Slalom po zwycięstwo

Z radością informujemy, że Aleksandra Pesztat z klasy 2a  zajęła  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej w Lidze MOZN   ( https://liblink.pl/zTBnhSeSj8 ) i w swoim  klubie  Biegun Sport  ( https://biegunsport.pl) w slalomie gigancie . W tym roku Ola zajęła też szóste miejsce w lidze slalomowej. Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dobrą formę!

W drodze po

W drodze po "diamenty"

Z dumą donosimy, że do trzeciego etapu z Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH zawalifikowali się nasi zdolni uczniowie:

Jesteśmy Złotą Szkołą

W najnowszym Rankingu Liceów Ogólnokształcących na rok 2021 Perspektyw otrzymaliśmy Złotą Tarczę, z czego bardzo się cieszymy. Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Tak trzymać!

Tabela rankingu

Sukcesy matematyków

Z radością informujemy o sukcesach naszych matematycznych orłów. Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki dostali się uczniowie klasy 3cg: Mikołaj Maślak, Paweł Kica, Andrzej Kmiecik, Kacper Garus, Jakub Baran, Jan Stopyra, Jan Pieniążek, Mateusz Warzecha, Szymon Mars.

Andrzej Kmiecik zakwalifikował się także do centralnego etapu Olimpiady Statystycznej. Gratulujemy i liczymy (!) na dalsze sukcesy.

Regina w II etapie LI OLiJP

Praca Reginy Opałki - uczennicy klasy 2c - o "Zarazie jako motywie literackim w twórczości romantyków" znalazła uznanie członków komisji oceniającej, dzięki czemu możemy się cieszyć awansem naszej uczennicy do zawodów II stopnia LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Radości fizyków!

Mamy powód do zadowolenia, bowiem do drugiego etapu  XIV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki zakwalifikowali się: Jakub Baran, Albert Skolmowski z klasy 3c, Łukasz Kmiecik z klasy 2b oraz Łukasz Kwinta, Zofia Semczyszyn i Paweł Żarnowski z klasy 2bg.

Gratulujemy i trzymamy kciuki, licząc na dalsze sukcesy!

Humaniści też mają się czym pochwalić!

Z dumą i wiarą w dalsze sukcesy informujemy, że do okręgowych olimpiad zakwalifikowali się:

Filip Szwejkowski z klasy 3b (Olimpiada Wiedzy o Prawie)

Piotr Walaszek  z klasy 2ag i Jakub Madejski z klasy 2a ( Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym)

oraz liczna grupa tych, którzy będą nas reprezentować w Olimpiadzie Historycznej:

Michał Kogut 3a, Jan Hohol 2ag, Miłosz Andruchowycz 2ag, Zofia Wesołowska 2a, Wiktor Adamczyk 2a, Wojciech Sęk 2a.

Za sukcesem uczniów stoją nasi historycy: dr Henryk Palkij , prof. Janusz Podwika i prof. Michał Pacyna. Dziękujemy!

Fizycy w natarciu!

Z radością informujemy, że do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej przeszedł Jakub Baran  - uczeń klasy 3 cg. Gratulujemy sukcesu zarówno Kubie, jak i Jego opiekunom naukowym - pani prof. Jadwidze Bendo, panu dr. Pawłowi Janowskiemu i panu mgr. Piotrowi Mazurowi! I oczywiście trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Sukcesy uczniów prof. Agnieszki Łękawy

Do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości dostało się aż 6 uczniów z naszej Szkoły:
Vitalij Ortynskyi 3b
Jakub Rozmarynowski  3b
Stefan Kopta 2bg
Tadeusz Kiszka 3a
Daniel Chmura 2ag
Michał Lach 2ag

Do drugiego etapu Olimpiady Znajomości Afryki przeszli:
Maciej Podolski 3b
Antoni Juszczuk 1a

Do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej przeszedł Antoni Juszczuk  z klasy 1 a.

Serdecznie gratulujemy pani Profesor i Uczniom! Oczywiście trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Mamy Jaskółkę!

Naszą  jaskółką jest Małgorzata Podlecka - uczennica klasy 3eg - która w konkursie poetyckim znalazła się w gronie laureatów! Serdecznie gratulujemy i cieszymy się. Trzymamy także kciuki, bo zwycięzca tegorocznego konkursu Poetyckich Jaskółek zostanie ogłoszony w trakcie Gali.

Stypendia rozdane!

Z radością informujemy, że Stypendium Ministra Edukacji Narodowej otrzymał Mikołaj Bułka - absolwent naszej Szkoły.  Natomiast Stypendium Prezesa Rady Ministrów będą się w tym roku cieszyć: Jakub Baran  - uczeń klasy 3c oraz uczeń klasy 2d - Bartłomiej Krzan. Serdecznie gratulujemy!

Statystyka im niestraszna!

W listopadzie odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. Do kolejnego zakwalifikowali się uczniowie klasy 3cg:

Andrzej Kmiecik - zajmując 2. miejsce w okręgu (na 140 uczestników!),

Maria Misiaczek 8. miejsce w okręgu,

Krzysztof Żabiński 20. miejsce w okręgu.

Kolejny etap odbędzie się już 10 grudnia 2020. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunowi naukowemu - pani prof. Jolancie Przybylskiej! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy:)