Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Idąc na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 niektórzy z nas mogli mieć wrażenie, że idą na rozpoczęcie kolejnego roku. W końcu tak dawno nie widzieliśmy murów LOZP, Dyrekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów... że mogliśmy pomyśleć, iż wracamy z wakacji.

Wirtualny Dzień Otwarty

Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole? Na to pytanie odpowiadają uczniowie, absolwenci, nauczyciele i duszpasterze. Zobacz sam.

Matura i co dalej?

No dobrze, ale co ja mam  robić po maturze? Katecheza na Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Maturzysto, daj się zaadopotować!

Już po raz ósmy rusza Duchowa Adopcja Maturzysty! To akcja skierowana do przyszłych absolwentów szkół średnich, którzy w czerwcu zmierzą się z egzaminami dojrzałości. Rozpoczniemy ją 3 maja. Każdego dnia nasza rodzina pijarska będzie modliła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Wspólnota, która...daje radę!

Już drugi miesiąc pozostajemy w swoich domach. Epidemia zabrała nam możliwość spotkań, także tych w murach szkoły. Zaczęliśmy tęsknić za sobą i za zwykłym trybem uczęszczania na lekcje.

Życzenia Ojca Dyrektora dla Absolwentów

Kochani Uczniowie kończący szkołę, dziś 24 kwietnia 2020 r. jest dniem, w którym kończy się pewien etap Waszego życia. Jako dyrektor szkoły chciałbym Wam pogratulować i zapewnić o mojej pamięci i modlitwie za Was.

Duchowa, a nie wirtualna - Pielgrzymka Maturzystów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nie może być inaczej. Tuż przed ukończeniem szkoły maturzyści pielgrzymują do Matki Bożej Kalwaryjskiej, by zawierzyć Jej maturę i swoje życiowe decyzje. Nie wirtualnie, ale duchowo.

Finaliści Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Z radością informujemy, że Paweł Jusięga i Stanisław Mościcki z klasy 3c uzyskali tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, Mikołaj Bułka z klasy 3c uzyklał tytułfinalisty Ogólnopolskiej Olimiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, a Karolina Kosińska z klasy 2c uzyskała ten sam tytuł w kategorii  informatyka. Zdolnym uczniom i ich opiekunom w olimpijskich zmaganiach  serdecznie gratulujemy sukcesów!

Refleksja przed Triduum Paschalnym

Kalendarz podpowiada: 8 kwietnia  - Refleksja przed Triduum Paschalnym. W ramach życzeń i naszej serdecznej pamięci o Was wszystkich  - Uczniach, Rodzicach, Nauczycielach, Pracownikach szkoły, Absolwentach i Sympatykach -  przyjmijcie małe przesłanie jakie zrodziło się w naszych sercach na to szczególne pod każdym względem Święte Triduum Paschalne.

Rekrutacja na rok szkolny 2020-2021

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami związanymi z rekrutacją na nowy rok szkolny, dostępnymi  w plikach do pobrania w zakładce ►rekrutacja.

Zapraszamy także na wirtualny spacer po Liceum

Informacja o bieżącej pracy sekretariatu Liceum

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniami MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 1 czerwca 2020 sekretariat będzie czynny codziennie w  godzinach od 9 do 13.

Wielkie sukcesy Mikołaja Bułki

Z ogromną radością informujemy, że Mikołaj Bułka - uczeń klasy 3c - jest finalistą 69. Olimpiady Fizycznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu Mikołajowi i Jego przewodniczce po niezwykłym świecie fizyki - pani profesor Jadwidze Bendo. Mikołaj został także finalistą 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej w grupie elektryczno-elektronicznej. Chapeau bas! Wydawać by się mogło, że jest to olimpiada, w której najwięcej do powiedzenia mają uczniowie techników... Tym bardziej cieszymy się z Jego sukcesu!