Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki lub informatyki (zadania w I etapie są takie same) awansowali:
Radosław Bielecki, Nazar Kordiumov, Jakub Słowiak, Arnold Kokot (3c), Krzysztof Hernik (3b), Andrzej Krzywda, Jakub Michalec, Krzysztof Surówka, Jacek Tylus (2c). Gratulujemy!
"Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."
W myśl cytowanych słów C.K. Norwida i zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją gromadzimy się w przedświątecznym czasie na spotkaniach opłatkowych. Rytuał jest zawsze ten sam: w blasku choinki, przy dźwiękach kolęd łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia.
Im bliżej świąt, tym trudniej nam znaleźć chwilę na cokolwiek, co nie jest związane z przygotowaniem praktycznej strony świętowania; obserwacja taka brzmi strasznie banalnie, ale cóż z tego, skoro – niestety – zawsze się (jak większość banałów) sprawdza… A przecież – co warto przypomnieć – „adwent” oznacza „przyjście”, podobnie jak kończąca ten czas „wigilia” ma być czasem „oczekiwania”. „Oczekiwanie na przyjście” – to wymaga skupienia, zatrzymania, wejścia w siebie, czasu na kilka spokojnych oddechów. Czyli – krótko mówiąc – tego wszystkiego, czego zawsze nam brak.
Z radością informujemy, że Jakub Michalec (2c) awansował do II etapu Olimpiady Fizycznej.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
Miło nam poinformować, że do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki (z maksymalną ilością punktów) zakwalifikowali się uczniowie klasy 3c - Nazar Kordiumov i Michał Jędrys. Gratulujemy!
Listopadowa Msza Wspólnoty szkolnej zbiegła się z zakończeniem Jubileuszowego Roku Kalasantyńskiego. Oficjalne ogólnopolskie uroczystości odbyły się w Łowiczu. My, po Mszy Świętej sprawowanej przez o. Mateusza Pindelskiego, mogliśmy obejrzeć przedstawienie “Żelazo, złoto, srebro” w wykonaniu uczniów Gimnazjum. Wspólne spotkanie zakończyła tradycyjna agapa.
Przez trzy tygodnie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 7.10 nasza Wspólnota spotyka się na roratach. W holu Szkoły, rozświetlonym świecami i lampionami, modlimy się i dzielimy radością oczekiwania.
Po roratach jest jeszcze chwila czasu przed pierwszym dzwonkiem na ciastka i kawę lub herbatę.
20 grudnia odbyło się adwentowe czuwanie, w trakcie któego o. Tomasz i o. Mariusz wygłosili konferencję pt. "Ero cras", przybilżającą wielkie antyfony adwentowe. Po czuwaniu młodzież w małych grupach formułowała swoje własne wezwania adwentowe, wyrażające tęsknotę za Bogiem. Później, otoczeni wystrojem przypominającym wigilię adorowalismy Chrystusa ukrytego w Najświętszym Saktramencie.
8 grudnia Liceum zamieniło się w Wioskę Świętego Mikołaja. W zabawie mikołajkowej, organizowanej przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego, wzięło udział 50. dzieci z Krakowa, a także z małopolskich miejscowości: Rdziostów i Szlachtowa. Zabawa była finałem akcji charytatywnej „Paczka Mikołaja”, w ramach której nasi uczniowie zostali pomocnikami Świętego Mikołaja i starali się skutecznie spełniać życzenia zapisane w listach dzieci.
Do okręgowego etapu Olimpiady Języka Francuskiego awansowały: Paulina Kosiba z klasy 2b i Maria Smorąg z klasy 3f.
Gratulujemy!
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie awansowali: Krzysztof Hernik (3b), Aleksandra Olbratowska (3b), Michał Kielijan (2b) i Ignacy Konarski (2b). Gratulacje!
Do etapu okręgowego Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym awansowali: Krzysztof Hernik (3b), Michał Kielijan (2b) i Ignacy Konarski (2b). Gratulujemy!