Tak, właśnie strażnik – bo wystarczyło przekroczyć próg sekretariatu, by poczuć, że pan Jacek Bałys jest kimś znacznie więcej niż tylko sekretarzem Liceum. Dbanie o dokumentację, pomoc w załatwianiu interesów uczniów i nauczycieli, koordynowanie pracy dyrekcji – oczywiście zajmował się tym wszystkim, zawsze skrupulatnie, zawsze na czas i zawsze tak, by wszyscy zainteresowani byli maksymalnie zadowoleni. Ale było coś ponad to – zżycie się z miejscem pracy, wykraczające daleko poza zwykły zakres obowiązków zaangażowanie w szkolną codzienność, widoczna w każdej wykonywanej przez pana Jacka czynności opiekuńczość i życzliwość, jakaś trudno uchwytna czułość, z którą traktował Szkołę...
23 lutego grupa naszych licealistów (klasa 2C i uczestnicy Warsztatów Twórczego Czytania im. Jerzego Ficowskiego) pod opieką pana Przemysława Rojka udała się do krakowskiego Międzynarodowego Centrum Kultury na wystawę „Wędrujące obrazy” Małgorzaty Mirgi-Tas. Artystka powoli wyrasta na jedną z najważniejszych ambasadorek polskiej sztuki za granicą – choć jej prace podejmują jeden z najtrudniejszych dla polskiej tożsamości tematów, a mianowicie obecność (i nieobecność) Romów.
Mszą Świętą połączoną z obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy – jak się godzi – tegoroczny czas Wielkiego Postu. A z czym się kojarzy Wielki Post? Wiadomo: z powagą (może nawet smutkiem), z wyrzeczeniem, z rezygnacją z wielu zwykłych przyjemności.
Czy hol szkoły w środku tygodnia może być kolorową salą balową? Czy młodzież w XXI wieku ma ochotę na zabawy w starym stylu w maskach karnawałowych? Czy te maski jest w stanie zrobić sama, organizując wcześniej twórcze warsztaty? Czy mimo iż nie trzeba, niektórzy na bal przebrali się za policjantów, romantyczne damy, ptaki..? Czy maskę karnawałową można zamienić w ramach przebrania na maskę przeciwgazową? Tak...
22 lutego pięcioosobowa reprezentacja naszej Szkoły (2 dziewczyny i 3 chłopców) pod opieką pani profesor Almy Rzący - Biel wzięła udział w zawodach snowboardowych szkół ponadpodstawowych Krakowa. Jakub Zając (uczeń klasy 4b) zdobył brązowy medal!!!
Pozostali (Weronika Bubka, Maja Sendrowicz, Krystian Król, Jan Jodłowski) zajęli dalsze miejsca.
Całej piątce serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
21 stycznia w hotelu Holiday Inn przeżyliśmy najważniejszy bal każdego maturzysty. Nie mogło zabraknąć Dyrekcji, naszych drogich Wychowawców oraz Nauczycieli. Bawiliśmy się wybornie do białego rana, ubrani w piękne stroje. Mieliśmy okazję spróbować wykwintnych dań i powspominać chwile spędzone w klasowym towarzystwie.
Ruszyła siatkarska liga międzyrocznikowa Mikst. Po pierwszej rundzie szkolnych rozgrywek w siatkówce, na pierwszym miejscu plasują się pierwszaki. Zawody cieszą się zainteresowaniem, więc z ciekawością będziemy śledzić wyniki rundy rewanżowej. Powodzenia.
Otrzymaliśmy podziękowania od Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci za wsparcie świątecznej akcji pomocy dla rodzin objętych opieką domowego hospicjum w 2022 roku. Niniejszym przekazujemy te je naszym Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, dziękując za okazane serce, otwartość i piękny gest.
Martyna Jędrys i Regina Opałka - uczennice klasy 4c - awansowały do 2. etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Obie w swoich pracach rozwijały temat postępu technicznego w ujęciu literackim i refleksji humanistycznej. Gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za kolejne:)
Z ogromną radością informujemy, że kolejny raz w Rankingu Perspektyw uzyskaliśmy odznakę złotej szkoły, a to oznacza, że trzymamy wysoki poziom, a nawet jesteśmy w rankingu wyżej niż w poprzednich latach!
To już tradycja naszego Liceum, że w styczniu napływają do nas dobre wieści z drogi po Diamentowe Indeksy AGH. W tym roku do drugiego etapu tego prestiżowego konkursu przeszli:
Z FIZYKI: Antonina Bieryt (2b), Jakub Wąsowicz i Szymon Pietruszka (3b) oraz Konrad Żebro (4b).
Z MATEMATYKI: Piotr Ciećkiewicz, Tomasz Matyasik, Bartosz Stańczyk, Julian Twardy (3b), Karol Badura, Mateusz Bis, Paweł Knot, Michał Krzyżak, Tomasz Machnik, Miłosz Płonczyński, Gabriela Solich, Jakub Stachecki, Maciej Ślusarczyk, Justyna Śmietana, Wiktor Waksmudzki i Konrad Żebro (4b).
Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Olimpiady.
Z radością informujemy, że uczennice klasy 4d: Anna Brożek i Alicja Brożek zakwalifikowały się do trzeciego, finałowego etapu ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl zaś uczniowie klasy 4d: Alicja Brożek, Martyna Kacprzak, Melak Kostrzewa-Seyoum oraz Bartłomiej Krzan awansowali do drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza. Z całego serca gratulujemy uczniom i opiekunowi naukowemu - panu prof. Mateuszowi Koziołowi.