Podwójny sukces

Z ogromną radością informujemy, że Krzysztof Surówka z klasy 3c w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH zdobył podwójny indeks- zarówno z matematyki jak i fizyki. Gratulacje!

Zaproszenie (podwójne)

Na sobotę 13 kwietnia Liceum ogłosiło dzień otwarty. Ponieważ wszyscy wiemy, jak strategiczne znaczenie ma to przedsięwzięcie, postaraliśmy się wypaść jak najlepiej – wszak od tego w dużej mierze zależy, ilu (i jak wielu) i jakich kandydydatów będzie można przyjąć na nowy rok szkolny do klas pierwszych.

Ku Wielkiej Nocy

"Wesołych Świąt" życzył wszystkim zebranym na Refleksji przed Triduum Paschalnym w holu naszej Szkoły o. Mateusz Pindelski. Właśnie takie powinny być te Święta- wesołe- bo Chrystus zmartwychwstaje, żyje i pozwala nam żyć. Odkupienie grzechów daje nam wolność.

Wybiegane w Poznaniu sukcesy

Uczniowie i absolwenci Naszej Szkoły wzięli udział w corocznej imprezie sportowej, organizowanej przez Szkołę Pijarską w Poznaniu. To już 9 edycja Biegu poświęconego pamięci Józefa Jońca - pijara - założyciela stowarzyszenia "Parafiada".

Praca Jakuba Michalca w finale Sesji Matematycznej

Z wielką przyjemnością informujemy, że praca ucznia Jakuba Michalca z klasy 3c nadesłana na Sesję Matematyczną, decyzją Jury, zakwalifikowana została do finału.  Finałowa Sesja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godz.14.00 w Auli A1 Uniwersytetu Pedagogicznego.

Takie wiadomości lubimy najbardziej

W minionym tygodniu uczeń klasy 2c Mikołaj Bułka zdobył tytuł Laureata XLII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w kategorii Elektronika. Mikołaj uzyskał najwyższy wynik punktowy i jest jednocześnie zwycięzcą tej Olimpiady.

Dopełnieniem dobrych informacji tego tygodnia jest fakt, że Mikołaj jest Finalistą 68. Olimpiady Fizycznej.

Gratulujemy!

Wyniku szkolnego konkursu OMNIBUS

Podczas Dnia Otwartego w konkursie wiedzy i umiejętności OMBINUS nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie. Znajomość zagadnień z różnych dziedzin, kreatywność w rozwiązywaniu zadań i praca zespołowa przyniosły piękne wyniki. Prezentujemy je poniżej.

Wymiana chórów

W dniach 18-24 marca nasz szkolny chór wraz z grupą językową pod opieką trzech nauczycieli - p.  Ryszarda Źróbka, p. Andrzeja Pracucha oraz p. Tomasza Tisończyka uczestniczył w 20-tej wymianie chórów z Polski, Słowacji i Słowenii. Nasz wyjazd dzielił się na dwa etapy: od poniedziałku do piątku nocowaliśmy w Trenczynie, u rodzin słowackich, oraz uczestniczyliśmy w programie przygotowanym przez naszych gospodarzy. Etap drugi to nasza nagroda za trud i zaangażowanie włożone w wymianę: trzy dni wspaniale spędzone w Budapeszcie.

Sukcesy naszych chemików

Z radością informujemy, że Magdalena Lenarska oraz Dawid Buczyński z klasy 3e są laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej. Dodatkowo Magdalena Lenarska uzyskala tytuł laureata II stopnia w konkursie "O złoty Indeks Politechniki Krakowskiej". Serdecznie gratulujemy!

Wyniki Konkursu Wiedzy o Anglii

W dniu 2.04.2019 odbył się finał Konkursu Wiedzy o Anglii im. prof. Krystyny Płachty. W finale wzięło udział 6 drużyn, a najlepsza okazała się reprezentacja klasy 2E w składzie: Katarzyna Grądalska, Jakub Garus, Grzegorz Fibiger, która uzyskała 26.5 pkt.
Pozostałe miejsca zajęli:
2) 1A (Aleksandra Kolka, Michał Kogut, Antoni Palasz)
3) 2D (Karolina Heil, Paweł Niedźwiedź, Bartek Kościelniak)
4) 1C (Weronika Wójcik, Wiktor Surman, Kuba Kiełbiowski)
5) 1D (Milena Kucybała, Jan Rerutkiewicz, Eryk Otwinowski)
6) 1E (Filip Cieśla, Max Meysztowicz, Jan Margas)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje dla uczniów, podobnie jak w latach poprzednich, zostały tak pomyslane, aby trafić do każdego poziomu klas indywidualnie. Klasy pierwsze udały się do Sanktuarium Ecce Homo, drugie spotkały się w holu szkoły ze Wspólnota Dobrego Pasterza, zaś klasy trzecie zgłębiały temat powołań do małżeństw. Poniżej przedstawiciele uczestnikow tych trzech spotkań rekolekcyjnych przedstawiają swoje wrażenia po tym trzydniowym czasie dla ducha:

Studentka UJ z klasy 3d!

Z dumą informujemy, że wśród uczniów 3d jest uczennica, która jest już szczęśliwą posiadaczką indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Anna Grabowska samodzielnie przygotowała się do konkursu wiedzy o UJ i fenomenalnie poradziła sobie z trudnymi pytaniami o historię i współczesność najstarszej uczelni wyższej w Polsce. Tak Ania opowiada o swoim niezwykłym doświadczeniu i wielkim sukcesie: