Pijarzy w stolicy - ponownie:)

We wtorek 12 września grupa uczniów z klasy 4a pod opieką pani prof. Agnieszki Łękawy uczestniczyła w konferencji "Rządy prawa wczoraj, dziś i jutro" organizowanej przez Krajową Radę Sądownictwa. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Obóz naukowy - Warszawa 2023

Dobiegł końca - trwający pięć dni - obóz naukowy 2023. Dzięki hojności i życzliwości Dyrekcji LOZP wzięli w nim udział ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w zeszłym roku szkolnym. Tym razem opiekunowie - p. Karolina Knapik-Bieniek i p. Tomasz Tisończyk zabrali naszych zdolnych i pracowitych uczniów do Warszawy.

AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Termin:
Data rozpoczęcia: 1.09.2023
Data zakończenia: 19.11.2023
Akcja zbierania talonów Lidl to inicjatywa, w ramach której zbieramy talony o nazwie Talenciaki. Przyznawane są one za zakupy spożywcze za min. 50 zł w sklepach sieci Lidl. Każdy taki talon stanowi cenny wkład, który przekształcimy na korzyść naszych uczniów i szkoły.
Jak możecie Państwo pomóc?

Mimo wszystko – z radością

Powiedzieć, że z radością pożegnaliśmy wakacje – byłoby jednak, umówmy się, sporym nadużyciem: zwłaszcza że ten ostatni czas letniego odpoczynku od szkoły był rekordowo długi i wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że nic nie muszą. Z drugiej jednak strony – też chyba nie jest do końca tak, że nowy rok szkolny przywitaliśmy całkiem bez radości.

Integra@Rabka - Ponice 2023

Choć obóz integracyjny klas pierwszych przeszedł już do historii, to w pamięć i świadomość jego uczestników wpisał się na długo.
Był to bowiem dobry i ciekawy czas. Przede wszystkim wzajemnego poznawania siebie, rozmów, wspólnych zabaw. Te wszystkie elementy miały za zadanie otworzyć i zbliżyć nas do drugiej osoby. Wszak przecież temu służą takie spotkania i wyjazdy.

Informacje

Plan lekcji na rok szkolny 2023-2024 znajduje się w zakładce dokumenty - podział godzin.

Zapraszamy rodziców uczniów na zebranie, które odbędzie się w dniu 8.09.2023 o godz. 18.00. W planie zebrania: spotkania z wychowawcami klas oraz dyżur informacyjny nauczycieli.

W imieniu Rady Rodziców informujemy, iż  spotkanie trójek klasowych odbędzie się w sali 106 o godzinie 19.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Poniżej plan uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 4 września 2023. Uczniom i nauczycielom życzymy wiele siły, radości i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy rok szkolny.

Wyjazd integracyjny do Rabki

Kandydatów do klas pierwszych w naszej szkole zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wyjazdu integracyjnego, który odbędzie się pod koniec sierpnia.

Wyniki matury w roku szkolnym 2022/2023

Z wielką radością prezentujemy wyniki egzaminu maturalnego, które uzyskali nasi absolwenci. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie nie zmarnowali tych czterech lat i możemy wraz z nimi cieszyć się takimi wspaniałymi osiągnięciami.

Nadmienić też należy, iż egzamin maturalny zdali wszyscy!

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji!

Poniżej są załączone infografiki - w celu tym otwórz artykuł.

Zestawienie wyników w poszczególnych klasach jest dostępne tutaj.

Edukacja prawna w Liceum Pijarów

Z radością informujemy, że pierwszym okresie roku szkolnego 2023-2024 uczniowie klas ekonomiczno-prawnych 2a i 3a będą beneficjentami realizowanego "pro publico bono"  przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie programu edukacji prawnej. W ramach tego programu uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez radców prawnych w wymiarze jednej godziny zajęć tygodniowo.

Razem działamy aktywnie! – nowy projekt

Z przyjemnością informujemy, że realizujemy mikroprojekt  „Razem działamy aktywnie!” w ramach Konkursu „Aktywizacja Młodzieży w Samorządach w województwie śląskim i małopolskim”, prowadzonego przez New Europe Foundation. Projekt „Razem działamy aktywnie!” jest realizowany przez Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Krakowie we współpracy z organizacją patronacką – Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego.

Świadectwa maturalne

Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 7 lipca. Będzie można je sprawdzić na stronie wyniki.edu.pl, logując się na swoje konto za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu.

Świadectwa maturalne, aneksy oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu będzie można odebrać w szkole 7 lipca 2023 r. (piątek) w godz. od 9.00 do 14.00.

Upoważnienie do odbioru świadectwa przez wskazaną osobę - do POBRANIA TUTAJ.

Oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (zał. nr 7) - do POBRANIA TUTAJ.