Dzień Otwarty LOZP 22.04.2023

W wielu szkołach dni otwarte dla kandydatów do klas pierwszych to czas olśniewających prezentacji tego, czym dana placówka może się najbardziej pochwalić – na polu nauki, twórczości artystycznej, sportu... My zaś już w zeszłym roku postawiliśmy na spontaniczność – czyli po prostu daliśmy naszym gościom możliwość obejrzenia budynku, pogadania z nauczycielami i uczniami.

Absolwenci - Uczniom. Gościem naszym będzie najmłodszy polski profesor - pan Mateusz Hołda

Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i wielopokoleniową wspólnotą  zrodziła się idea: Absolwenci – Uczniom.

Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne LO Zakonu Pijarów oraz  naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater, zakłada zorganizowanie cyklu wykładów.

Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami. Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi  i wsparcie swoich  poprzedników.

Ozłocony Bartłomiej Krzan

Jak wiemy, złoto jest jednym z najbardziej drogocennych metali, przedmiotem poszukiwań i obiektem zainteresowania. Przez setki lat alchemicy próbowali odnaleźć kamień filozoficzny, zamieniający metale w złoto - co jednak nie skończyło się sukcesem.

Sukcesami natomiast zakończył się udział Bartłomieja Krzana z klasy 4d w konkursach: O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej oraz O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej. W obu Bartek uzyskał tytuł laureata II stopnia.

Gratulujemy tych wspaniałych osiągnięć zarówno Bartkowi, jak i Jego opiekunowi naukowemu panu prof. Mateuszowi Koziołowi!

Diamenty są wśród nas!

Z ogromną radością informujemy, że Karol Badura i Gabriela Solich zostali laureatami III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Tytułem Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH może pochwalić się Paweł Knot.

Z kolei w rywalizacji zespołowej olimpiady O ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ nasi uczniowie wywalczyli  3. miejsce wśród wszystkich startujących w olimpiadzie szkół. Podczas Dni Otwartych Politechniki Krakowskiej laureatom zostały uroczyście wręczone dyplomy.  W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Karol Badura - laureat 1. stopnia,
Paweł Knot - laureat 1. stopnia,
Gabriela Solich - laureatka 2. stopnia,
Konrad Żebro -laureat 3. stopnia,
Wiktor Waksmundzki - laureat 3. stopnia.
Zdolnym uczniom klasy 4b oraz ich mentorowi - prof. Łukaszowi Wiśniowskiemu - serdecznie gratulujemy!

47. Olimpiada Artystyczna i sukces Reginy

W 47. Olimpiadzie Artystycznej, której etap centralny odbył się w dniach 3-6 kwietnia br., Regina Opałka uzyskała tytuł finalisty z wyróżnieniem. W obecnej edycji olimpiady nasza uczennica była jedyną osobą z okręgu krakowskiego, która awansowała tak wysoko. Tym mocniej gratulujemy Reginie ogromnego sukcesu. W sposób wyjątkowy wieńczy on długi i intensywny okres przygotowawczy.

Finał Konkursu Wiedzy o Anglii

Już za nami finał szkolnego Konkursu Wiedzy o Anglii, którego tematem w tej edycji były czasy Królowej Wiktorii oraz twórczość Ch. Dickensa.
W finale najlepsi okazali się reprezentanci klasy 1A (pomimo, że w okrojonym składzie), zdobywając 37 p.
Następne miejsca zajęły klasy:

Pisarz

12 kwietnia – tuż po świętach, a przy okazji, co odnotowujemy jedynie z reporterskiego obowiązku, w Dzień Czekolady – klasy pierwsza i druga o profilu architektoniczno-humanistycznym oraz uczestnicy Warsztatów Twórczego Czytania miały (i mieli) wielką przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Witem Szostakiem.

Absolwenci – Uczniom - wykład dr Magdaleny Kozak

Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne L.O. Zakonu Pijarów oraz  naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater,  zakłada zorganizowanie cyklu wykładów.

Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami . Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi  i wsparcie swoich  poprzedników.

Absolwenci - Uczniom -  kolejny wykład już 12.04

Absolwenci - Uczniom - kolejny wykład już 12.04

Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i wielopokoleniową wspólnotą,  zrodziła się idea: Absolwenci – Uczniom.

Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne LO Zakonu Pijarów oraz  naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater,  zakłada zorganizowanie cyklu wykładów. Pijarscy Absolwenci, a dzisiaj uczeni, artyści, działacze społeczni, osoby spełnione zawodowo będą dzielić się swą pasją i wiedzą z naszymi obecnymi uczniami.

Geografowie w akcji

W czwartek 23 marca uczniowie części ekonomicznej z klas trzeciej i czwartej uczestniczyli w zajęciach terenowych z geografii. Najpierw zapoznali się z wystawami w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, a następnie udali się na część terenową prowadzoną przez pracowników Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.