Odwieczny problem polskiej szkoły: jak zorganizować ten najostatniejszy moment w roku szkolnym, kiedy oceny są już wystawione, frekwencja podliczona i rodzi się pokusa, by jeszcze o tydzień wydłużyć sobie wakacje?...
W dniach 23 – 29 maja 2022 roku 50 uczniów naszej szkoły, pod opieką p. prof. Violetty Marzec, Agnieszki Grodeckiej i Anny Lawand, wzięło udział w wyjeździe do Londynu zorganizowanym przez biuro AGABA Edu-Tur. W trakcie pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii mieliśmy okazję zwiedzić znane muzea, takie jak: Muzeum Morskie w Greenwich, Muzeum Historii Naturalnej, Galerię Narodową czy Muzeum Wiktorii i Alberta, po których oprowadzał nas niezmordowany Graham. Oglądaliśmy Londyn zarówno z góry – z wagonika London Eye, jak i z poziomu rzeki – w trakcie wycieczki katamaranem po Tamizie. Byliśmy też w Wyndham’s Theatre na przedstawieniu ‘Życie Pi’, które zachwyciło nas holograficznymi efektami. Zwieńczeniem programu był wyjazd do Brighton i wizyta w Royal Pavilion i Brighton Aquarium oraz spacer po długim na ponad 500 metrów molo. Mieszkając u rozmaitych angielskich rodzin w trakcie całego pobytu mogliśmy podejrzeć i porozmawiać o tym, jak żyją przeciętni, średnio sytuowani londyńczycy.
Violetta Marzec
22 czerwca, po dwuletniej przerwie, odbyły się szkolne zawody pływackie. Memoriał pływacki poświęcony jest pamięci wieloletniego nauczyciela WF prof. Włodzimierza Kękusia, który kładł nacisk na umiejętność pływania uczniów naszej szkoły. W zawodach wzięło udział ponad czterdziestu zawodników i zawodniczek.
SUKCESY UCZNIÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO ZAKONU PIJARÓW W KRAKOWIE BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH I OLIMPIADACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
19 czerwca 2008 roku po raz pierwszy w naszej Szkole odbyły się Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka. Miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności naszych uczniów w tym zakresie, a także upamiętnienie naszego ucznia - Jakuba Ciołka, który zginął w Tatrach w czerwcu 2007 roku.
Mateusz Kafel (2d) na odbywających się w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski (10-12.06) zdobył tytuł wicemistrza Polski w skokach na ścieżce.
Zajął też trzecie miejsce w konkurencji podwójna mini trampolina.
W podskokach gratulujemy!
No właśnie, wakacje dopiero (równo!) za miesiąc, a my już pod koniec maja postanowiliśmy się do nich należycie przygotować. Taki – mówiąc żargonem cokolwiek imprezowym – wakacyjny biforek. Krótko mówiąc – wybraliśmy się na wycieczki klasowe. Klasy 1C, 2B, część 2C i 3A udały się do Warszawy, pozostałe postanowiły odwiedzić inną stolicę, tę Dolnego Śląska – czyli Wrocław. Zwiedzania i zabawy było co niemiara (może dlatego, że to pierwsza taka aktywność Szkoły po ponurych czasach pandemii) – czego dowodem są oczywiście zdjęcia…
W podskokach donosimy, że Antonina Bieryt (1b) uzyskała wyróżnienie w Kangurze Matematycznym. Gratulujemy!
Z radością informujemy, że nasi fani naukowych błyskotek pięknie poradzili sobie na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
Laureatami III stopnia z fizyki są Łukasz Kwinta i Zofia Semczyszyn. Stanisław Brzozowski uzyskał tytuł finalisty.
Gratulujemy "Diamentom" z 3bg (aktualnie już absolwentom LOZP) i dziękujemy Pani Dyrektor Jadwidze Bendo za szlifowanie z sukcesem fizycznych zdolności naszych uczniów.
Z dumą informujemy, że wybitni uczniowie naszych wspaniałych matematyków- p. Jolanty Przybylskiej i p. Łukasza Wiśniowskiego osiągnęli sukces na Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.
Mateusz Bis z 3b i Łukasz Kwinta z 3bg osiągnęli tytuły laureatów III stopnia tego wyjątkowego konkursu.
Serdecznie gratulujemy!
Stanisław Podstawski - uczeń klasy 1a - zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej pod hasłem Jadwiga Matką Uniwersytetu. Uczeń ten awansował również do finału KONKURSU POLSKA - WĘGRY - HISTORIA PRZYJAŹNI. Serdecznie gratulujemy sukcesów Stanisławowi i jego opiekunowi naukowemu - o. Edwardowi Kryściakowi SP.
Z dumą informujemy, że Magdalena Zeliaś zakończyła zmagania olimpijskie na etapie centralnym z tytułem laureata 51. Olimpiady Biologicznej.
Ogromnie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza nieustannie Cię uskrzydlała.
Pani prof. Grębosz składamy podziękowania za rozbudzanie w kolejnej osobie pasji do tego wyjątkowego przedmiotu.