Drużyna

Grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w konkursie "Wirtualny menedżer" organizowanym przez Fundację "Na rzecz nauki i edukacji-Talenty", Wyższą Szkołę  Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz NBP.

Nasz dream team  (Karol Grabowski i Jakub Styrna z 1b oraz Anna Łuba z 1d) pod wodzą p. prof. Agnieszki Łękawy pokonał kilkadziesiąt drużyn z Małopolski i Podkarpacia, dostając się do finału!

Najlepsi są wśród nas

Z przyjemnością informujemy, że  po raz kolejny wśród laureatów nagrody edukacyjnej Miasta Krakowa znalazł się nasz uczeń.

W tym roku  nagrodę  za wybitne osiągnięcia przyznano Michałowi Wójciakowi z klasy 3b. Uroczystość wręczenia dyplomów odbędzie się 24 czerwca w Urzędzie Miasta. GRATULUJEMY!

XIII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

W czwartek, 1 maja w Krakowie odbyła się XIII Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie w ramach  ogólnopolskiego projektu parafiadowego "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2014".

Konferencja IPN

29 maja w holu naszego Liceum odbyła się konferencja Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku zamykająca projekt edukacyjny realizowany przez Oddział Krakowski Instytutu Pamięci Narodowej poświęcony tematyce kresowej w XX wieku.

Od kasztanów do akacji, czyli coroczny maraton maturalny

Coroczny cykl maturalnych egzaminów rozpoczyna się wraz z kwitnącymi kasztanowcami, a kończy po trzech tygodniach, gdy zakwitają akacje (te na ulicy Akacjowej  kwitną i pachną wyjątkowo pięknie).

W tym roku do matury przystąpiło w naszej szkole ponad stu abiturientów z pięciu klas. Maturalne zmagania rozpoczęły się 5 maja punktualnie o godz. 9.00 egzaminem z języka polskiego.

Oxford, Cambridge, a może LOZP?

W ostatni weekend (17-18.05.2014) w Kruszwicy odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. Nasz uczeń Grzegorz Kasparek (1e) dwukrotnie znalazł się w nich na drugim stopniu podium.

Piotr Guzy i Paweł Zieliński w etapie wojewódzkiem XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

13 stycznia 2014r. odbył się szkolny etap XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym wzięło udział 58 uczniów z sześciu klas medycznych. W czasie 60 minut należało rozwiązać 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Zgodnie z założeniami regulaminu do eliminacji stopnia wojewódzkiego przechodzi wyłącznie trzech najlepszych uczniów, którzy uzyskali wynik minimum 80% poprawnych odpowiedzi, czyli 40 pkt. Temu zadaniu sprostało dwóch tegorocznych maturzystów z klasy 3C: Piotr Guzy i Paweł Zieliński. Gratulujemy!

Kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II

Nie trzeba było długo czekać na wypełnienie się listy uczniów chętnych, by pojechać do Rzymu na uroczystość kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Do grupy dołączyło kilku uczniów i absolwentów z zaprzyjaźnionego Poznania oraz klerycy z pijarksiego seminarium. Łącznie 57 pielgrzymów wyjechało, by swoją obecnością i modlitwą wypraszać wstawiennictwa wyniesionych na ołtarze.

Zakończenie nauki klas III

25 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia nauki klas III.  Trzecioklasiści najpierw uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej, sprawowanej przez Ojca Dyrektora, następnie w części oficjalnej w holu Liceum. Podziękowaniom i gatulacjom nie było końca. Uhonorowani zostali laureaci olimpiad przedmiotowych, w gronie których między innymi znaleźli się: Michał Wójciak i  Jan Kowalczyk, uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz ci, których praca na rzecz klasy bądź Szkoły została szczególnie doceniona przez wychowawców.

"Ale to już było, nowe wciąż przed nami! Wspomnienia i wyzwania"

W tym roku to właśnie tak zatytułowane zostało pożegnanie klas III, zorganizowane przez klasy II. Odbyło się ono 23 kwietnia o godzinie 17. Całość spotkania została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich miała miejsce na holu, gdzie dla trzecioklasistów zostały przygotowane filmy oraz konkursy. Mieli oni okazję popisać się zdolnościami wokalnymi  podczas śpiewania karaoke oraz wykazać się wiedzą w konkursie Przyszłego Studenta. Tego wieczoru zostały rozdane również nagrody dla zwycięzców plebiscytu Sroki 2014 w następujacych kategoriach:

Przed przejściem

Sama Wielkanoc to tak naprawdę tylko jeden dzień – niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, ale dla chrześcijan celebracja największej tajemnicy wiary zaczyna się już dużo wcześniej, od czwartku, kiedy to na długich, uroczystych, sięgających swoją formułą najpierwszych wieków chrześcijaństwach liturgiach zagłębiamy się w mrok zdrady, opuszczenia, sądu, cierpienia, męczeństwa, śmierci i grobu, by w sobotnią noc zanurzyć się w światło rozsiewane przez Tego, który – jak śpiewamy w kilkusetletniej pieśni wielkanocnej – zmartwychwstał samowładnie.

Życzenia świąteczne

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, nadziei wypływającej z Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem, miłych chwil w gronie najbliższych.