Spotkania wielkanocne dla Osób starszych i samotnych to wieloletnia szkolna tradycja. Organizatorami są nauczyciele oraz uczniowie naszego Liceum i Gimnazjum we współpracy z Fundacją Oświatową.
Tegoroczne spotkanie miało miejsce w holu Liceum w środę 15 kwietnia.
Michał Magiera uczeń klasy 1c zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Sejmiku Matematycznym za pracę "Efekt motyla".
Gratulujemy!
Sesją naukowo-edukacyjną, która odbyła się 30 marca w holu Liceum podsumowano III edycję projektu IPN "Kresy" - polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Repatriacja czy ekspatriacja? Wyjechać czy zostać? Masowe wypędzenia obywateli polskich z ziem wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1944–1959.
O olimpijskich sukcesach naszego seryjnego zwycięzcy już kilka razy informowaliśmy w Kronice. Tym razem spieszymy donieść, że Adrian Gołąb z klasy 2b został finalistą VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, finalistą III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP, finalistą II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, oraz zakwalifikował się do etapu centranego XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki . Podobno to jeszcze nie koniec szans na sukces (toczą się zmagania w 3 kolejnych olimpiadach).
Oczywiście, mimo nieco żartobliwego tonu notatki, szczerze gratulujemy! Adrian zapewnił już sobie indeks : Uniwersytetu Jagiellońskiego, Gdańskiego, Wrocławskiego, Poznańskiego, Mikołaja Kopernika w Toruniu i kilku innych uczelni.
7 lutego w pogodne sobotnie przedpołudnie SKTK spotkało się przed Politechniką Krakowską, aby powędrować uliczkami Kleparza i dawnego przedmieścia noszącego niegdyś nazwę Warszawskie. Spacer ten był okazją do tego, aby niemal na każdym kroku stykać się ze zjawiskami i miejscami, które w codziennym pośpiechu mijamy niemal bez zastanowienia, gdyż już trwale wpisały się krajobraz naszego miasta. Tymczasem, gdy mogliśmy bliżej się im przyjrzeć, okazuje się, że to obszar zastanawiających kontrastów i zadziwiających czasem przemian dokonujących się w okresie ostatnich dwóch stuleci. W telegraficznym skrócie przybliżmy najciekawsze przykłady, jakie w ramach spaceru poznaliśmy.
W wielkopostny czas skupienia i wyciszenia wpisują się także rekolekcje. W tym roku (11-13 marca) licealiści odbywali je podzieleni na grupy wiekowe. Klasy pierwsze pod duchową opieką o. Tomasza Abramowicza SP rozważały nieco prowokacyjny temat "Miłość w trójkącie". Klasy drugie przez rekolekcje przeprowadzała albertynka, siostra Teresa Pawlak. Rekolekcje klas trzecich prowadził o. Dariusz Bakalarz SP wspierany przez zaproszone małżeństwa.
W dniach 2-6 marca miała miejsce międzynarodowa wymiana chórów szkolnych, w której uczestniczyli uczniowie z trzech państw: Słowenii, Słowacji i Polski. W tym roku gospodarzem wymiany była szkoła St. Stanislav's Institution w Lublanie (Słowenia). Nasze Liceum reprezentowali chórzyści oraz uczniowie z grupy językowej.
W środę, 11 lutego Akademia Filmowa miała okazję i przyjemność gościć w murach Liceum zdolnego grafika, p. Macieja Batorego. Podczas zajęć pokazowych zapoznaliśmy się z różnorodnością technik wykorzystywanych w animacji filmowej.
W dniach 23-27 lutego br. Fundacja Oświatowa zorganizowała Ferie w mieście – półkolonię dla dzieci z Parafii: Najświętszego Imienia Maryi oraz Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej.
Podczas tych pięciu dni na dzieci czekało wiele atrakcji. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w organizacji zajęć jako wolontariusze.