Działające w Liceum Koło Olimpijskie z Języka Polskiego najczęściej spotyka się po lekcjach, by przez dwie godziny odprawiać swoje sekretne i występne (wszak – jak pisała Noblistka – „nie ma rozpusty gorszej niż myślenie”) rytuały dla elity adeptów czarnoksięskiej sztuki czytania... Ale 20 maja spotkanie było inne niż wszystkie – krótsze (co nie znaczy, że mniej intensywne) i w trakcie lekcji. Ale powody ku temu były aż nadto mocne.
Drugiego czerwca miał miejsce XIV memoriał pływacki im. Włodzimierza Kękusia. W zawodach wzięło udział ok. 40 zawodników z Gimnazjum i Liceum. Zasad gry fair-play pilnował zespół sędziowski: prof. J.Podwika, o. P.Suchy, prof. A.Rzonca-Biel i prof. D.Kulig.
Klasową sztafetę wygrała klasa 2e Liceum.
8 czerwca reprezentacja naszego Liceum pod opieką p. Andrzeja Pracucha wzięła udział w II Biegu im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego. W biegu, rozegranym w Parku Lotników, wzięło udział ponad 70 zawodników z 12 szkół. Z dumą informujemy, że Jan Machalica zajął I miejsce, Agata Kijowska II miejsce, a Martyna Bednarczyk III miejsce.
Od 25 do 29 maja br. w Poznaniu miał miejsce Kurs Animatora Pijarskiego. W kolejnej edycji kursu wzięło udział 70 osób z Bolesławca, Elbląga, Katowic, pijarskich szkół z Krakowa, Łowicza i Poznania.
9 czerwca w naszym Liceum odbyła się sesja naukowo–edukacyjna kończąca IV edycję projektu „Kresy” – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „Polacy bez Ojczyzny. Losy Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej w latach 1946–2015”. Spotkanie zainaugurowała przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Krakowie i koordynatorka projektu - p. Anna Pawlikowska-Wójcicka. Uczestnicy sesji wysłuchali wspomnień ks. Edwarda Kryściaka z pracy duszpasterskiej na terenie Lidy i Szczuczyna (Białoruś) w latach 90-tych. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród laureatom i finalistom konkursu.
„Kulturowe love” to tytuł filmu, który w tym roku reprezentował nasze Liceum podczas IV edycji ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”. Zmotywowana zeszłorocznym sukcesem (zajęliśmy II miejsce) grupa filmowców pod opieką pani Anny Hawleny-Drożdżak w składzie: Maria Banaś, Gabriela Chmielowiec, Bartosz Oleszko (odtwórcy głównych ról) oraz Kinga Kaźmierczyk (scenariusz, reżyseria, montaż) podjęła się pracy nad filmikiem. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Co kraj, to obyczaj, czyli grzeczność nasza i obca”.
1 czerwca, w międzynarodowy Dzień Dziecka hol naszego Liceum wypełniły same dzieci- nie było starszych i młodszych, doświadczonych i mniej doświadczonych. Byli za to Królewna Lenka, Skrzat Jagódka i całe grono ich przyjaciół. Przy słowach piosenek dla najmłodszych, które zaśpiewał chór grzecznych milusińskich z panem Ryszardem Źróbkiem na czele, w blasku czerwcowego słońca każdy mógł poczuć się dzieckiem.
W niedzielę 22 maja Wspólnota Szkolna zgromadziła się, aby jak co miesiąc celebrować Mszę Świętą. Tym razem miała ona szczególny charakter. Była to bowiem Msza Święta prymicyjna, czyli pierwsza Msza sprawowana przez wyświęconych dzień wcześniej kapłanów – o. Bartłomieja Koszyka SP oraz o. Przemysława Suchego SP, którzy dotychczas jako diakoni służyli i pracowali w naszym Gimnazjum oraz Liceum.
Wiosna zaczęła się już na dobre, wokoło jest zielono i słonecznie, kwitną kasztanowce zwiastując zbliżającą się maturę. Wszystko wskazuje na to, że czas rozpocząć górskie wędrówki. W tym roku członkowie SKTK spędzili majówkę przemierzając Ziemię Kłodzką, a dokładniej Masyw Śnieżnika w Sudetach Wschodnich.
Kasztanowce koło naszej szkoły powoli przekwitają, kończy się też czas matury.
Tegoroczny maraton maturalny rozpoczął się 4 maja. Każdego dnia odbywały się dwie sesje egzaminacyjne: pierwsza o godz. 9:00, druga – o 14:00. Dodatkowo maturzyści zdawali ustny egzamin z języka polskiego i języka obcego. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.
Życzymy naszym absolwentom świetnych rezultatów i dostania się na wymarzone studia!
11.05. uczniowie klasy 1c i 2c uczestniczyli w zajęciach w laboratorium sieci komputerowych AGH (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej). Zajęcia realizowane są w ramach umowy patronackiej z AGH.