Otrzymaliśmy informację, że Magdalena Lenarska z kl. 2e awasowała do etapu centralnego XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
Dzięki wysoko ocenionej pracy olimpijskiej na temat napoleońskiego imperium i jego znaczenia dla politycznych i społecznych przemian w Europie Krzysztof Hernik (3b) awansował do finałowej części etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Gratulujemy!
Ósme zajęcia Koła Kulturoznawcego odbyły się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie na wystawie figur stalowych, czyli wykonanych ze stali rzeźb recyklingowych.
Do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego awansowała Nina Plackowska z klasy 2d. Życzymy wysokich lotów! (Tematem pracy olimpijskiej był: "Lot, wzlot, polot… Kulturowe funkcje wznoszenia się").
W konkursie matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus tytuł laureata I stopnia otrzymał Krzysztof Surówka (2c). Tytuł laureata III stopnia zdobył Krzysztof Hernik (3b), a laureata V stopnia - Michał Kielijan (2b).
Do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej awansowały:
Joanna Piwko, Oliwia Prochowska i Maria Waszczyszyn z klasy 3d.
Gratulujemy!
We wtorek 9 stycznia 2018 roku odbyła się kolejna w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Krew oddało łącznie 20 uczniów. To naprawdę bardzo dobry wynik. W tym roku maturzyści wyjątkowo licznie uczestniczą w tej formie pomocy innym (w poprzedniej wampiriadzie wzięły udział 22 osoby).
Gratulujemy odwagi i zapraszamy na ostatnią w tym roku akcję 7 marca.
To już kolejne (siódme) zajęcia Koła Kulturoznawczego w ostatnim czasie.
Tym razem kulturoznawcy udali się do Multikina na film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" - kolejną część kultowej gwiezdnej sagi.
Szóste zajęcia Koła Kulturoznawczego odbyły się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego na wystawie WYSPIAŃSKI.
Wystawa prezentuje pełną kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego w MNK: liczący blisko 900 pozycji inwentarzowych zbiór prac tego artysty, jednego z najwybitniejszych twórców polskich - malarza, rysownika, grafika, a także poety, dramatopisarza, scenografa i reformatora teatru.
Czwarte zajęcia Koła Kulturoznawczego to wyjście do oddziału Celestat Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Lubicz 16) na pokonkursową wystawę szopek krakowskich - "Szopki w Celestacie".
W ramach piątych zajęć członkowie Koła udali się na organizowany przez muzeum Krzysztofory "Spacer wokół szopki krakowskiej. Szopkarze dla Miasta i Niepodległej".
Z dumą informujemy, że 13 osób z naszej szkoły zostało wyróżnionych w XXIII Ogólnopolskim Konkursie "Alfik Matematyczny". Wyróżnieni uczniowie zdobyli minimum 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie w swoich kategoriach. Krzysztof Surówka z kl. 2c zajął 1 miejsce w województwie i 8 w kraju z wynikiem 98,21 % pkt! Gratulujemy, zwłaszcza, że to kolejny sukces naszych matematyków!
"Gwiazdy wyglądanie
Stołu nakrywanie
Drzewka migotanie..." (sł. A. Sikorowski)
W środę 13 grudnia hol naszego Liceum zamienił się w ogromny salon z długim stołem, do którego zasiedli zaproszeni goście – osoby starsze i samotne. W organizację spotkania zaangażowali się uczniowie i nauczyciele obu naszych szkół.
Goście mogli obejrzeć przygotowany specjalnie na tę okazję spektakl. Następnie ojciec Dyrektor przeczytał fragment Ewangelii, po czym wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem i złożyli życzenia świąteczne. Rozmowom przy stole towarzyszyła muzyka w wykonaniu gimnazjalnego kwartetu. Tradycyjnie zjawił się też św. Mikołaj i jego pomocnicy rozdający prezenty.