Obóz integracyjny 2019

Odbywający się rokrocznie wyjazd dla nowo przyjętych uczniów naszego Liceum zwany oficjalnie rekolekcjowakacjami a potocznie integrą był w tym roku wyjątkowy.W praktyce były to dwa obozy, jeden dla absolwentów szkół podstawowych, drugi dla absolwentów gimnazjów. W każdym z nich wzięło udział około stu osób. Obie integry odbyły się równolegle w dniach 24-29 sierpnia w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego.

Pijarskie elity na Śląsku

Już po raz siódmy najlepsi zeszłoroczni uczniowie naszego Liceum (czyli tacy ze średnią dobrze powyżej 5,0 i z co najmniej bardzo dobrym zachowaniem) udali się na obóz naukowy, będący nagrodą za ich przedwakacyjny trud. Dołączyli do nich podobnie wyróżnieni koleżanki i koledzy z pijarskiego liceum w Elblągu.

Tym razem obóz (przygotowany przez panią Agnieszkę Łękawę i pana Przemysława Rojka) zawitał na Śląsku – i właśnie przekroczył półmetek...

Rekolekcjowakacje 2019

Odbywający się rokrocznie wyjazd dla nowo przyjętych uczniów naszego liceum zwany oficjalnie rekolekcjowakacjami a potocznie integrą, był tym roku wyjątkowy.

Zebranie Rodziców

Zapraszamy Rodziców Uczniów Liceum na zebranie, które odbędzie się dnia 6 września o godzinie 18.00 W planie:

• zebranie ogólne
  • informacja o egzaminie maturalnym
  • spotkania z wychowawcami oddziałów.

Zapraszamy!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy Uczniów, ich  Rodziców i Grono Pedagogiczne na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 10:15 w Kościele Najświętszego Imienia Maryi przy ul. Dzielskiego. Wychowawcy spotykają się z uczniami o godzinie 10.00. Po uroczystej inauguracji roku odbędą się spotkania klas z wychowawcami w salach Liceum.

W dniu 2 września 2019 będą robione uczniom klas pierwszych zdjęcia do informatora. Do zdjęć zapraszamy uczniów wraz z wychowawcami zgodnie z planem:

• absolwenci gimnazjum:

klasa 1a - godzina 8.45

klasa 1b - godzina 9.00

klasa 1c - godzina 9.15

klasa 1d - godzina 9.30

klasa 1e - godzina 9.45

• absolwenci szkoły podstawowej po spotkaniu z wychowawcami.

Zapraszamy serdecznie!

Praca sekretariatu w okresie wakacji

W dniach  od 15 do 26 lipca 2019 sekretariat Liceum czynny w godzinach od 9:00 do 13:00, od 29 lipca do 16 sierpnia 2019 sekretariat nieczyny, od 19 do 31 sierpnia 2019 sekretariat czynny od 8:00 do 15:00

Pijarski wyjazd do Japonii.

Podczas wakacji nasza młodzież pod opieką p. Amadeusza i o. Mariusza prawie 2 tygodnie spędziła w Japonii.

Wyniki matury 2019

Z radością informujemy, że wszyscy absolwenci Liceum zdali maturę w tym roku.

Gratulujemy uzyskanych rezultatów i zapraszamy do zapoznania się z wynikami egzaminu >>

Odbiór świadectw maturalnych

Świadectwa maturalne można odebrać 4 i 5 lipca 2019 r. od godz. 9:00 do godz. 13:00. W przypadku odbioru dokumentów przez osoby trzecie konieczne jest pisemne upoważnienie. Zapraszamy

Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

Ponieważ nieładnie jest się oszukiwać, więc powiedzmy sobie jasno: po klasyfikacji końcoworocznej zapał uczniów do odwiedzania szkoły raczej nie wzrasta, a może nawet odrobinę spada. Tym bardziej cieszy, że organizowany już dwunasty raz w naszym Liceum tuż przed wakacjami Turniej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka cieszy się - uwzględniając wszelkie zdroworozsądkowe proporcje - taką popularnością i tak niekłamanym entuzjazmem.
Rywalizacja zespołów ratowniczych rozgrywała się w szkolnym parku. Startowało 11 reprezentacji klas Liceum Pijarów oraz  12 klas Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów.
Zawodnicy pod czujnym okiem  sędziów musieli wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Walczono również w konkurencjach sprawnościowych. Suma punktów zdobyta przez drużyny we wszystkich dziedzinach zadecydowała o końcowej klasyfikacji.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
1 miejsce- klasa 2e
2 miejsce - klasa 1b
3 miejsce - klasa 1d
Poniedziałkowe przedpołudnie zakończył się wspólnym grillowaniem.

Małgorzata Dziedzic