Kasztany zakwitły, maturzyści rozpoczynają wakacje

Kasztany w tym roku zakwity z dużym opóźnieniem, ale matury rozpoczęły się 4 maja - zgodnie z planem. Dziś ważny dzień - maturzyści zakończyli zdawanie egzaminów! Nadszedł czas na zasłużony odpoczynek - rozpoczynacie chyba najdłuższe wakacje. Niech będą bardzo radosne. Dobrze wykorzystajcie ten czas! Życzymy, by wyniki egzaminów maturalnych usatysfakcjonowały Was i umożliwiły dostanie się na wymarzone studia!

Sukcesy matematyków i fizyków

Z dumą i radością przekazujemy wiadomości o sukcesach naszych uczniów. Zakończyła się Olimpiada o Diamentowy Indeks, którym cieszą się już nasi laureaci z matematyki: Szymon Mars, Mikołaj Maślak i Jan Stopyra oraz  Jakub Baran - laureat z fizyki. Wyrazy uznania dla Łukasza Kwinty i Jana Zakrzewskiego , którzy zostali finalistami z fizyki oraz dla Kacpra Garusa - finalisty z matematyki. Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i opiekunom naukowym - pani prof. Jadwidze Bendo i pani prof. Jolancie Przybylskiej!

Obóz wakacyjny Integra Plus

Uczniów, którzy w tym roku szkolnym (2020/21) ukończyli naukę w klasie pierwszej, zapraszamy na wakacyjny obóz integracyjny INTEGRA PLUS.

Szanowni Państwo!

W imieniu naszej  Szkolnej Wspólnoty zapraszamy na Dzień Otwarty.

W środę  19 maja br. od godziny 16.00 do 19.00  będziemy czekali  na Państwa wizytę. Zachęcamy do  spotkań i rozmów w salach  lekcyjnych L.O. Zakonu Pijarów.

Rekrutacja 2021

Komunikat ws. ochrony dzieci i młodzieży

O. Prowincjał Mateusz Pindelski zwrócił się z apelem do osób związanych z Zakonem Pijarów w sprawie ochrony dzieci i młodzieży.

Sapere auso dla Alberta Skolmowskiego

Tak wyjątkowego wyróżnienia nie można przeoczyć. Za wszechstronną działalność na rzecz społeczności szkolnej, zaangażowanie w duszpasterstwo oraz oryginalną pasję naukową w dziedzinie fizyki Albert Skolmowski z klasy 3 CG, jako dwunasty uczeń w historii naszej szkoły został odznaczony medalem "Sapere auso - Temu, który odważył się myśleć, być mądrym".

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

Uczniowie klas trzecich od dziś stali się absolwentami pijarskiego liceum. Uroczystość odbyła się w kościele Matki Bożej na Wieczystej i rozpoczęła się dziękczynną Mszą św.  W homilii o. Dyrektor zauważył, że lęk jest nieodłączną częścią naszego życia, zrozumiałe, że pojawia się w tak ważnym momencie jak matura. Dla człowieka wierzącego antidotum na lęk jest ufność pokładana w Bogu.

Slalom po zwycięstwo

Z radością informujemy, że Aleksandra Pesztat z klasy 2a  zajęła  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej w Lidze MOZN   ( https://liblink.pl/zTBnhSeSj8 ) i w swoim  klubie  Biegun Sport  ( https://biegunsport.pl) w slalomie gigancie . W tym roku Ola zajęła też szóste miejsce w lidze slalomowej. Serdecznie gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za dobrą formę!

Pielgrzymka maturzystów

W przededniu zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich odbyła się tradycyjnie Pielgrzymka Maturzystów, tym razem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie z udziałem maturzystów, rodziców, nauczycieli i duszpasterzy.

Wirtualny Dzień Otwarty - 17 kwietnia 2021

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji pod linkami informacje oraz kontakty

W drodze po

W drodze po "diamenty"

Z dumą donosimy, że do trzeciego etapu z Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH zawalifikowali się nasi zdolni uczniowie:

Wielkanoc 2021

Drodzy Uczniowie, Szanowni  Rodzice!

Niech Zmartwychwstały Jezus obdarza Was wszystkich swoim błogosławieństwem. A pokój płynący z pustego grobu daje nadzieję na dni pełne zdrowia i radości.

Ojcowie Pijarzy oraz Dyrekcja Szkoły