Już finał

Miło nam poinformować, że Maciej Galas (3b) awansował do finału  Olimpiady Przedsiębiorczości.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w finałowych zmaganiach!

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Krakowski Bieg Pamięci  "Tropem Wilczym" jest częścią ogólnopolskiego projektu upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.  Bieg dbył się 28 lutego  na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Uczestnicy mieli do pokonania symboliczny dystans 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty).

Nasze Liceum było współorganizatorem wydarzenia.

"Projekt Pamięć" - warsztaty

W ramach wystawy "Projekt Pamięć" , która od kilkunastu dni gości w naszej szkole, zostały przeprowadzone warsztaty tworzenia portretów. Zajęcia zostały przeprowadzone w czterech oddziałach. W klasach 2a i 2d zajęcia prowadzili pracownicy krakowskiego Muzeum Żydowskiego Galicja, natomiast w klasach 2b i 2f przeprowadziła je p. Karolina Knapik-Bieniek. Łącznie wykonano ponad osiemdziesiąt portretów Żydów, ofiar Holocaustu.

Narciarze na medal

W ramach Licealiady 2 marca w Kluszkowcach odbyły się  zawody w narciarstwie alpejskim.
W punktacji zespołowej reprezentacja dziewcząt zajęła  III miejsce. W konkurencji indywidualnej Paulina Pańszczyk (kl.1b) zdobyła ZŁOTY  MEDAL !!!

Gratulujemy!

Kto czyta, ten ma... sukcesy

Krakowski Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował, że do finału eliminacji okręgowych (etapu ustnego) zakwalifikowała się Zuzanna Ruszar (2a).

Fizycznie najlepszy:)

Olimpijskie zmagania Michała śledzimy od dłuższego czasu. Tym razem z dumą informujemy, że Michał Podleś z klasy 3c awansował (ze świetnym wynikiem) do finału Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki.

Projekt Pamięć

Od wtorku 16 lutego w holu naszego Liceum oglądać można wystawę w ramach „Projektu Pamięć”, która użyczona została nam przez  Żydowskie Muzeum Galicja.

Czas przebudzenia i przemiany

Szczególny czas Wielkiego  Postu rozpoczęliśmy 10 lutego w Środę Popielcową tradycyjnie Mszą Świętą dla całej wspólnoty Liceum i Gimnazjum.
W sobotę 13 lutego nauczyciele i pracownicy obu szkół   spotkali się w Łagiewnikach na Dniu skupienia, który poprowadził o. Mateusz Pindelski SP.

Odliczanie czas zacząć

Tegoroczna studniówka Liceum Zakonu Pijarów odbyła się  9 stycznia  i była, w zgodnej opinii  jej uczestników,  bardzo udana. Wrażeniami  z tego wyjątkowego balu podzielił się z nami jeden z maturzystów.

Zajęcia w laboratorium AGH

15 stycznia uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników AGH w Laboratorium Automatyki, Robotyki i Systemów Fotowoltaicznych.

Olimpiada z fizyki

Fizyka zwykle uważana jest przez  uczniów za  trudny przedmiot. Tym milej nam poinformować, że Michał Podleś (3c) znalazł się w elitarnym (kilkunastoosobowym) gronie uczestników Olimpiady Fizycznej zakwalifikowanych do części doświadczalnej etapu okręgowego.

Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!

Wampiriada

W środę (3 lutego) odbyła się ostatnia już w tym roku szkolnym akcja krwiodawstwa.