Sukcesy naszych uczniów: Święto harfy

Nasza uczennica Timler Nadia wzięła udział w V Święcie Harfy w Katowicach. Gratulujemy jej zarówno talentu jak i pasji do gry na tak wyjątkowym instrumencie.

O tym wydarzenia sama tak pisała:

2022/2023 nasze sukcesy

SUKCESY UCZNIÓW LOZP W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

LOZP na szóstym miejscu w Rankingu liceów 2023 w Krakowie opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl

Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022

Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022

Kończymy!

Zakończenia roku szkolnego w zasadzie przebiegają wedle pewnego powtarzalnego scenariusza. Odnotujmy przeto z reporterskiego obowiązku, co wydarzyło się w naszym Liceum 23 czerwca 2022 roku.

Po pierwsze – zaczęliśmy jak należy, czyli Mszą Świętą (odprawianą w dramatycznej oprawie gwałtownej ulewy przerywającej na chwilę nieznośny upał).

Przedsmak wakacji

To, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego nie było lekcji (bo kto by na nie chodził, skoro i tak wszyscy już wiedzą, jakie oceny dostaną), to wcale nie znaczy, że w Szkole – i poza nią, w różnych miejscach, w których pojawili się nasi uczniowie – nic się nie działo. Wprost przeciwnie – działo się może więcej niż zazwyczaj.

Wymiana polsko - niemiecka

Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku szkolnym udało się wznowić polsko-niemiecką wymianę, która ma wieloletnią tradycję. Partnerską szkołą naszego Liceum jest od roku 1994 duże publiczne gimnazjum z Bawarii, Christoph Probst Gymnasium Gilching. W kwietniu (16-23) grupa uczniów naszej szkoły spędziła tydzień w Niemczech, a w czerwcu (12-18) młodzież z Bawarii gościła w Krakowie.

My w Londynie

W dniach 3 - 11.06.2023 czterdziestu uczniów z klas 1. i 2. naszej Szkoły, pod opieką p. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Jadwigi Bendo,  wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii, zorganizowanym dla nas przez biuro AGABA - Edu Tur.

Nasz sukces w konkursie Zwolnieni z teorii

Miło nam poinformować, że  znaleźliśmy się w gronie najlepszych liceów i techników, które wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości. Uzyskaliśmy 27. miejsce w województwie małopolskim. Dziękujemy wszystkim  uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jesteście wielcy :)

link do rankingu:  https://liblink.pl/UYSczEUULz

Finał szkolnych rozgrywek w tenisie stołowym

Zakończyliśmy drugi szkolny turniej tenisa stołowego. W finałowym meczu spotkali się Adam Stochel z klasy 2b i Rafał Guzik z klasy 1c. Mistrzem szkoły został Adam. Trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Dziubińskiemu z klasy 1c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Piekielne warsztaty

Uczestnicy organizowanych przez pana Przemysława Rojka Warsztatów Twórczego Czytania im. Jerzego Ficowskiego przez cały rok zajmowali się poezją obcojęzyczną – choć oczywiście tłumaczoną na polski. I tak się znakomicie złożyło, że na ostatnim warsztatowym spotkaniu pojawił się gość – pan Francesco Costantini, jeszcze niedawno nauczyciel języka włoskiego w naszym Liceum, a teraz przede wszystkim doktorant na polonistyce Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zapraszamy na Turniej Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka

Spotykamy się o 7:50 w salach. W planie Msza Święta w holu szkoły, wykłady związane z tematem pierwszej pomocy, zawody i kiełbaski z grilla. Planowany czas zakończenia imprezy: 12:30.

Przypominamy o konieczności ubrania koszulek w kolorze wylosowanym przez klasę.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Dziękujemy za przygotowanie plakatu imprezy, którego autorką jest Alicja Druzgała z klasy 3c.

Troszkę historii sztuki dla klas trzecich

Podczas lekcji polskiego 7 czerwca w klasach 3a i 3d gościem była nasza absolwentka, aktualnie studentka trzeciego roku historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim- Nina Plackowska.

Nina z wielką werwą przedstawiła uczniom najważniejsze zagadnienia sztuki XX-lecia międzywojennego, pokazała, gdzie w Krakowie można spotkać architekturę tego czasu.

Bardzo nam miło, że nasi absolwenci wracają do nas i dzielą się swoją pasją, którą- jak Nina- rozwijali już w murach LOZP. Dziękujemy za przemiłe spotkanie!

Kodowanie z absolwentem

Tegoroczna akcja – zainicjowana przez panią Katarzynę Dudę-Kaptur – w ramach której to akcji nasi najznakomitsi absolwenci dzielą się z uczennicami i uczniami Liceum swoją wiedzą, pasjami i doświadczeniem - nie zwalnia mimo zbliżających się wakacji. Tym razem – czyli w piątek tuż po dniu dziecka – mieliśmy radość, przyjemność i zaszczyt gościć pana Marcina Dumnickiego, doktora habilitowanego nauk matematycznych, adiunkta Katedry Geometrii Algebraicznej i Teorii Liczb Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistę w dziedzinie algebry komputerowej oraz geometrii algebraicznej (a przy okazji – niestrudzonego aktywistę miejskiego, prezesa Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów).