Ze sztuką na wakacje

W przedostatnim tygodniu tegorocznych zajęć szkolnych spotkaliśmy się – upalnym
wtorkowym wieczorem 11 czerwca – na siódmej już gali Konkursu Twórczości Artystycznej
im. Weroniki Pihut. Konkurs ten upamiętnia naszą przedwcześnie zmarłą absolwentkę – a
nagrody dla zmagających się artystów fundują rodzice Weroniki, państwo Małgorzata i Jerzy
Pihutowie.

Obóz matematyczny

W dniach 05-08.06.2019 organizowany był obóz matematyczny pod okiem matematyków naszego Liceum oraz p. prof. Andrzeja Bieleckiego. W wyjedzie uczestniczyło kilkunastu uczniów z klas pierwszej i drugiej. W czasie obozu młodzi pogromcy zadań codziennie wraz z p.prof. A.Bieleckim i p.K.Kasprzykiem podejmowali się trudu, ale też i przyjemności rozwiązywania kolejnych problemów logicznych, arytmetycznych jak i geometrycznych oraz algebraicznych.

Nasza absolwentka stypendystką UJ

Na pewno pamiętacie Annę Grabowską, tegoroczną absolwentkę naszej szkoły, która zdobyła indeks na Uniwersytet Jagielloński, biorąc udział w konkursie dotyczącym historii tej uczelni. Ania podzieliła się z nami kolejną dobrą wiadomością. Została stypendystką UJ, a sposób, w jaki to się stało, powinien skłonić Was do refleksji, że warto rozglądać się po szkolnych korytarzach. Oto, co Ania napisała o swoim kolejnym sukcesie:

25 lat wymiany polsko-niemieckiej

W bieżącym roku szkolnym wizyta niemieckiej młodzieży ze szkoły partnerskiej Ch.Probst Gymnasium Gilching miała wyjątkowy charakter. Wymiana rozpoczęta w kwietniu 1994 roku obchodziła 25 jubileusz. Z tej wyjątkowej okazji w parku naszej szkoły zostało zasadzone pamiątkowe drzewo - czerwony kasztanowiec pochodzący z Bawarii.

Drzewo mające około 170 cm wysokości "podróżowało" Lufthansą jako "narty" ;-))) W spisie kategorii przewożonych bagaży nie przewidziano drzewa ;-))

Nie minęły dwa miesiące od wizyty Niemców w Krakowie, a młodzież naszej szkoły pojechała z rewizytą do swoich przyjaciół w Bawarii.

Ponieważ Dyrektor szkoły niemieckiej Pan Peter Meyer nie mógł być obecny na uroczystości zasadzenia  bawarskiego drzewa w parku naszej szkoły, otrzymał od nas fotograficzną dokumentację tego wydarzenia.

Sukces piłkarzy

Z radością informujemy, że drużyna piłkarzy w turnieju Licealiada zremisowała z Zespołem Szkół Elektrycznych  1:1 oraz wygrała z PGNiG 4:1 i awansowała do ćwierćfinałów, które odbędą się w najbliższy wtorek.
Wyróżniającymi się zawodnikami byli Ziejka Tymoteusz-kapitan  oraz Olejnik Eryk- strzelec trzech bramek.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

Kangur Matematyczny przyniósł mnóstwo sukcesów

Z radością prezentujemy wyniki konkursy Kangur Matematyczny 2019:

w kategorii Junior:

Karolina Kosińska uzyskała wynik bardzo dobry;

wyróżnieni zostali: Paweł Kica, Tomasz Godawski, Kamil Kmita, Marta Langer, Mikołaj Maślak, Jakub Baran.

W kategorii Student wyróżnieni zostali: Łukasz Niemczyk, Mikołaj Bułka, Krzysztof Surówka i Mateusz Brzóska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników.

Czuwanie - Ja Jestem Zmartwychwstanie i Życie

W niedzielę 20 maja, spotkaliśmy się tradycyjne na czuwaniu, ale w nietradycyjnej odsłonie.

Msza Wspólnoty Szkolnej

28 kwietnia Wspólnota Szkolna zebrała się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył o. Mateusz Pindelski, który został wybrany Prowincjałem Ojców Pijarów.

Dojrzali

No i stało się – kolejni trzecioklasiści opuścili naszą Szkołę. Niby to oczywiste, niby powtarza się co roku – a przecież jakoś zawsze wzrusza tak samo… W końcu trzy lata to nie tak mało – zwłaszcza gdy jest się nastolatkiem: może przez tez czas zmądrzeć (można też… hm… zmądrzeć inaczej), można się kilka razy zakochać i odkochać, zrobić prawo jazdy – jedno jest pewne: nie jest się już takim samym człowiekiem jak trzy lata wcześniej. Czy dojrzałym? Na to pytanie każdy z naszych absolwentów już musi sobie odpowiedzieć samodzielnie…

Artystyczny sukces

Z dumą informujemy, że Nina Plackowska z klasy 3d zajęła 7. miejsce w 43. Olimpiadzie Artystycznej, zostawiając w tyle ponad 2000 uczestników, i uzyskując tym samym tytuł laureta tejże Olimpiady. Ogromne gratulacje!

Matematyczne opowieści

25 kwietnia 2019 na Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się finał Małopolskiej Sesji Matematycznej. Wśród pięciu finalistów był uczeń naszej Szkoły- Jakub Michalec z klasy 3c, który świetnie zaprezentował swoją pracę pt: "Relacje i abstrakcje co to właściwie jest?" zdobywając nagrodę I stopnia. Gratulujemy!

Filmowy omnibus

Z radością informujemy, że nasza uczennica Aleksandra Roman (3c) uzykała tytuł finalistki III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Zajęła miejsce 17., a konkurencja była spora, bo w olimpiadzie wzięło udział ponad 700 uczestników. Oprócz innych zaszczytów związanych ze swoim sukcesem, Ola może pochwalić się indywidualnym wywiadem z reżyserką Kingą Dębską. Serdeczne gratulacje!