Zebranie Rodziców

Zapraszamy Rodziców uczniów Liceum na zebranie, które odbędzie się w dniu 7 września  2018 o godzinie 18.
W planie zebrania:
spotkanie ogólne na holu Liceum,
spotkanie z wychowawcami oddziałów.

Zapraszamy serdecznie.

Wróciliśmy z Integry!

W dniach 23 - 28 czerwca w Ponicach k. Rabki Zdrój grupa świeżo upieczonych pierwszoklasistów uczestniczyła w rekolekcjowakacjach.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Zapraszamy Nauczycieli, Uczniów i Ich Rodziców  na Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego w dniu na 3 września 2018.

Plan uroczystości:

• na godzinę 8.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych - bedą  wykonane zdjęcia do informatora (8.00 - klasy 1a i 1b, 8.15 - klasy 1c, 1d, 1e),
  • o godzinie 9.30 uroczystość w budynku Liceum,
  • o godzinie 10.30 Msza Święta w na sali gimnastycznej SP,
  • spotkanie uczniów z wychowawcami klas.

Zapraszamy!

Zestaw podręczników na rok szkolny 2018-2019

Spis podręczników na rok szkolny 2018-2019 dostępny jest tutaj >>>

praca sekretariatu

od 23 lipca do 19 sierpnia sekretariat Liceum będzie nieczynny

30. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w 30. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, która trwała od 8 do 14 lipca w Warszawie. Zmagania w siedmiu dyscyplinach oprócz sportowych emocji przyniosły także sukcesy: Koszykarki: Magdalena Wcisło, Natalia Książek, Joanna Janecka, Julia Majocha, Anna Ciećkiewicz wywalczyły brąz, a Mateusz Kwinta zdobył srebrny medal w badmintona i pierwszą nagrodę w konkursie historycznym. Liceum było również reprezentowane przez liczną grupę nauczycieli i absolwentów zajmujących się organizacją tego wydarzenia.

Matura 2018

Wszyscy zdali (z niezłym wynikiem)! Z większości przedmiotów wynik powyżej średniej krajowej i małopolskiej. Szczegóły - w plikach do pobrania (zakładka Matura).

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego możliwy we wtorek 3 lipca 2018 r. od godz. 9:00 do godz. 13:00.

Miejsce - sala nr 6 w nowej części budynku.

Wejście do szkoły w nowej części - szklane drzwi. Ze względu na remont na holu głównym, prosimy o korzystanie z bocznego wejścia.

Zwolnienie

Kiedyś mówiono „kanikuła” – odwołując się do tradycji rzymskiej, gdzie termin ten oznaczał czas największych letnich upałów (słońce wchodziło wtedy w gwiazdozbiór Psa, „Canis”, stąd nazwa). W coraz bardziej zangielszczającej się kulturze globalnego świata funkcjonuje pojęcie „holidays” – zapewne od „holy day”, „dnia świętego”, kiedy religia chrześcijańska zakazuje prac niekoniecznych. A w polskiej tradycji mówimy po prostu – wakacje. Czyli od łacińskiego „vacatio”, oznaczającego „zwolnienie” i „uwolnienie”: w sensie prawnym bądź administracyjnym chodziło zarówno od uwolnienie kogoś od kary, jak i o pozbycie się jakichś obowiązków. I czy nie o to właśnie chodzi? O bycie wolnym (czyli nieprzymuszonym do codziennej bytności w szkole), ale i o zwolnienie z konieczności uczenia się... Ale też przecież jest to czas zwolnienia w sensie najbardziej podstawowym – wytracenia pędu, doświadczenia czasu dla niego samego i dla tego, co najprzyjemniejsze.

Sąd nad Makbetem

8 czerwca 2018 klasa 1d wraz ze swoją wychowawczynią i polonistką, p. Karoliną Knapik-Bieniek udała się do Okręgowego Sądu w Krakowie, aby dokonać osądu jednego z największych literackich zbrodniarzy - Makbeta.

XXXV Ogólnopolski Sejmik Matematyków

Z dumą informujemy, że Jakub Michalec z klasy 2c zakwalifikował się do grona pięciu najlepszych finalistów XXXV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Sejmik odbył się w dniach 14-17.06.2018 roku  w Szczyrku.

Obóz matematyczny

W dniach 18-21.06.2018 po raz trzeci  grupa uczniów zainteresowanych matematyką  przebywała pod opieką profesora AGH Andrzeja Bieleckiego i pani Jolanty Przybylskiej na obozie  służącym rozwijaniu  ich zdolności.