15 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny pierwszaków. Uczniowie klas pierwszych mieli za zadanie zaliczenie sześciu stacji. Za każde zadanie dostawiali punkty, które dawały szanse na wygranie słodkich upominków. Wszyscy musieli wykazać się nie tylko wiedzą o naszej szkole, ale także kreatywnością, koordynacją ruchową oraz współpracą. Na koniec obyła się dyskoteka, na której oczywiście nie mogło zabraknąć tańców pijarskich. [Gabriela]
Tuż przed wakacjami TVP Kraków wyemitowała w cyklu "Pomysł na sukces" krótki film o naszej szkole. Materiały otrzymaliśmy teraz i umieściliśmy na Vimeo. Chętnych zapraszamy do obejrzenia.
Zobacz :"Sposób na sukces"
Celem trzeciego wyjścia koła kulturoznawczego była Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku, mieszcząca się na pierwszym piętrze Sukiennic. Jest to najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Istnienie Muzeum Narodowego zapoczątkował Henryk Siemiradzki, który w 1879 roku ofiarował Krakowowi słynny obraz Pochodnie Nerona, rozpoczynając kolekcję krakowskiego Muzeum Narodowego.
Od 16 do 18 października na Jasnej Górze odbyło się IV Święto Laikatu Pijarskiego. 140 przedstawicieli 17 dzieł pijarskich z całej Polski przyjechało, żeby umocnić się duchowo i cieszyć zawiązaną wspólnotą.
Adrian Gołąb - uczeń klasy 3b - otrzymał STYPENDIUM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ za wybitne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/2015. Adrian odebrał nagrodę w ubiegły piątek w Warszawie.
Gratulujemy i podziwiamy!
9 października rozpoczęło się 15. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Czysty – Przeźroczysty”. Przyjechało około 640 osób z pijarskich duszpasterstw z Polski oraz z Czech, Austrii i Węgier.
Nowością tegorocznego SMP była strefa seniora, czyli specjalny program przygotowany z myślą o absolwentach naszych szkół i studentach.
Syria- cztery lata wojny i ponad cztery miliony uchodźców. Dziś konflikt syryjski jest na czołówkach większości serwisów informacyjnych.
14 października mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dra Łukasza Fyderka - politologa, specjalizującego się w problematyce bliskowschodniej. Był to jeden z wykładów monograficznych, zaplanowanych w ramach umowy patronackiej, podpisanej między Liceum a Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze rozpoczęło nowy cykl spacerów po Krakowie. Na dobry początek poznaliśmy młodszą siostrę Krakowa – Nową Hutę.
„Miasto-Gigant” zaplanowano jako przestrzeń idealną, której rytm życia wyznaczać miały szerokie aleje i zamknięte obszary samowystarczalnych osiedli.
Październik przywitał nas złotą polską jesienią. Kiedy świat przybiera żółto-czerwone barwy warto na moment oderwać się od szkolnej rzeczywistości. W dniach 3-4 października 2015 odbył się wyjazd SKTK – „Beskid Niski u progu jesieni”.