Zaufanie

Pewne rzeczy muszą trwać, choćby nawet czas im nie sprzyjał. Tak jest z wielkopostnymi dniami skupienia dla pracowników naszych Szkół. Były organizowane wtedy, gdy wplatano je w zwykły rytm tygodniowej pracy – ale spotkaliśmy się też, nauczyciele Podstawówki i Liceum, teraz, w tym tak trudnym do wytrzymania roku, kiedy było to nasze pierwsze od dawna spotkanie twarzą w twarz...

Dni Otwarte w naszej szkole

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Dni Otwarte. Więcej informacji już wkrótce.

Rekolekcje wielkopostne online z Katechezą 2.0

W dniach 22-24 marca przeżywamy Rekolekcje wielkopostne, w tym roku  w formie online  z portalem Katecheza 2.0. Codziennie uczniowie dostają materiał filmowy z ćwiczeniami duchowymi. W tych dniach chętni licealiści o godzinie 18:00 mogą skorzystać również ze spowiedzi i pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem w szkole.

Droga Krzyżowa

We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godzinie 18:00 na holu szkoły odbywają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej, adresowane do uczniów, nauczycieli oraz ich rodzin.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Rekrutacja na rok szkolny 2021-2022

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami związanymi z rekrutacją na nowy rok szkolny, dostępnymi  w plikach do pobrania  w zakładce rekrutacja.

Jesteśmy Złotą Szkołą

W najnowszym Rankingu Liceów Ogólnokształcących na rok 2021 Perspektyw otrzymaliśmy Złotą Tarczę, z czego bardzo się cieszymy. Gratulujemy sukcesu zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Tak trzymać!

Tabela rankingu

Dobre wyniki architektów!

Gratulujemy uczniom i uczennicom klas architektonicznych awansu do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej. Z klasy 2cg zakwalifikowali się: Aleksandra Stępniak i Jakub Janicki, natomiast z klasy 2c - Paulina Piwowarczyk.

Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w przygotowaniach do kolejnego etapu!

Sukcesy matematyków

Z radością informujemy o sukcesach naszych matematycznych orłów. Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki dostali się uczniowie klasy 3cg: Mikołaj Maślak, Paweł Kica, Andrzej Kmiecik, Kacper Garus, Jakub Baran, Jan Stopyra, Jan Pieniążek, Mateusz Warzecha, Szymon Mars.

Andrzej Kmiecik zakwalifikował się także do centralnego etapu Olimpiady Statystycznej. Gratulujemy i liczymy (!) na dalsze sukcesy.

Regina w II etapie LI OLiJP

Praca Reginy Opałki - uczennicy klasy 2c - o "Zarazie jako motywie literackim w twórczości romantyków" znalazła uznanie członków komisji oceniającej, dzięki czemu możemy się cieszyć awansem naszej uczennicy do zawodów II stopnia LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Pożegnanie

9 stycznia zmarł Krzysztof Reczek, który w latach 1992-2003 pracował w naszym Liceum. Był pasjonatem matematyki, wspaniałym nauczycielem i wychowawcą. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 stycznia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim.

Radości fizyków!

Mamy powód do zadowolenia, bowiem do drugiego etapu  XIV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki zakwalifikowali się: Jakub Baran, Albert Skolmowski z klasy 3c, Łukasz Kmiecik z klasy 2b oraz Łukasz Kwinta, Zofia Semczyszyn i Paweł Żarnowski z klasy 2bg.

Gratulujemy i trzymamy kciuki, licząc na dalsze sukcesy!

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Szanowni Uczniowie,  Rodzice Uczniów, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

wspominając pamiątkę narodzin Pana Jezusa,  chciałbym Wam życzyć, aby Jego obecność w naszym życiu przynosiła pokój serca. Tak jak kiedyś Jezus narodził się w Betlejem, tak niech narodzi się w naszych sercach. A skoro już tam będzie gościł, niech nas prowadzi swoimi drogami.

W imieniu własnym i całej pijarskiej wspólnoty
o. Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor szkoły

Zapraszamy do obejrzenia- życzenia prosto z holu LOZP:  https://liblink.pl/ResSNIoKQs