Matematyczne spotkanie

6 listopada 2018 wszyscy zainteresowani matematyką (głównie z klas matematycznych) zgromadzili się tłumnie na prelekcji prof. dr. hab. Edwarda Tutaja - wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nasi wolontariusze w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci

W piątek 09.11.2018 roku wolontariusze Fundacji Oświatowej im.ks. Stanisława Konarskiego oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów pod czujnym okiem o. Tomasza Abramowicza oraz p. Beaty Nosek poszli z wizytą do Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Wampiriada. Pobity rekord Szkoły!

W poniedziałek 5 listopada odbyła się pierwsza w tym roku szkolna akcja krwiodawstwa. Jeszcze nigdy nie było tylu chętnych do oddania krwi. Niestety wielu, z przyczyn zdrowotnych, zostało przez lekarza odesłanych z niczym .... Dobra rada: nie zrażajcie się i próbujcie następnym razem!  Osób, które zostały zakwalifikowane do donacji było aż 26. Został pobity rekord Szkoły! Gratulujemy wszystkim odważnym. Prawda, że to  nie boli ???  :)
Następna akcja: 6 lutego

Wspólnotowa Msza Święta

W czwartą niedzielę miesiąca Wspólnota Szkolna  uczestniczyła we Mszy Świętej a potem spotkała się na agapie.

Ortograficzny sukces

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2c Paulina Zięba zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".

Jedyna taka 18-stka!

18. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, odbywające się w Krakowie w dniach 12 – 14 października, przebiegło pod hasłem „W Twoich rękach”. W spotkaniu uczestniczyło prawie 650 młodych związanych z pijarskim duszpasterstwem w szkołach i parafiach nie tylko z Polski, ale także z Węgier, Czech i Białorusi.

W tegorocznym SMP z naszego liceum i szkoły podstawowej wzięło udział 42 uczniów a całość imprezy koordynowało 50 animatorów (uczniów i absolwentów).

Msza Wspólnoty Szkolnej

Zgodnie z wieloletnią tradycją Wspólnota Szkolna Szkoły Podstawowej oraz Liceum spotkała się na Eucharystii.

Wokół Srebrnej Góry. Spacer SKTK

Chociaż rok szkolny rozpoczął się ledwie tydzień temu, Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze wznowiło już działalność po wakacyjnej przerwie. Stało się to za sprawą sobotniego spaceru, którym rozpoczęliśmy tegoroczne odkrywania Krakowa.  Jak się okazuje, skrywa on wiele tajemnic i ma więcej niż jedno – to powszechnie znane – oblicze.

Nowa stypendystka

Kuratorium Oświaty w Krakowie opublikowało  listę  uczniów, którzy otrzymali w roku szkolnym 2018/2019 stypendia Prezesa Rady Ministrów  dla młodzieży szczególnie uzdolnionej. Miło nam poinformować, że znalazła się na niej  Nina Plackowska z klasy 3d.

Serdecznie gratulujemy!

Projekt Teatr

9 października 2018 r. delegacja naszej szkoły pod opieką p. Anny Hawleny - Drożdżak brała udział w odsłonięciu nowej kurtyny według projektu Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Przyjmowanie

12 października obchodziliśmy w Szkole podwójne święto – Dnia Edukacji Narodowej i Patrona Szkoły (jest nim wszak Stanisław Konarski, bez którego inspiracji wielkie oświeceniowe dzieło Komisji Edukacji Narodowej nie doszłoby do skutku). A jeśli dodać do tego tradycyjną nazwę tego ważnego momentu każdego roku szkolnego – czyli Dzień Nauczyciela – to wyjdzie na to, że świętowaliśmy potrójnie.

Stadion Młodych

„Stadion Młodych: włącz pełnię wiary” – pod takim hasłem nasza młodzież spotkała się z młodzieżą z całej Polski 6 września na Stadionie Narodowym.