Bądźmy poważni na serio

Wtorkowe przedpołudnie poświęciliśmy sztuce. W holu szkoły miała miejsce premiera spektaklu przygotowanego przez uczestników warsztatów teatralnych. Komedia Oskara Wilde'a "Bądźmy poważni na serio" - to przede wszystkim dowcipne dialogi i gra słów. Ale są też niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące rozwiązania, paradoksy, humor sytuacyjny.  Inscenizacja w reżyserii p. Wojciecha Mohorta-Kopaczyńskiego, w znakomitym wykonaniu naszych aktorów, została nagrodzona owacją na stojąco.

XVI Memoriał Pływacki im. Włodzimierza Kękusia

Ostatni poniedziałek przed wakacjami spędzaliśmy bardzo aktywnie, uczestnicząc w międzyszkolnych zawodach pływackich.

W XVI Memoriale im. Włodzimierza Kękusia wzięli udział uczniowie Liceum Pijarskiego, Pijarskiej Szkoły Podstawowej, zaprzyjaźnionego XXIV Liceum , Gimnazjum nr 11 oraz, gościnnie, uczniowie z wymiany polsko-niemieckiej z Monachium.

Na ratunek

W poniedziałek  18 czerwca na terenie szkolnego parku  odbyły się po raz jedenasty Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej   im. Jakuba Ciołka.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji śp. Jakuba – ucznia, który zginął tragicznie w górach.
Organizatorzy, jak co roku, zaprosili do wspólnej zabawy uczniów klas I, IV, VII Szkoły Podstawowej, II, III Gimnazjum oraz uczniów klas I, II Liceum.

Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego

Zapraszamy  Uczniów  i Ich Rodziców na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego, która odbędzie się dnia 22 czerwca 2018

Plan uroczystości:

10.00 - Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego w budynku Liceum,
   11-30 -  Msza Święta w kościele przy ul. Dzielskiego,
   po Mszy Świętej - rozdanie świadectw w klasach.

Zapraszamy serdecznie.

Wieczór artystów

Czerwcowe spotkania ze sztuką mają już w szkole wieloletnią tradycję. Jest to okazja do zaprezentowania zainteresowań twórczych naszych uczniów. Program Wieczoru Artystycznego jest bogaty, a jego dominantę stanowi Gala Konkursu Twórczości Artystycznej im. Weroniki Pihut. Nie inaczej było też w tym roku. We wtorek 12 czerwca spotkaliśmy się w holu Szkoły, by celebrować święto sztuki.

Mechanika kwantowa w 3D

W piątek 25 maja w naszej szkole, w ramach patronatu UJ, którym objęte są klasy o profilu biologiczno-chemicznym,  zostały zorganizowane warsztaty chemiczne dla uczniów klas drugich.  Zajęcia pt. ”A modular modeling kit for drawing chemical molecules using hand-held 3D printing technology” przeprowadzili: dr Paweł Bernard z Wydziału Chemii UJ oraz dr James Mendez z Indiana University. Jak wskazuje tytuł, warsztaty były prowadzone głównie w języku angielskim.

Sebastian Romaniak w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Sebastian Romaniak, uczeń kl 1c wziął, w dniach 4-5 czerwca wziął udział w finale XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Niepokalanowie.

Lednica

Młodzież Pijarska z naszych placówek z całej Polski wraz ze swoimi duszpasterzami uczestniczyła w 22. Spotkaniu Młodych Lednica 2000.

Kurs Animatora Pijarskiego

Młodzież z naszego liceum uczestniczyła w Kursie Animatora Pijarskiego.

Projekt Teatr

Dnia 25 maja uczniowie  naszej szkoły, w ramach projektu teatralnego “Klub Wyspiańskiego”, udali się do teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl w reżyserii Agnieszki Glińskiej: „Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]”.

Publikujemy sprawozdanie uczestniczki wydarzenia.

Zaproszenie na Wieczór Artystyczny

Zapraszamy serdecznie Nauczycieli, Uczniów i Ich Rodziny oraz Absolwentów Liceum na Wieczór Artystyczny, który odbędzie się 12 czerwca br. o godzinie 18.00 w holu Liceum.