Reklama mądrej książki - z sukcesem!

Z radością informujemy, że zespół naszego Liceum w składzie: Tymoteusz Zapała, Damian Szarek, Konstantyn Knithakis, Jakub Kępa, Mikołaj Ostrowski, pracujący pod opieką Pani Katarzyny Dudy-Kaptur otrzymał wyróżnienie w konkursie  na najlepszą reklamę Mądrej Książki Roku 2019 . Nasi uczniowie przygotowali reklamę książki  „Fantazmat Wielkiej Lechii. Jak pseudonauka zawładnęła umysłami Polaków”. Serdecznie gratulujemy!

Filip w finale Olimpiady Solidarności

Z radością spieszymy donieść, że Filip Szwejkowski, uczeń klasy 3b, zajął  II miejsce w etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady. Tym samym znalazł się w elitarnym gronie 3 osób, które awansowały z naszego województwa do etapu centralnego. Filip - serdecznie gratulujemy Tobie i opiekunowi - panu prof. Januszowi Podwice. Trzymamy kciuki!

Mamy Mistrza:)

6 września 2020 r. Szymon Włoch - uczeń klasy 2cg - brał udział   w XXIX Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Skierniewicach w kategorii juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 74 kg. Wycisnął ciężar 110 kg i zdobył tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy!

Cieszymy się wynikami naszych maturzystów

Z satysfakcją dzielimy się wynikami tegorocznych maturzystów. Cieszymy się, że wyniki matur naszych uczniów z prawie wszystkich przedmiotów (zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym) są wyższe od tych, które osiągają uczniowie liceów krakowskich.

W podskokach po matematyczny sukces

Z radością informujemy, że zmagania naszych uczniow w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny przyniosły następujące rezultaty:

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Idąc na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 niektórzy z nas mogli mieć wrażenie, że idą na rozpoczęcie kolejnego roku. W końcu tak dawno nie widzieliśmy murów LOZP, Dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów... że mogliśmy pomyśleć, iż wracamy z wakacji.

Finaliści Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z radością informujemy, że Paweł Jusięga i Stanisław Mościcki z klasy 3c uzyskali tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, Mikołaj Bułka z klasy 3c uzyklał tytułfinalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, a Karolina Kosińska z klasy 2c uzyskała ten sam tytuł w kategorii  informatyka. Zdolnym uczniom i ich opiekunom w olimpijskich zmaganiach  serdecznie gratulujemy sukcesów!

Wielkie sukcesy Mikołaja Bułki

Z ogromną radością informujemy, że Mikołaj Bułka - uczeń klasy 3c - jest finalistą 69. Olimpiady Fizycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu Mikołajowi i Jego przewodniczce po niezwykłym świecie fizyki - pani profesor Jadwidze Bendo. Mikołaj został także finalistą 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej. Chapeau bas! Wydawać by się mogło, że jest to olimpiada, w której najwięcej do powiedzenia mają uczniowie techników... Tym bardziej cieszymy się z Jego sukcesu!

Krasomówca (raz jeszcze)

W czwartek 27 lutego w tak bardzo szacownych wnętrzach auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się drugi, okręgowy etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, do którego starannie wyselekcjonowano najlepszych szkolnych mówców z całej Małopolski. Naszą Szkołę reprezentował Krzysztof Machaczka, uczeń klasy 1DP.

Laury dla naszych uczniów

Z radością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie "Jan Paweł II - papież wolności" nasi uczniowie zdobyli najwyższe miejsca.

Zwyciężyła Paulina Waśko z klasy 2d, natomiast Maja Sendrowicz z 1bp i Mikołaj Pokrzepa z kl. 1ap uplasowali się ex aequo na drugim miejscu.

Serdecznie gratulujemy zdobytej wiedzy i sukcesu!

W drodze po

W drodze po "diamentowy indeks"

Z radością informujemy, że Karolina Kosińska - uczennica klasy 2c zakwalifikowała się do trzeciego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Sukcesy naszych matematyków

Michał Krenich z klasy 3c został laureatem III stopnia Olimpiady Matematycznej o Złoty Indeks Politechniki. Wspaniała wiadomość! Gratulujemy zarówno Michałowi, jak i Jego opiekunowi naukowemu - pani prof. Katarzynie Piórek!
Paweł Jusięga i Stanisław Mościcki z klasy 3c przeszli do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej o Diamentowy Indeks AGH. Panowie, nieustająco trzymamy za Was kciuki!