Studniówka

Umowne sto dni przed maturą nasi trzecioklasiści wraz z osobami towarzyszącymi uczcili,  tradycyjnie,  balem studniówkowym.  Bal rozpoczął się oczywiście polonezem. Jak nakazuje krakowska studniówkowa tradycja, najwytrwalsi zakończyli zabawę skacząc pod pomnikiem Adama Mickiewicza.  A to co było pomiędzy – wciąż czeka na epicką opowieść.

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Do finałów Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej awansowała mocna kilkunastoosobowa grupa naszych uczniów.

W kategorii klas trzecich: Wiktoria Kozłowska, Kinga Nowak, Maria Smorąg, Jan Szerocki, Bogusława Wrońska (wszyscy z 3f), Aleksandra Wrońska (3e)

W kategorii klas drugich: Mateusz Brzóska, Dawid Buczyński, Magdalena Lenarska, Pamela Zalewska (2e) , Aleksandra Roman (2c), Sara Gierczak i Jeremi Kielar (2f).

Dobra wiadomość

Otrzymaliśmy informację, że Magdalena Lenarska z kl. 2e awasowała do etapu centralnego XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Wątek napoleoński

Dzięki  wysoko ocenionej pracy  olimpijskiej na temat napoleońskiego  imperium i jego znaczenia dla politycznych i społecznych przemian w Europie   Krzysztof Hernik (3b)  awansował do  finałowej części etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Gratulujemy!

Galeria figur stalowych

Ósme zajęcia Koła Kulturoznawcego odbyły się  w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na wystawie figur stalowych, czyli wykonanych ze stali rzeźb recyklingowych.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego awansowała Nina Plackowska z klasy 2d. Życzymy wysokich lotów! (Tematem pracy olimpijskiej był: "Lot, wzlot, polot… Kulturowe funkcje wznoszenia się").

Archimedes Plus

W konkursie matematycznym  Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata I stopnia otrzymał Krzysztof Surówka (2c). Tytuł laureata III stopnia zdobył Krzysztof Hernik (3b), a laureata V stopnia - Michał Kielijan (2b).

No i pięknie

Do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej awansowały:
Joanna Piwko, Oliwia Prochowska i  Maria Waszczyszyn z klasy 3d.
Gratulujemy!

Akcja Honorowego Krwiodawstwa (2)

We wtorek 9 stycznia 2018 roku odbyła się kolejna w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Krew oddało łącznie 20 uczniów. To naprawdę bardzo dobry wynik. W tym roku  maturzyści wyjątkowo licznie uczestniczą  w tej formie pomocy innym (w poprzedniej wampiriadzie wzięły udział 22 osoby).

Gratulujemy odwagi i zapraszamy na ostatnią w tym roku akcję 7 marca.

Koło Kulturoznawcze w natarciu

To już kolejne (siódme) zajęcia Koła Kulturoznawczego w ostatnim czasie.

Tym razem kulturoznawcy udali się do Multikina na film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - kolejną część kultowej gwiezdnej sagi.

Wyspiański w Muzeum Narodowym

Szóste zajęcia Koła  Kulturoznawczego odbyły się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego  na wystawie WYSPIAŃSKI.
Wystawa prezentuje pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego w MNK: liczący blisko 900 pozycji inwentarzowych zbiór prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.

Krakowskie szopki.  4. i 5. zajęcia Koła Kulturoznawczego

Krakowskie szopki. 4. i 5. zajęcia Koła Kulturoznawczego

Czwarte zajęcia Koła Kulturoznawczego  to wyjście do oddziału Celestat  Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Lubicz 16) na pokonkursową wystawę szopek krakowskich - "Szopki w Celestacie".
W ramach piątych zajęć członkowie Koła udali się  na organizowany przez muzeum Krzysztofory  "Spacer wokół szopki krakowskiej. Szopkarze dla Miasta i Niepodległej".