1 grudnia drużyna dziewcząt reprezentowała naszą Szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach siatkówki. Podczas eliminacji rozegraliśmy dwa mecze.
W andrzejkowe popołudnie grupa 10 uczniów z klasy 3d ponownie wybrała się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, by zgłębić tajniki chemii - tym razem podczas zajęć studyjnych, będących nowością w ofercie skierowanej do uczniów liceum.
W ostatni dzień listopada w godzinach popołudniowo-wieczornych do holu naszej szkoły przybyła spora grupa wszelakich istot (i nie tylko!), zaczynając od Atomówek, na żołnierzach w pełnym umundurowaniu skończywszy. Wszyscy zgromadzili się tylko w jednym celu - aby świętować Andrzejki!
W środę 29 listopada klasy 4a, 4c, 4d, 3a i 2c brały udział w zajęciach z ochrony przed cyberoszustwami, na które może natknąć się w zasadzie każda osoba podczas zakupów online. W naszym Liceum gościliśmy panią Iwonę Zapart, która w ramach projektu "Młodzież z prawem na cz@sie", realizowanego przez Fundację LexCultura dzięki finansowaniu ze środków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przybliżyła nam sposoby oszukiwania konsumentów stosowane przez różne firmy sprzedające najrozmaitsze produkty.
Charles Korabik (klasa 4a) zakwalifikował się do zawodów II stopnia (okręgowych) XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Gratulujemy! Trzymamy kciuki!!!
W dniu 30 listopada br., w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, odbyło się spotkanie laureatów nagrody „Mistrz Matury" z panem Jackiem Majchrowskim, Prezydentem Miasta Krakowa. Nagrody otrzymały absolwentki naszego Liceum: Gabriela Solich i Regina Opałka. Serdecznie gratulujemy ww. zaszczytu i życzymy dalszych naukowych sukcesów. Słowa uznania kierujemy również do wychowawców, p. Małgorzaty Dziedzic i p. Tomasza Tisończyka.
W dniach 28-29 listopada 2023 nasi uczniowie - pod czujnym okiem pani profesor Małgorzaty Dziedzic - już po raz drugi - wzięli udział w Kraków Innovation Games. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Julia Cięciwa (3d), Alicia Solarska (2e), Justyna Szewczuk (3a), Bartosz Kula (3d), Franek Perc (3a).
Dzień Opieki Świętego Józefa Kalasancjusza – albo po prostu Patrocinium – jest obchodzone we wszystkich dziełach pijarskich różnorako, ale zawsze uroczyście: na pamiątkę dnia 27 listopada 1597 roku, kiedy to nasz Ojciec Założyciel otworzył przy rzymskim kościele św. Doroty dwie pierwsze klasy, w których bezpłatnie mogli uczyć się chłopcy z Zatybrza, najpodlejszej i najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Wiecznego Miasta.
Po raz pierwszy w historii szkół pijarskich w sali muzealnej naszego Liceum wobec portretów zasłużonych pijarów omawiane były tematy „czarownicy na miotle i bliźniaków kosmosie”
Podobnie jak w sporcie, w nauce też ważne jest awansowanie do kolejnych rund ważnych rozgrywek. My w tegorocznym sezonie olimpiad możemy już pochwalić się pierwszym awansem w dziedzinie chemii.
20 listopada klasy 2b i 2c - zaproszone przez Zespół ds. Olimpiad i Centrum Rekrutacji AGH oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Święta Nauk Ścisłych dr. hab. prof. AGH Jerzego Stochla - uczestniczyły w wykładzie i pokazach na AGH.