Mistrzowie snowboardu

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach snowboardowych o mistrzostwo Krakowa. Drużynowo dziewczęta uplasowały się tuż za pudłem na czwartym miejscu. Chłopcy zajęli drużynowo miejsce szóste. Do finałów wojewódzkich zakwalifikowali się: Julia Stopka, która w klasyfikacji indywidualnej wygrała całe zawody i Piotr Pabian, który wyjeździł szóstą pozycję.

Polsko-słoweńsko-słowacka wymiana chórów

Wymiana pomiędzy trzema pijarskimi szkołami i chórami z Krakowa, Trencina (Słowacja) i Lublany (Słowenia) została zapoczątkowana w 2000 roku. Jest kontynuowana do dziś i owocuje w każdym roku spotkaniami w innym mieście. W tym roku gospodarzem spotkania było Diecezjalne Gimnazjum Klasyczne w Lublanie.   Nasi chórzyści zwiedzali miasto, ćwiczyli i uczestniczyli w koncertach.

9. zajęcia Koła Kulturoznawczego

Dziewiąte  zajęcia KOŁA KULTUROZNAWCZEGO to wyjście do  Galerii Białej Nowohuckiego Centrum Kultury na wystawę WORLD PRESS PHOTO.  Wystawa prezentuje najlepsze fotografie prasowe ostatnich miesięcy .  W  2017 roku odbyła się jubileuszowa, 60 edycja konkursu, na którą napłynęło przeszło 80 tysięcy zdjęć nadesłanych przez ponad 5 tysięcy fotografów ze 125 krajów.

W dobrej atmosferze

W poniedziałkowe popołudnie, w czasie ostatnich planowanych  tego dnia lekcji hol Liceum zamienił się w salę teatralną. Stało się to za sprawą Młodzieżowego Teatru Atmosfera działającego przy parafii świętego Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.

Od pięciu lat grupa młodych zapaleńców przedstawia w artystyczny sposób sylwetki świętych i  wydarzenia z historii Kościoła, umacniając tym samym wiarę swoich widzów.

Złoty indeks

Uczeń klasy 3c Nazar Kordiumov został laureatem drugiego stopnia Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki.  Gratulujemy!

Obóz narciarsko-snowboardowy

Jak co roku grupa miłośników sportów zimowych spędziła pod opieką p. Almy Biel i p. Dominika Kuliga tydzień ferii w austriackich Alpach, jeżdżąc na nartach lub snowboardzie. W tegorocznym obozie wzięło udział 8 dziewcząt i 8 chłopców z klas pierwszych i drugich. Śniegu i dobrego humoru nie brakowało ;-)) Tydzień minął bardzo szybko i ani uczestnikom, ani opiekunom nie chciało się wracać do szkolnej codzienności ;-(

Diamentowy Indeks z fizyki

Michał Jędrys z klasy 3c zakwalifikował się do finału  Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki. Gratulacje!

Takich trzech :)

Nazar Kordiumov  i Jakub Słowiak z klasy 3c oraz Krzysztof Surówka z klasy 2c zakwalifikowali się do finału  Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
Podziwiamy i gratulujemy!

Experimento et mente

Z satysfakcją informujemy, że Jakub Michalec (2c) zakwalifikował się do części doświadczalnej etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej.