W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur Matematyczny" wyróżnienia zdobyło trzech naszych uczniów:
Krzysztof Hernik 1b, Adam Dobek 1b, Mateusz Kozioł 3e.
Gratulujemy!
Sportowa reprezentacja naszego Liceum 15 kwietnia uczestniczyła w biegach przełajowych na terenie boisk Hutnika. Drużyna pod opieką p.Andrzeja Pracucha rywalizowała z kilkunastoma szkołami z terenu Krakowa. Pogoda dopisała, więc radość biegania towarzyszyła wszystkim uczestnikom.
Adrian Gołąb (3b) otrzymał "Laur Olimpijski" - nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych. Nagrodę wręczyła Z-ca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu pani Katarzyna Król.
Pijarzy w Polsce oraz 13 krajach z Europy i obu Ameryk przygotowują się wraz z młodzieżą do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Większość z nich będzie mieszkała na terenie Gimnazjum i Liceum oraz parafii na Wieczystej.
W organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im.A.Bursy XXXVI Festiwalu Artystycznym Młodzieży Małgorzata Ojczenasz (3d) zdobyła pierwsze miejsce w kategorii: plastyka.
Gratulujemy!
„Wszystko ma swój czas. Dla wszystkiego, co się dzieje pod niebem, jest czas wyznaczony… Jest czas szukania i czas gubienia, czas przygarniania i czas odrzucania…”
Tak jak 3 lata temu drzwi naszego Liceum zostały przed nimi otwarte, tak teraz muszą oni je za sobą zamknąć i poszukać nowych – mowa oczywiście o tegorocznych absolwentach, których ostatnio żegnaliśmy.
W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO Andrzej Żarnowski (2c) uzyskał wyróżnienie (i bardzo dobry wynik), zdobywając tytuł taona.
Gratulujemy!
Coroczne Szkolenie Maturzystów, zapoznających się z procedurami egzaminacyjnymi, miało dziś wyjątkową oprawę. Spotkaliśmy się z przebywającym w naszej Szkole Generałem Zakonu Pijarów- o. Pedro Aguado.
W dniu 4 kwietnia 2016 roku odbył się kolejny, 14 już finał Konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. Tematem tegorocznej edycji była dynastia Stuartów (1603 – 1714), a pytania tradycyjnie dotyczyły historii, literatury i sztuki tego okresu. Z sześciu reprezentacji klas zakwalifikowanych do finału najlepsi okazali się uczniowie klasy 1B w składzie: Rafał Prokop, Antoni Roden-Burns i Andrzej Ciepły. Drugie miejsce zdobyły uczennice klasy 2A w składzie: Ewa Hawro, Kinga Kaźmierczyk i Oliwia Pazdalska, a trzecie reprezentacja klasy 2C w składzie: Martyna Bednarczyk, Agnieszka Kamień, Jakub Semczyszyn. Gratulujemy!
W dniach 9 -16 kwietnia grupa uczniów (14 osób z klas pierwszych i drugich) przebywała na wymianie w Monachium. Opiekunami wymiany były panie prof. Agnieszka Kubiczek i Alma Biel.
Partnerska szkoła Ch. Probst Gymnasium Gliching przyjęła nas bardzo gościnnie.
Maturzysto, zapraszamy do duchowej adopcji. Dołącz do grona prawie 10000 abiturientów, którzy na przestrzeni 4 lat byli omadlani w okresie matur.
Od 14 do 16 kwietnia 2016 r. zaplanowano ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Mają one charakter państwowo- kościelny. Oprócz oficjalnych uroczystości organizowane są też konferencje naukowe, debaty i inne działania popularno-naukowe, przybliżące Polakom polityczny, społeczny i religijny kontekst chrztu przyjętego przez Mieszka I w 966 r.
Także nasza szkoła uczciła rocznicę chrztu Polski krótką uroczystością. Okolicznościowy wykład historyczny wygłosił dr Henryk Palkij. O znaczeniu chrztu w prywatnym życiu mówił o. Tomasz Abramowicz.