Pierwsza akcja krwiodawstwa w tym roku szkolnym

W czwartek 10 października odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie tłumnie zjawili się pod salą nr 6 (w sumie zarejestrowano 36 osób), jednak nieubłagana pani doktor do oddania krwi dopuściła tylko dwunastu ... Gratulujemy tym, któym udało się zakwalifikować do tego szlachetnego czynu :)  Uczniom, którym z przyczyn zdrowotnych teraz odmówionu udziału w akcji tżyczymy zdrowia i  zapraszamy w grudniu - wtedy na pewno się uda :)

Spotkanie Młodzieży Pijarskiej 2019

Nasza szkoła, ani jej uczniowie nie odpoczywają nawet w weekendy. W dniach 11-14.10 odbyło się już 19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej pod hasłem "On żyje, żyj i Ty!" z udziałem licznej grupy uczestników, animatorów i wolontariuszy z pijarskiego liceum w Krakowie, w sumie prawie sto osób.

Mikołaj Bułka stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3c Mikołaj Bułka został podopiecznym Krajowego Fundusz na rzecz Dzieci.

VIII edycja Konkursu Twórczości Artystycznej im. W. Pihut

Jeśli masz duszę artysty i chciałbyś się pochwalić swoją twórczością (literacką, muzyczną,  plastyczną) - ten konkurs jest dla Ciebie.  Pomyśl, popracuj nad repertuarem   i zgłoś swój udział - masz czas do maja. Wielka Gala Konkursu - w czerwcu.

Szczegóły (regulamin, terminarz, karta zgłoszenia, relacje z poprzednich edycji) - na stronie Konkursu

Dzień Patrona Szkoły

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów Uczniów Liceum na Mszę Świętą sprawowaną w dniu 11 października 2019 o godzinie 11 w kościele przy ulicy Meissnera w intencji Wspólnoty Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie połączoną ze ślubowaniem nowoprzyjętych uczniów.

Czuwaliśmy i każdy miał miejsce

o. Przemysław Suchy SP

Pijarzy w Szwajcarii 13-21.09.2019

W tym roku uczniowie naszej Szkoły mieli okazję przedłużyć sobie wakacje aż do września, bowiem w tym miesiącu odbyła się szkolna wycieczka do Szwajcarii. Mimo że wyruszyliśmy w piątek po południu, już w sobotę rano byliśmy na miejscu, gotowi do zwiedzania uroczej Lucerny.

Business Run 2019

Już czwarty raz reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w charytatywnym biegu "Business Run - Kraków".

W tym roku na trasie rywalizowało łącznie między sobą 7500 biegaczy w pięcioosobowych drużynach.

Do czołówki "troszkę" nam zabrakło, ale najważniejsze, że biegając, pomogliśmy potrzebującym z fundacji Janka Meli. To była świetna impreza, w której rewelacyjnie się bawiliśmy. O ogromnym zainteresowaniu biegiem świadczy fakt, że pula pakietów startowych rozeszła się w ciągu 3 minut od otwarcia zapisów. /p. Dominik Kulig/

Olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne

Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem przewidzianych na ten rok szkolny olimpiad przedmiotowych >> i interdyscyplinarnych >>.

Życzymy dobrych decyzji i  udanych startów!

Zajęcia dodatkowe i warsztaty

W tym roku  zaplanowaliśmy następujące zajęcia pozalekcjne  >>

i warsztaty dla uczniów klas pierwszych  >>

Zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach!

Inauguracja roku szkolnego i Forum edukacyjne w Warszawie

W niedzielę 8 września delegacja nauczycieli i uczniów szkół pijarskich z Krakowa wzięła udział w  16 edycji Inauguracji roku szkolnego 2019/2020 i Forum edukacyjnego w Warszawie na Siekierkach. Tegoroczne Forum było poświęcone innowacjom pedagogicznym, a gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, Asystent Generalny Zakonu Pijarów na Okręg Europy. W ramach tego wydarzenia nauczyciele z różnych placówek oświatowych w Polsce mieli również możliwość wymiany przykładów innowacyjnych rozwiązań w pracy z dziećmi i młodzieżą, takich, jak np.: tutoring czy mediacje rówieśnicze. Uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zwiedzić  nowo otwarty budynek Szkoły Podstawowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Ostatni rok szkolny zwieńczony był Mszą Świętą w Kościele przy ul. Dzielskiego. Ten nowy rozpoczęliśmy także w tym miejscu, bo jak zaznaczył nowy Dyrektor Liceum o. Sławomir Dziadkiewicz- to miejsce centralne, najważniejsze.  Wyznaczył w ten sposób kierunek, jaki obrać powinni uczniowie naszej Szkoły. Słowa homilii, pełne wiary w sens tej ludzkiej wędrówki, w której jest też miejsce na naukę i rozwój, pokrzepiły wchodzących w mury LOZP kolejny lub pierwszy raz. Pełni wiary, że będzie to dobry rok szkolny udaliśmy się do budynku liceum, by przywitać się z wychowawcami, poznać plan zajęć i wymienić się wakacyjnymi doświadczeniami.