Podziękowanie za pomoc

Serdecznie dziękujemy rodzinom naszych uczniów za udzielaną pomoc nauczycielom szkół pijarskich w Wenezueli. W pomoc na rzecz nauczycieli ze szkół pijarskich w Wenezueli zaangażowało się wiele osób z całej Polski, bo — jak pisał Kalasancjusz — "od starannego wychowania dziecka zależy reforma społeczeństwa". Wenezuelscy nauczyciele potrzebują kilku dolarów na dzień, aby utrzymać rodzinę i nadal uczyć.

Radości historyków

Do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej przeszli: Antoni Zakrzewski  (klasa 1a). Stanisław Podstawski (klasa 2a), Paweł Pacyna (klasa 2a), Oskar Gąsiorowski (klasa 2c), Jakub Kupiec (klasa 3a) i Wiktor Adamczyk (klasa 4a).

Stanisław Podstawski przeszedł także do 3. etapu Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich Opiekunom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Znawcy Afryki

Z radością ogłaszamy, że do drugiego etapu Olimpiady Znajomości Afryki przeszli:
Patrycja Pychowska (kl.3a) i Jan Brański (kl.4a).
Gratulujemy uczniom i ich opiekunce merytorycznej- p. prof. Agnieszce Łękawie. Życzymy powodzenia na etapie okręgowym!

Mateusz i Magda - nasi stypendyści:)

Z radością informujemy, że Mateusz Fano - uczeń klasy 3d - otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021-2022 , natomiast Magdalena Zeliaś - uczennica klasy 4d - stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2021-2022. Serdecznie gratulujemy!

Pijarzy w Rzymie

W dniach 28.11-01.12 grupa uczniów z różnych klas, ucząca się w LO Pijarów języka włoskiego, wybrała się pod opieką nauczyciela włoskiego - księdza Mirosława Bieńkowskiego na wycieczkę do Rzymu. Poznawaliśmy język, kulturę i sztukę, kuchnię i zwyczaje Włochów.

Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe Wspólnoty LOZP.

Przyjdźcie i świętujmy razem Boże Narodzenie!

Szczegóły na plakacie poniżej:

Sukces informatyczny

Z radością informujemy, że Bartosz  Stańczyk z 3B przeszedł do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

Mikołaj zawita do hospicjum

Już po raz kolejny nasza Szkoła wraz z Fundacją Oświatową włączyła się w pomoc Podopiecznym Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Liceum przekazaliśmy do Hospicjum zabawki, gry, ubrania i środki higieniczne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia tej dobroczynnej akcji!

Mecz koszykówki

W środę 30 listopada szkolna drużyna koszykówki zagrała towarzyski mecz z reprezentacją Embassy International School. Sparing na wyrównanym poziomie zakończył się jednopunktowym zwycięstwem gospodarzy (41:40). Zdobyliśmy kolejną porcję doświadczenia przed rozgrywkami licealiady. Rewanż wkrótce na swoim terenie.

RoraTy

W adwent wpisane są roraty - również w naszej szkole. Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godz. 7.10 na holu. W tym roku tematy krótkich rozważań w ramach kazań będą związane z poszczególnymi części Mszy św. Zapraszamy Uczniów i Rodziców, Nauczycieli i Pracowników, Absolwentów i Gości naszej szkoły.

Śpiewnie, tanecznie i pod opieką

Wypadające 27 listopada Patrocinium – czyli święto opieki św. Józefa Kalasancjusza – jest uroczyście obchodzone we wszystkich dziełach pijarskich na świecie; tego dnia przypada rocznica otwarcia przez naszego Założyciela dwóch pierwszych bezpłatnych szkół dla biednych chłopców z rzymskiego Zatybrza. A ponieważ w tym roku 27 listopada wypadał w niedzielę, celebrowanie Patrocinium przenieśliśmy w Liceum Pijarów na wcześniejszy piątek.

Andrzejki

24.11 był dniem wyjątkowym. Nie tylko ze względu na panujący wtedy dzień buraka, ale przede wszystkim z powodu odbywającej się w naszym Liceum zabawy andrzejkowej. Co prawda do św. Andrzeja pozostało kilka dni, ale nie przeszkodziło to uczniom naszej Szkoły w dobrej zabawie.