30 Under 30

Nasz absolwent Mateusz Hołda trafił na prestiżową listę Forbesa "30 Under 30", wyróżniającą wpływowe osoby poniżej 30. roku życia. Jest wybitnym kardiologiem z doktoratem obronionym jeszcze przed dyplomem lekarskim.

Jesteśmy bardzo dumni z Mateusza, gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych osiągnięć.

Kolejny sukces Mikołaja Bułki

Z radością donosimy, że Mikołaj Bułka startując w XLII Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii elektronika, zakwalifikował się do etapu praktycznego zawodów finałowych. Dodatkowym sukcesem jest fakt, że Mikołaj uzyskał trzeci w kolejności wynik w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olipmijskich zmagań!

Szczęśliwa trzynastka

Data 13 lutego okazała się szczęśliwa dla naszych koszykarek.

W ramach Licealiady odbyły sie mecze grupowe. W naszej grupie grała drużyna XIII LO oraz VIII LO.

We wspaniałej walce nasze dziewczyny wygrały obydwa mecze.               Gratulacje !!!

Studniówka 2019

Jak tradycja każe, sto dni przed maturą odbył się bal maturzystów. Tegoroczni trzecioklasiści z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się w hotelu Qubus nad samą Wisłą. Szaleństwo, które trwało do białego rana rozpoczęło się oczywiście uroczystym polonezem. Swoistą atrkacją wieczoru był pokaz poloneza reprezentacyjnego w wykonaniu naszych uczniów. Był czas na taniec, rozmowy i wspomnienia wspólnie spędzonego czasu, bo tego do matury zostało go już naprawdę niewiele. Wie o tym "Adaś", którego na granicy nocy i dnia dumnie obskoczyli pijarscy maturzyści.

Licealiada- snowboardowe szaleństwo

8 lutego odbyły się zawody snowboardowe (Licealiada). Naszą szkołę reprezentowali:

Zofia Szymańska kl 2d

Mateusz Ptak kl 2c

Wojciech Marek kl 2f

Piotr Pabian kl 2f

Ja jestem Chlebem Żywym - lutowe czuwanie

Wieczorem, 10 lutego  spotkaliśmy się na czuwaniu w temacie:  JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM.

Informacja dla absolwentów - egzamin maturalny

Absolwentów, ktorzy złożyli ponownie w bieżącym roku deklarację maturalną, zapraszamy do szkoły w celu potwierdzenia zgodności danych osobowych zgłaszanych do OKE.

Wyliczyli sukces

Z radością informujemy, że w Olimpiadzie Wiedzy Archimedes Plus z matematyki
Mikołaj Maślak z klasy 1c został laureatem I stopnia,
Krzysztof Surówka z klasy 3c laureatem II stopnia
Zofia Grodecka z klasy 3c  laureatką IV stopnia
Jakub Dobrowolski z klasy 3c laureatem V stopnia
Andrzej Kmiecik z klasy 1c laureatem V stopnia.

Gratulujemy!

Bóg na drogach człowieka

Przez kolejne trzy spotkania podczas spotkania małej grupy chcemy otworzyć się na poroblemy i cierpienia innych ludzi.

Nasze Liceum ZŁOTĄ SZKOŁĄ!

Możemy być dumni z efektów naszej pracy! Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie uzyskało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY w Rankingu Perspektyw.  Zajęliśmy 118. miejsce wśród liceów w Polsce, a wśród małopolskich szkół tego typu  12.