Duchowa Adopcja Maturzysty

Maturzysto, daj się zaadoptować!  Na 100 dni przed maturą rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! Zakon Pijarów będzie wspierał swoją modlitwą wszystkich, którzy w maju przystąpią do egzaminów.

Podziękowania od Hospicjum

Otrzymaliśmy podziękowania od Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci za wsparcie świątecznej akcji pomocy dla rodzin objętych opieką domowego hospicjum w 2022 roku. Niniejszym przekazujemy te je naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, dziękując za okazane serce, otwartość i  piękny gest.

Przedsiębiorczy w akcji

Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej Szkoły dostało się do drugiego (okręgowego) etapu Olimpiady Przedsiębiorczości. Są to:
Witold Marks klasa 4a
Kevin Babicz klasa 4b
Łukasz Kmiecik klasa 4b
Antoni Domagała klasa 4a.
Gratulujemy i trzymamy kciuki w marcu !!!

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną PACZUSZKA DLA MALUSZKA.

podziękowania

Olimpiada Artystyczna

Do etapu okręgowego 47. Olimpiady Artystycznej została zakwalifikowana Regina Opałka z klasy 4c. Gratulujemy serdecznie i życzymy udanej rywalizacji i rychłego awansu do etapu finałowego.

Sukces humanistek

Martyna Jędrys i Regina Opałka - uczennice klasy 4c - awansowały do 2. etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Obie w swoich pracach rozwijały temat postępu technicznego w ujęciu literackim i refleksji humanistycznej. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne:)

Złota odznaka dla naszego Liceum!

Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz w Rankingu Perspektyw uzyskaliśmy odznakę złotej szkoły, a to oznacza, że trzymamy wysoki poziom, a nawet jesteśmy w rankingu wyżej niż w poprzednich latach!

Fundacja Oświatowa

Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej Fundacji!

W drodze po diamenty - matematyka i fizyka

To już tradycja naszego Liceum, że w styczniu napływają do nas dobre wieści z drogi po Diamentowe Indeksy AGH. W tym roku do drugiego etapu tego prestiżowego konkursu przeszli:

Z FIZYKI: Antonina Bieryt (2b), Jakub Wąsowicz i Szymon Pietruszka (3b) oraz Konrad Żebro (4b).

Z MATEMATYKI: Piotr Ciećkiewicz, Tomasz Matyasik, Bartosz Stańczyk, Julian Twardy (3b), Karol Badura, Mateusz Bis, Paweł Knot, Michał Krzyżak, Tomasz Machnik, Miłosz Płonczyński, Gabriela Solich, Jakub Stachecki, Maciej Ślusarczyk, Justyna Śmietana, Wiktor Waksmudzki i Konrad Żebro (4b).

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.

Sukcesy w dziedzinie chemii

Z radością informujemy, że uczennice klasy 4d: Anna Brożek i Alicja Brożek zakwalifikowały się do trzeciego, finałowego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl zaś uczniowie klasy 4d: Alicja Brożek, Martyna Kacprzak, Melak Kostrzewa-Seyoum oraz Bartłomiej Krzan awansowali do drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza. Z całego serca gratulujemy uczniom i opiekunowi naukowemu - panu prof. Mateuszowi Koziołowi.

Życzenia świąteczne

Radosne Święta Bożego Narodzenia upamiętniają historyczne spotkanie Boga z człowiekiem w osobie Jezusa Chrystusa. Obyście drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i nasi Współpracownicy doświadczyli takiej bliskości Jezusa, wobec której każda ciemność rozbłyśnie radosnym blaskiem. Niech ten radosny czas  stanie się źródłem Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Nowego Roku 2023!

Ojcowie Pijarzy

Łamanie

W formule błogosławieństwa opłatków jest jeden fragment, w którym streszcza się głęboka mądrość tego, co towarzyszyło nam podczas dwóch ostatnich dni 2022 roku spędzonych w Szkole: „…którymi będziemy się dzielić zwyczajem naszych ojców i składać sobie wzajemnie świąteczne życzenia”.