Wirtualny Dzień Otwarty

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? Na to pytanie odpowiadają uczniowie, absolwenci, nauczyciele i duszpasterze. Zobacz sam.

Matura i co dalej?

No dobrze, ale co ja mam  robić po maturze? Katecheza na Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Maturzysto, daj się zaadopotować!

Już po raz ósmy rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w czerwcu zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Rozpoczniemy ją 3 maja. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Wspólnota, która...daje radę!

Już drugi miesiąc pozostajemy w swoich domach. Epidemia zabrała nam możliwość spotkań, także tych w murach szkoły. Zaczęliśmy tęsknić za sobą i za zwykłym trybem uczęszczania na lekcje.

Życzenia Ojca Dyrektora dla Absolwentów

Kochani Uczniowie kończący szkołę, dziś 24 kwietnia 2020 r. jest dniem, w którym kończy się pewien etap Waszego życia. Jako dyrektor szkoły chciałbym Wam pogratulować i zapewnić o mojej pamięci i modlitwie za Was.

Duchowa, a nie wirtualna - Pielgrzymka Maturzystów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nie może być inaczej. Tuż przed ukończeniem szkoły maturzyści pielgrzymują do Matki Bożej Kalwaryjskiej, by zawierzyć Jej maturę i swoje życiowe decyzje. Nie wirtualnie, ale duchowo.

Finaliści Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z radością informujemy, że Paweł Jusięga i Stanisław Mościcki z klasy 3c uzyskali tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, Mikołaj Bułka z klasy 3c uzyklał tytułfinalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, a Karolina Kosińska z klasy 2c uzyskała ten sam tytuł w kategorii  informatyka. Zdolnym uczniom i ich opiekunom w olimpijskich zmaganiach  serdecznie gratulujemy sukcesów!

Refleksja przed Triduum Paschalnym

Kalendarz podpowiada: 8 kwietnia  - Refleksja przed Triduum Paschalnym. W ramach życzeń i naszej serdecznej pamięci o Was wszystkich  - Uczniach, Rodzicach, Nauczycielach, Pracownikach szkoły, Absolwentach i Sympatykach -  przyjmijcie małe przesłanie jakie zrodziło się w naszych sercach na to szczególne pod każdym względem Święte Triduum Paschalne.

Wielkie sukcesy Mikołaja Bułki

Z ogromną radością informujemy, że Mikołaj Bułka - uczeń klasy 3c - jest finalistą 69. Olimpiady Fizycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu Mikołajowi i Jego przewodniczce po niezwykłym świecie fizyki - pani profesor Jadwidze Bendo. Mikołaj został także finalistą 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej. Chapeau bas! Wydawać by się mogło, że jest to olimpiada, w której najwięcej do powiedzenia mają uczniowie techników... Tym bardziej cieszymy się z Jego sukcesu!

Domowe e - rekolekcje

Teraz wszystko jest "e". E - nauczanie, e - podręczniki, e - szkoła. Dlaczego więc nie mogą być e - rekolekcje? No właśnie. Pan Bóg przygotował nam czas łaski i dlaczego miałby go odwoływać? Już od środy, 18 marca dla wszystkich uczniów Liceum ruszają e - rekolekcje i potrwają do 20 marca. Zapraszamy serdecznie do przeżycia tych ćwiczeń duchowych w swoich domach.

Krasomówca (raz jeszcze)

W czwartek 27 lutego w tak bardzo szacownych wnętrzach auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się drugi, okręgowy etap XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, do którego starannie wyselekcjonowano najlepszych szkolnych mówców z całej Małopolski. Naszą Szkołę reprezentował Krzysztof Machaczka, uczeń klasy 1DP.

Wieczorna dziesiątka

Siedzimy w domu, ludzie chorują, więcej dumamy nad życiem... Dziwny ten Wielki Post, dlatego zapraszamy, dołącz do nas, do wspólnej, krótkiej modlitwy. Pomóż sobie i swoim bliskim modlitwą. Codzienny dziesiątek różańca i małe wprowadzenie do modlitwy. Nie możemy się spotkać, więc zróbmy to online. Każdego dnia chętni poprowadzą modlitwę live.