Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego    w Warszawie

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w Warszawie

W Sanktuarium NMP Nauczycielki Młodzieży w Warszawie odbyła się 7 września Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego.  Uczestniczyły w niej  delegacje uczniów i nauczycieli ze szkół pijarskich z Krakowa, Elbląga, Łowicza, Poznania, Warszawy (w tym także delegacja z naszego Liceum).

Zaczynamy!

Uroczyście, ale ze świadomością czekającej nas pracy. Zmobilizowani, ale pogodni i pełni nadziei na sukces.

Naukę czas zacząć!

Wakacje na sportowo

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 2e Grzegorz Kasparek na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się 19-20 lipca w Kruszwicy zdobył podwójne mistrzostwo Polski. Za swoje osiągnięcia został powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej juniorów, które odbyło się w dniach 16-23 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

XVII Spacer Krakowski SKTK „Na Wesele!”

Wieś Bronowice na zawsze już upamiętnił dla polskiej kultury Stanisław Wyspiański. Dziś wciąż jeszcze można znaleźć ślady tamtych czasów choć presja wielkomiejskiego Krakowa stale narasta. Nasz kwietniowy spacer miał pokazać jak w ciągu ostatnich stu lat miasto powoli „pożerało” swoje dawne rolno-ogrodnicze zaplecze.

XVI Spacer Krakowski SKTK „Kliniki, fabryki, wille i krakowski Manhattan”

Spacer rozpoczęliśmy ze środka wielkiej dziury jaką jest obecnie tzw. Rondo Mogilskie. Jeszcze do drugiej wojny światowej stał tu rozległy bastion „Lubicz” ważny element wewnętrznego pierścienia fortyfikacji Twierdzy Kraków. Dziś staraszą tu niestety tylko jego szczątki nieudolnie wyeksponowane przy okazji przebudowy ronda.

XV Spacer Krakowski SKTK „Monarsza stolica i podgrodzie”

Wawel jaki jest każdy – można by rzec trawestując klasyczną myśl Benedykta Chmielowskiego. Postanowiliśmy jednak przyjrzeć mu się bliżej, nieledwie rozebrać na części pierwsze, budynek po budynku zastanawiając się „co to, kto to i dlaczego?” postawił.

XIV Spacer Krakowski SKTK „U wójta Alberta i mistrza Jana”

To był pierwszy spacer SKTK w samym sercu Krakowa. Nasza trasa wiodła przez obszar zamknięty ulicami Sławkowską, Grodzką i Dominikańską oraz łukiem Plant. Była to świetna okazja aby poznać historię lokacji miasta Krakowa i zachowane ślady osady przedkolacyjnej.

XIII Spacer Krakowski SKTK „Nie tylko wspaniały Nowy Świat”

W sobotni grudniowy poranek spotkaliśmy się pod Filharmonią, aby powędrować uliczkami wciśniętymi między Aleje Trzech Wieszczów a Planty.

XII Spacer Krakowski SKTK „Tropami Josephstadt”

Listopadowy spacer był okazją do przypomnienia miasta, które niemal 100 lat temu uległo w końcu presji naszego miasta i zgodziło się na połączenie, które miało dać impuls do dalszego rozwoju Wielkiego Krakowa.

XI Spacer Krakowski SKTK „Tajemnice Sowińca i Lasu Wolskiego”

Z końcem października SKTK ruszyło na najbardziej górski ze swych krakowskich spacerów. Jego celem były przede wszystkim Las Wolski i grzbiet Sikornika.

2 Majówka SKTK 1-4.05 2014 „Cztery pory roku w Sudetach”

Po sukcesie ubiegłorocznej majówki w Rudawach Janowickich tym razem za cel naszej wyprawy obraliśmy tajemnicze Góry Sowie i ich okolice.