Szanowni Rodzice,
uprzejmie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami w piątek 10 września o godz. 18.00. Ze względów epidemicznych nie odbędzie się ogólne spotkanie z dyrekcją szkoły. Sugerujemy obecność tylko jednego rodzica.
Niemniej dyrekcja szkoły jest do Państwa dyspozycji od godz. 18.30 w gabinetach:
- p. Jadwiga Bendo - s. 211
- o. Adam Langhammer - s. 314.
Do Państwa dyspozycji pozostają także pedagog i psycholog od. godz. 17.00 w salach 7 i 210.
Te słowa – „prawie nie padało” – to cytat z pewnego kultowego ongiś filmu. Z jakiego i jaki jest ich kontekst – to nieważne, podobnie jak nieważne jest to, czy ktoś je w ogóle rozpoznaje. Najważniejsze, że dobrze oddają one ducha rekolekcjo-wakacji (zwanych też po prostu „obozem integracyjnym”, a jeszcze krócej – i najczęściej – „integrą”) dla nowo przyjętych uczniów klas pierwszych Liceum. No bo rzeczywiście – prawie nie padało. A jeśli nawet – to nie za bardzo. No a jeśli jednak czasem tak trochę bardziej – to nikomu to nie przeszkadzało, bo było tak fantastycznie, że pewnie nikt nie zauważył.
Pierwszy dzień września zwykło się nazywać dniem pierwszego dzwonka. Tymczasem w Liceum Pijarów jest to zawsze dzień przede wszystkim wielkich pytań i dobrych życzeń. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, podczas której przypomnieliśmy sobie, że jesteśmy wspólnotą. Pytanie, które w homilii skierował do każdego członka tej wspólnoty o. Jacek Wolan: "A Ty czego szukasz?" z pewnością dla wielu będzie wstępem do egzystencjalnych przemyśleń, a w efekcie pomoże odnaleźć cel i sens życia. Czas edukacji w ludzkim życiu może być piękny i owocny w zasadzie tylko wtedy, kiedy jest się nastawionym na poszukiwania tego celu. Szukajcie i znajdźcie!
Zapraszamy na Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego do budynku szkoły w dniu 1.09.2021 r. wg harmonogramu:
godz. 8:30: Klasy 1A, 1B, 1C, 1D, 3A, 3B, 3C, 3D
godz. 10:30: Klasy 2A, 2B, 2C, 2D, 3AG, 3BG, 3CG, 3DG, 3EG.
Plan lekcji znajduje się w zakładce dokumenty-podział godzin.
W tym dniu będą także wykonywane zdjęcia do informatora, zgodnie z planem jak poniżej:
Przedstawiamy wyniki egzaminów ósmoklasisty oraz matur na tle województw i Polski z naszych szkół pijarskich w Bolesławcu, Elblągu, Katowicach, Krakowie, Łowiczu, Poznaniu oraz Warszawie. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wysokich wyników. Cieszymy się, że szkolnictwo pijarskie wyróżnia taki poziom. Życzymy sobie, by wysokie wyniki nauczania towarzyszyły dobremu wychowaniu naszych podopiecznych.
25 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Józefa Kalasancjusza. Z tej okazji o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, skierował list do pijarów, pijarek oraz wszystkich związanych z dziełami pijarskim w naszych placówkach.
List na uroczystość św. Józefa Kalasancjusza
Modlitwa w intencji 48. Kapituły Generalnej Zakonu Szkół Pobożnych
Czy da się nadrobić stracony czas? TAK! Miał być sierpień 2020, jest czerwiec 2021:) O. Przemysław Suchy i o. Tomasz Abramowicz wraz z animatorami zorganizowali wyjazd, który z powodu pandemii ominąłby pierwszoklasistów. Uczniowie klas 1. tuż po zakończeniu roku szkolnego pojechali na obóz integracyjny do Rabki-Ponice - INTEGRĘ+ i mają okazję lepiej się poznać nie tylko w ramach zespołów klasowych, ale i całego rocznika
Z dumą i wielką radością przedstawiamy wyniki tegorocznej matury. Więcej informacji tutaj. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a nauczycielom dziękujemy. Wszystkim zaś życzymy dobrych wakacji!
Świadectwa maturalne będą wydawane od 5 lipca (poniedziałek) w godzinach od 9.00 do 14.00.
Na ten koniec roku szkolnego czekało chyba wielu z nas. Trudny czas pandemii i nauki zdalnej mocno dał się we znaki uczniom, nauczycielom i rodzicom. A jednak udało się, i to z całkiem ładnymi wynikami, zakończyć ten etap szkolnej edukacji. W reżimie sanitarnym odbyły się dwie uroczystości zakończenia roku szkolnego otwierane każdorazowo przez Eucharystię, a kończone spotkaniami uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych.
25 czerwca jury VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji twórczością Stanisława Lema w składzie: Izabela Żukowska – przewodnicząca Jury, Faustyna Toeplitz-Cieślak, Małgorzata Sobieszczańska, Małgorzata Włodarczyk i Wojciech Zemke spośród zgłoszonych prac zakwalifikowało do II etapu konkursu 15 autorów najwyżej ocenionych esejów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica klasy 2c - Regina Opałka. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Ostatnie dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego upłynęły naszym uczniom i nauczycielom na bardzo przyjemnych spotkaniach. Klasy zaplanowały wyjścia w różne miejsca - było zwiedzanie Nowej Huty, Kazimierza, poznawanie architektury centrum Krakowa, eksperymenty w Ogrodzie Doświadczeń, podglądanie zwierząt w zoo, wspólne oglądanie ulubionych filmów...
Zapisujemy w kronice kilka kadrów z klasowych spotkań i relaksu w dobrym stylu...