¡Hola chicos! To właśnie tymi słowami hiszpańskie rodziny powitały 30 uczniów z naszej szkoły, goszcząc nas w swoich domach w Maladze podczas naszej tygodniowej wycieczki. W tej grudniowej, wycieczkowej aurze (04-11.12.), nie zabrakło ani deszczu, ani słońca (25 stopni), intensywnych lekcji języka hiszpańskiego, przeplatanych beztroskimi chwilami spędzonymi na plaży. Nie zabrakło również zwiedzania.
Zakończyła się akcja "Szkoły Pełne Talentów", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę.
5 grudnia to Dzień Wolontariusza. Postanowiliśmy go spędzić, robiąc coś dobrego… To właśnie dziś zakończyliśmy zbiórkę darów dla Podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Mikołajami zostali uczniowie każdej klasy naszej Szkoły, a także Grono Pedagogiczne.
Na początku grudnia (04.12.-08.12.) my - uczniowie klasy 3A - wraz z naszą wychowawczynią prof. Anną Lawand i prof. Michałem Pacyną wyjechaliśmy na obóz do Gdańska i okolic, by uczyć się poprzez zwiedzanie. Udało się zrealizować wszystkie punkty programu, który obejmował oprócz odwiedzenia muzeów, także spacery po otulonych srebrzystym śniegiem ulicach Gdańska, w celu zobaczenia powojennych kamienic czy kulturowych zabytków, niebanalny seans pt. Chłopi i zajęcia z niektórych przedmiotów szkolnych.
1 grudnia drużyna dziewcząt reprezentowała naszą Szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach siatkówki. Podczas eliminacji rozegraliśmy dwa mecze.
W andrzejkowe popołudnie grupa 10 uczniów z klasy 3d ponownie wybrała się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, by zgłębić tajniki chemii - tym razem podczas zajęć studyjnych, będących nowością w ofercie skierowanej do uczniów liceum.
W ostatni dzień listopada w godzinach popołudniowo-wieczornych do holu naszej szkoły przybyła spora grupa wszelakich istot (i nie tylko!), zaczynając od Atomówek, na żołnierzach w pełnym umundurowaniu skończywszy. Wszyscy zgromadzili się tylko w jednym celu - aby świętować Andrzejki!
W środę 29 listopada klasy 4a, 4c, 4d, 3a i 2c brały udział w zajęciach z ochrony przed cyberoszustwami, na które może natknąć się w zasadzie każda osoba podczas zakupów online. W naszym Liceum gościliśmy panią Iwonę Zapart, która w ramach projektu "Młodzież z prawem na cz@sie", realizowanego przez Fundację LexCultura dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przybliżyła nam sposoby oszukiwania konsumentów stosowane przez różne firmy sprzedające najrozmaitsze produkty.
Charles Korabik (klasa 4a) zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Gratulujemy! Trzymamy kciuki!!!
W dniu 30 listopada br., w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbyło się spotkanie laureatów nagrody „Mistrz Matury" z panem Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa. Nagrody otrzymały absolwentki naszego Liceum: Gabriela Solich i Regina Opałka. Serdecznie gratulujemy ww. zaszczytu i życzymy dalszych naukowych sukcesów. Słowa uznania kierujemy również do wychowawców, p. Małgorzaty Dziedzic i p. Tomasza Tisończyka.
W dniach 28-29 listopada 2023 nasi uczniowie - pod czujnym okiem pani profesor Małgorzaty Dziedzic - już po raz drugi - wzięli udział w Kraków Innovation Games. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Julia Cięciwa (3d), Alicia Solarska (2e), Justyna Szewczuk (3a), Bartosz Kula (3d), Franek Perc (3a).
Dzień Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza – albo po prostu Patrocinium – jest obchodzone we wszystkich dziełach pijarskich różnorako, ale zawsze uroczyście: na pamiątkę dnia 27 listopada 1597 roku, kiedy to nasz Ojciec Założyciel otworzył przy rzymskim kościele św. Doroty dwie pierwsze klasy, w których bezpłatnie mogli uczyć się chłopcy z Zatybrza, najpodlejszej i najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Wiecznego Miasta.