  3 lutego w Sieprawiu w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży  zawodach snowboardowych, reprezentujące naszą szkołę dziewczyny spisały się na medal (srebrny).

Ferie w mieście

W dniach 25-29 stycznia, jak co roku, Fundacja Oświatowa im. Księdza Stanisława Konarskiego, przy współudziale uczniów Zespołu Szkół Pijarskich, zorganizowała półkolonię dla dzieci. Tegoroczne "Ferie w mieście" stały się dla podopiecznych fundacji wyprawą w krainy, gdzie istnienie smoków to nie tylko bajki dla najmłodszych.

Mistrzyni

Z dumą informujemy, że na odbywających  się w Gdańsku w dniach  29-31 stycznia Mistrzostwach  Polski Juniorów w Łyżwiarstwie Figurowym nasza uczennica Elżbieta Gabryszak (2c) zdobyła złoty medal!  Gratulujemy!

W finale stratowały 22 zawodniczki z 7 klubów z całej Polski.

Wykład monograficzny

12 stycznia w ramach umowy z Wydziałemu Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ klasy pierwsze i drugie wysłuchały  wykładu dr Ewy Kamarad z Instytutu Europeistyki  pt. "Transgraniczne umowy konsumenckie".

Olimpijskich sukcesów ciąg dalszy

Miło nam poinformować, że Zuzanna Ruszar (2a) zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Komisja wysoko oceniła jej  pracę poświęconą poezji Andrzeja Trzebińskiego.

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

Krzysztof Hernik (1b) zdobył tytuł laureata II stopnia w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus.

Gratulujemy!

W Olimpiadzie startowalo kilkunastu uczniów naszej szkoły.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Maciej Galas (3b) awansował (z najlepszym wynikiem w okręgu) do II etapu  Olimpiady Przedsiębiorczości.

Serdecznie gratulujemy!

Olimpijka-romanistka

Codziennie dowiadujemy się o kolejnych sukcesach naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Tym razem spieszymy poinformować, że do  etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowała się Maria Smorąg z klasy 1f. Gratulujemy!

Kronika sukcesów matematyczno-fizycznych

Michał Podleś (3c) został zakwalifikowany do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej. Michał zakwalifikował się też do II etapu Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH" z fizykii.

Ponadto miło nam poinformować, że do II etapu Olimpiady " O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki zakwalifikowali się: Adrianna Baranowska (3c), Adam Górecki (3c), Michał Magiera (2c), Kacper Olkuski (2c), Jakub Patecki (3c), Michał Podleś (3c) i Andrzej Żarnowski (2c).

Historyczne sukcesy

W olimpijskich zmaganiach z zakresu  wiedzy historyczno-prawnej możemy się pochwalić  mocną i liczną drużyną.

Do okręgowego etapu Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się: Paweł Moskwa 3a, Justyna Mańko 2a, Rafał Prokop 1b i Krzysztof Hernik 1b.
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się: Adrian Gołąb 3b, Piotr Zapart 3a i Andrzej Porębski 3c.
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zakwalifikowali się Piotr Zapart 3a, Szymon Kukla 3a, Krzysztof Pelc 2b, Tomasz Kucharski 3b,  Maria Pędzimąż 3b,  Piotr Pierzchała 3b i  Jakub Janiszewski 3b.

Gratulujemy, podziwiamy i kibicujemy całej naszej reprezentacji.

No i pięknie!

Mamy nadzieję, że to początek pomyślnych wieści z olimpiad przedmiotowych. Tym razem otrzymaliśmy informację, że Ewa Krasodomska i Julia Sarwa (2d) zakwalifikowały się do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej.