W 47. Olimpiadzie Artystycznej, której etap centralny odbył się w dniach 3-6 kwietnia br., Regina Opałka uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem. W obecnej edycji olimpiady nasza uczennica była jedyną osobą z okręgu krakowskiego, która awansowała tak wysoko. Tym mocniej gratulujemy Reginie ogromnego sukcesu. W sposób wyjątkowy wieńczy on długi i intensywny okres przygotowawczy.
Już za nami finał szkolnego Konkursu Wiedzy o Anglii, którego tematem w tej edycji były czasy Królowej Wiktorii oraz twórczość Ch. Dickensa.
W finale najlepsi okazali się reprezentanci klasy 1A (pomimo, że w okrojonym składzie), zdobywając 37 p.
Następne miejsca zajęły klasy:
Miło nam poinformować, że Antoni Domagała z klasy 4a został finalistą XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości. To wielki sukces! Gratulujemy Antoniemu i jego mentorce- prof. Agnieszce Łękawie.
12 kwietnia – tuż po świętach, a przy okazji, co odnotowujemy jedynie z reporterskiego obowiązku, w Dzień Czekolady – klasy pierwsza i druga o profilu architektoniczno-humanistycznym oraz uczestnicy Warsztatów Twórczego Czytania miały (i mieli) wielką przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Witem Szostakiem.
Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i wielopokoleniową wspólnotą zrodziła się idea: Absolwenci – Uczniom.
Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne L.O. Zakonu Pijarów oraz naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater, zakłada zorganizowanie cyklu wykładów.
Pijarscy Absolwenci, a dzisiaj uczeni, artyści, działacze społeczni, osoby spełnione zawodowo będą dzielić się swą pasją i wiedzą z naszymi obecnymi uczniami.
Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami . Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi i wsparcie swoich poprzedników.
Młodzieży pijarska - sapere auso!
Szanowni Państwo,
zbliżające się Święta Wielkiej Nocy są czasem zadumy nad skierowaną do człowieka miłością Pana Boga. Tej miłości uczymy się całe życie: nie tylko jako dzieci, ale i jako dorośli - nauczyciele i rodzice. I wiemy dobrze, jak czasem trudno przychodzi nam kochać, przebaczać i służyć drugiemu człowiekowi.
Dlatego Zmartwychwstały Chrystus staje między nami i zaprasza nas na tę drogę miłości.
Życzymy Państwu odwagi w podążaniu za Panem Jezusem tą drogą, na którą On nas zaprasza. Życzymy, aby Święto Wielkiej Nocy było czasem otuchy i nadziei, czasem odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. Aby stały się źródłem wzmacniania ducha!
Ojcowie Pijarzy
Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i wielopokoleniową wspólnotą, zrodziła się idea: Absolwenci – Uczniom.
Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne LO Zakonu Pijarów oraz naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater, zakłada zorganizowanie cyklu wykładów. Pijarscy Absolwenci, a dzisiaj uczeni, artyści, działacze społeczni, osoby spełnione zawodowo będą dzielić się swą pasją i wiedzą z naszymi obecnymi uczniami.
Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami. Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi i wsparcie swoich poprzedników.
Młodzieży pijarska - sapere auso!
31 marca klasy 3a i 3d pod opieką pań Karoliny Knapik-Bieniek i Katarzyny Janczarskiej udały się do oddziału Muzeum Narodowego w Sukiennicach, by zapoznać się z polską sztuką XIX wieku.
Uczniowie wzięli udział w grze muzealnej, dzięki której mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę o epokach romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski i wykorzystać ją do odczytania znaczenia poszczególnych obrazów. Piękne wnętrza Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, praca w grupach, sympatyczne panie przewodniczki i obietnica dobrych ocen z języka polskiego spowodowały, że dla uczniów to piątkowe popołudnie było wyjątkowo udane i nabrali ochoty na tego typu wyjścia w przyszłości.
W czwartek 23 marca uczniowie części ekonomicznej z klas trzeciej i czwartej uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii. Najpierw zapoznali się z wystawami w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, a następnie udali się na część terenową prowadzoną przez pracowników Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Dla uczniów klasy 1e (profil medyczny) miniony piątek, 24 marca, wiązał się ze zwolnieniem z większości lekcji. Czy było to wcześniejsze rozpoczęcie weekendu? W żadnym wypadku! Medyk udał się na Wydział Chemii UJ, by uczestniczyć w spotkaniu z cyklu "Chemia niejedno ma imię".
Ach... co to był za wieczór...
Przed zebraniem dla rodziców odbył się już drugi w tym roku wernisaż wystawy prac i pokaz mody uczniów LOZP.
Swoją twórczość plastyczną zaprezentowali Anna Guzik, Danuta Alsheuskaya, Dobrawa Nosko, Isabel Monestel, Julianna Leontiew, Kacper Fall, Karol Kulka, Maria Hadam, Martyna Jędrys, Natasza Antkowicz, Sandra Rosa. Wernisaż rozpoczął się od występu uzdolnionej Weroniki Jaśkowiec, po którym odbył się pokaz mody Małgorzaty Kozioł i Klary Bukalskiej, w którym modelkami były także nasze uczennice i nawet jeden uczeń.
Tak o udziale w tym artystycznym przedsięwzięciu mówią nasi młodzi artyści:
Maturzyści z naszej szkoły zdający matematykę rozszerzoną po raz kolejny spotkali się w sobotę (25.03), by pod czujnym okiem p. prof. Katarzyny Piórek spędzić kilka godzin na rozwiązywaniu zadań z planimetrii. Zastosowaniom twierdzeń sinusów, cosinusów, Pitagorasa, o dwusiecznej nie było końca :)
Pierwszy maraton matematyczny z geometrii analitycznej prowadził p. prof. Łukasz Wiśniowski, a przed nami jeszcze spotkanie z p. prof. Jolantą Przybylską i stereometrią.