Fotografia bez tajemnic

Uczniowie klas 1d i 2a wzięli udział w spotkaniu z krakowskim fotografem - panem  Pawłem Wodnickim, który przybył do naszej Szkoły, aby przedstawić uczniom najważniejsze zagadnienia związane ze współczesną fotografią.

Klasa medyczna w laboratorium

Przedostatnie letnie popołudnie (a zatem mówimy o czwartku, 21 września) upłynęło 13 uczniom klasy 3d pod znakiem pierwszych w tym roku zajęć laboratoryjnych na Wydziale Chemii UJ, organizowanych w ramach patronatu tejże uczelni nad klasą medyczną naszego Liceum.

Ogień i woda - fizycy na Śląsku

W ostatni piątek jako reprezentacja fizyków z naszej Szkoły (składająca się z klas 3B i 4B) udaliśmy się na wykłady do Katowic na Uniwersytet Śląski. Do stolicy Górnego Śląska przetransportowaliśmy się pociągiem zmierzającym do Gdyni Głównej, wyruszającym mniej więcej kwadrans po dziewiątej.

„Razem działamy aktywnie!”

Projekt „Razem działamy aktywnie!” rozkręca się. Samorząd Uczniowski Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie urządził już przestrzenie dla uczniów i oczywiście nowe miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem;) Ponadto 19 września odbyły się pierwsze warsztaty „Młody Obywatel”. W spotkaniu uczestniczyło dziewięciu niezwykle kreatywnych licealistów.

Pijarzy w stolicy - ponownie:)

We wtorek 12 września grupa uczniów z klasy 4a pod opieką pani prof. Agnieszki Łękawy uczestniczyła w konferencji "Rządy prawa wczoraj, dziś i jutro" organizowanej przez Krajową Radę Sądownictwa. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich.

Obóz naukowy - Warszawa 2023

Dobiegł końca - trwający pięć dni - obóz naukowy 2023. Dzięki hojności i życzliwości Dyrekcji LOZP wzięli w nim udział ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w zeszłym roku szkolnym. Tym razem opiekunowie - p. Karolina Knapik-Bieniek i p. Tomasz Tisończyk zabrali naszych zdolnych i pracowitych uczniów do Warszawy.

Mimo wszystko – z radością

Powiedzieć, że z radością pożegnaliśmy wakacje – byłoby jednak, umówmy się, sporym nadużyciem: zwłaszcza że ten ostatni czas letniego odpoczynku od szkoły był rekordowo długi i wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że nic nie muszą. Z drugiej jednak strony – też chyba nie jest do końca tak, że nowy rok szkolny przywitaliśmy całkiem bez radości.

Integra@Rabka - Ponice 2023

Choć obóz integracyjny klas pierwszych przeszedł już do historii, to w pamięć i świadomość jego uczestników wpisał się na długo.
Był to bowiem dobry i ciekawy czas. Przede wszystkim wzajemnego poznawania siebie, rozmów, wspólnych zabaw. Te wszystkie elementy miały za zadanie otworzyć i zbliżyć nas do drugiej osoby. Wszak przecież temu służą takie spotkania i wyjazdy.

Kończymy!

Zakończenia roku szkolnego w zasadzie przebiegają wedle pewnego powtarzalnego scenariusza. Odnotujmy przeto z reporterskiego obowiązku, co wydarzyło się w naszym Liceum 23 czerwca 2022 roku.

Po pierwsze – zaczęliśmy jak należy, czyli Mszą Świętą (odprawianą w dramatycznej oprawie gwałtownej ulewy przerywającej na chwilę nieznośny upał).

Przedsmak wakacji

To, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego nie było lekcji (bo kto by na nie chodził, skoro i tak wszyscy już wiedzą, jakie oceny dostaną), to wcale nie znaczy, że w Szkole – i poza nią, w różnych miejscach, w których pojawili się nasi uczniowie – nic się nie działo. Wprost przeciwnie – działo się może więcej niż zazwyczaj.

Wymiana polsko - niemiecka

Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku szkolnym udało się wznowić polsko-niemiecką wymianę, która ma wieloletnią tradycję. Partnerską szkołą naszego Liceum jest od roku 1994 duże publiczne gimnazjum z Bawarii, Christoph Probst Gymnasium Gilching. W kwietniu (16-23) grupa uczniów naszej szkoły spędziła tydzień w Niemczech, a w czerwcu (12-18) młodzież z Bawarii gościła w Krakowie.

My w Londynie

W dniach 3 - 11.06.2023 czterdziestu uczniów z klas 1. i 2. naszej Szkoły, pod opieką p. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Jadwigi Bendo,  wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii, zorganizowanym dla nas przez biuro AGABA - Edu Tur.