Martyna - gratulujemy!

Martynie Jędrys  - uczennicy klasy 2c gratulujemy zdobycia I miejsca w konkursie na najlepszą okładkę Mądrej Książki Roku 2020. Martyna udowodniła nam, że nawet trudny pandemiczny czas można twórczo wykorzystać!

Praca okazała się bezkonkurencyjna w dużej rywalizacji  kilkudziesięciu projektów nadesłanych z całej Małopolski. Konkurs organizowany jest od kilku lat przez Uniwersytet Jagielloński przy współudziale wielu instytucji.

Dzień Otwarty

Za nami Dzień Otwarty 2021 w tradycyjnej formie spotkań i rozmów. Wszyscy do nich bardzo tęskniliśmy, więc zachowując wszystkie zasady dystansu czasów pandemicznych, mieliśmy okazję do zaprezentowania licznym Gościom historii, teraźniejszości i planów na przyszłość naszej Szkoły.

Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany w tym roku zakwity z dużym opóźnieniem, ale matury rozpoczęły się 4 maja - zgodnie z planem. Dziś ważny dzień - maturzyści zakończyli zdawanie egzaminów! Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek - rozpoczynacie chyba najdłuższe wakacje. Niech będą bardzo radosne. Dobrze wykorzystajcie ten czas! Życzymy, by wyniki egzaminów maturalnych usatysfakcjonowały Was i umożliwiły dostanie się na wymarzone studia!

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".

Zaufanie

Pewne rzeczy muszą trwać, choćby nawet czas im nie sprzyjał. Tak jest z wielkopostnymi dniami skupienia dla pracowników naszych Szkół. Były organizowane wtedy, gdy wplatano je w zwykły rytm tygodniowej pracy – ale spotkaliśmy się też, nauczyciele Podstawówki i Liceum, teraz, w tym tak trudnym do wytrzymania roku, kiedy było to nasze pierwsze od dawna spotkanie twarzą w twarz...

Pożegnanie

9 stycznia zmarł Krzysztof Reczek, który w latach 1992-2003 pracował w naszym Liceum. Był pasjonatem matematyki, wspaniałym nauczycielem i wychowawcą. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim.

Skupienie, oczekiwanie

Tradycją naszych Szkół jest organizowanie dla pracowników dwóch dni skupienia – w Adwencie i w Wielkim Poście. To ważny element formacji wynikającej z katolickiego charakteru pijarskiej wspólnoty edukacyjnej – dni skupienia mają pomóc odpowiednio przeżyć czas poprzedzający najważnejsze chrześcijańskie święta.

Filip w finale Olimpiady Solidarności

Z radością spieszymy donieść, że Filip Szwejkowski, uczeń klasy 3b, zajął  II miejsce w etapie wojewódzkim VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady. Tym samym znalazł się w elitarnym gronie 3 osób, które awansowały z naszego województwa do etapu centralnego. Filip - serdecznie gratulujemy Tobie i opiekunowi - panu prof. Januszowi Podwice. Trzymamy kciuki!

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

A jednak zaczynamy!

Tego się nikt nie spodziewał. Czego? Tego, że ogłoszone w połowie marca, wymuszone epidemią zawieszenie zajęć szkolnych – które zrazu trwać miało tylko dwa tygodnie – przeciągnie się do końca poprzedniego roku szkolnego. Tego, że przez ponad trzy miesiące normalną naukę, zwykły, codzienny kontakt z koleżankami, kolegami, nauczycielkami i nauczycielami będzie musiał zastąpić ekran komputera. Że będziemy mieli – jak mówią złośliwi (oczywiście nieprawdziwie) – prawie pół roku wakacji. A im dłużej to wszystko trwało, tym częściej dało się słyszeć głosy, że się nie uda, że we wrześniu czeka nas powrót do szczerze już przez wszystkich znienawidzonej nauki zdalnej.

Obóz wakacyjny w Łapszach Niżnych 6-12 lipca 2020 r.

BÓG, WSPÓLNOTA, GÓRY, PRZYRODA - oto prosty i doskonały przepis na udane wakacje. Postanowiła skorzystać z niego grupka naszych uczniów, którzy pod opieką o. Przemyslawa, kl. Szymona oraz Pana Michała Pacyny w dniach 6-12 lipca spędzili "Wakacje z pijarami" w Łapszach Niżnych.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Idąc na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 niektórzy z nas mogli mieć wrażenie, że idą na rozpoczęcie kolejnego roku. W końcu tak dawno nie widzieliśmy murów LOZP, Dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów... że mogliśmy pomyśleć, iż wracamy z wakacji.