Ferie w Paryżu

W dniach 16-20 stycznia uczniowie pod opieką o. Mariusza Rabczaka i p. Tomasz Tisończyka udała się na wycieczkę do Paryża. Wycieczka przewidywała zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oraz trzech paryskich muzeów: Luwru, Musée d’Orsay i Centrum Georgesa Pompidou. Każdy spędzony w Paryżu dzień przyniósł nowe doświadczenia i miło utrwalił się w pamięci uczestników wycieczki.

Filmowe sukcesy

Z dumą zawiadamiamy, że Aleksandra Roman z klasy 3c zakwalifikowała  się do III etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Jest jedną z 25 osób, które pod koniec marca  w Filmotece Narodowej w Warszawie zmierzą się w walce o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!

Ranking "Perspektyw"

LO Zakonu Pijarów w Krakowie znalazło się w czołówce  liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł  "ZŁOTEJ SZKOŁY 2019".

Fizycy w grze

Z radością informujemy, że Mikołaj Bułka i Jakub Michalec zakwalifikowani są do części doświadczalnej   Zawodów Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia w starciu z fizyką!

Obóz narciarski w Austrii

Tradycyjny zimowy obóz narciarski odbył się w dniach 12-19 stycznia. Wzięło w nim  udział 13 uczniów (silna grupa z klas 1-3).  Obóz był bardzo udany: dopisała pogoda, kondycja i humory.

Opiekunami byli: p. Krystyna Ungeheuer, p. Janusz Biel oraz p. Alma Biel.

Czuwanie - Ja jestem Chlebem Żywym

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przeżyć niedzielny wieczór w dobrej, modlitewnej atmosferze.
JA JESTEM CHLEBEM ŻYWYM to temat, który nam pozwoli bardziej przybliżyć się do Jezusa i Go poznać.

Zebranie Rodziców

Zapraszamy Rodziców uczniów Liceum na zebranie, które odbędzie się w dniu  8 lutego 2019 godzinie 18.
W planie zebrania:
  spotkanie z wychowawcami oddziałów,
  dyżur informacyjny nauczycieli.

XXIV edycja konkursu

XXIV edycja konkursu "Alfik Matematyczny"

Z radością informujemy, że sześć osób z naszej Szkoły zostało wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik. Uczniowie wyróżnieni uzyskali min. 75% punktów możliwych do zdobycia i zajęli czołowe lokaty w województwie w swoich kategoriach.

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Wyróżnieni uczniowie: Andrzej Kmiecik (1c), Maciej Ratka (2f), Magdalena Wcisło (2d), Krzysztof Surówka (3c), Jakub Michalec (3c), Izabella Kacparzak (3c).

Przedsiębiorcze poczynania

Z dumą informujemy, że do okręgowego etapu Olimpiady z przedsiębiorczości zakwalifikował się Jan Koczur z klasy 2a. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach olimpijskich zmagań.

Sukces

Sukces "statystyczny"

Ferie trwają w najlepsze, ale nie przeszkadzają w przyjmowaniu dobrych wiadomości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Surówka został zakwalifikowanych do  zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej. Jest jedną z ośmiu osób, które na tym szczeblu będą reprezentowały nasze województwo. Już teraz życzymy temu niezwykle zdolnemu uczniowi klasy 3c powodzenia!

Olimpiada Artystyczna

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Anna Grabowska i Nina Plackowska (obie z klasy 3d) zostały zakwalifikowane do eliminacji okregowych Olimpiady Artystycznej, które rozpoczną sie zgodnie z terminarzem 11 lutego w Instytucie Historii Sztuki UJ.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za miesiąc!

Zmagania chemików

Do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej zakwalifikowali się: Magdalena Lenarska, Pamela Zaleska, Dawid Buczyński i Mateusz Brzóska z klasy 3e, Sara Gierczak (3f) oraz Grzegorz Fibiger i Zuzanna Chwała z klasy 2f.

Gratulujemy i mocno kibicujemy w kolejnym etapie zmagań!