Turniej badmintona

Reprezentacja naszego Liceum wzięła udział w turnieju badmintona. Pod opieką prof. Andrzeja Pracucha nasi uczniowie udali się do Liceum św. Rity w Krakowie, gdzie odbyły się rozgrywki. Posłuchajmy relacji Marysi Hadam, jednej z zawodniczek:

W poniedziałek 6 marca a.d. 2023 wyruszyliśmy z Liceum Pijarów do Liceum Św. Rity pod czujnym okiem Pana Profesora Andrzeja Pracucha. Było nas siedmioro - Jakub Wójcik, Michał Cieślak, Jan Wolff-Zdzienicki, Wojciech Sęk, Julia Wójcik, Maja Łoziak i Maria Hadam (...).

Wieści z

Wieści z "alpejskiego stoku"

8 marca w Kluszkowcach odbyły się wojewódzkie zawody w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców. Dobrze zaprezentowała się Zofia Sajdak, która zajęła 8. miejsce (startowało 75 zawodniczek), 25. był Krzysztof Sajdak, a Mateusz Kafel uplasował się w trzeciej dziesiątce (startowało w jego kategorii 78 zawodników).

Gratulujemy niezłych wyników naszym sportowcom i dziękujemy prof. Andrzejowi Pracuchowi za opiekę.

Marcowa akcja krwiodawstwa

We wtorek 14 marca odbyła się w naszej Szkole kolejna akcja krwiodawstwa, do której zgłosiło się 21 uczniów. Z tego zacnego grona krew oddało 14 osób, reszta poległa "w starciu z lekarzem" (nie tak łatwo zostać honorowym dawcą krwi...). Dziękujemy wszystkim odważnym za Waszą postawę i dobro. Krew to bezcenny dar dla tych, którzy potrzebują jej, by po prostu żyć...

Absolwenci – Uczniom

Z poczucia, że jesteśmy pijarską społecznością i wielopokoleniową wspólnotą  zrodziła się idea: Absolwenci - Uczniom.

Projekt, współtworzony przez Grono Pedagogiczne LO Zakonu Pijarów oraz  naszych Absolwentów chcących podtrzymywać więzi z Alma Mater,  zakłada zorganizowanie cyklu wykładów. Pijarscy Absolwenci, a dzisiaj uczeni, artyści, działacze społeczni, osoby spełnione zawodowo będą dzielić się swą pasją i wiedzą z naszymi obecnymi uczniami. Chcemy, aby stworzone w ten sposób relacje budowały poczucie przynależności, ciągłości między kolejnymi rocznikami. Pragniemy, aby współcześni wychowankowie z odwagą patrzyli w swą przyszłość, czując mocne więzi  i wsparcie swoich  poprzedników.

Młodzieży pijarska - sapere auso!

Sukces chemików

24 lutego czworo uczniów klasy 4d mierzyło się z testem konkursowym w ramach drugiego etapu Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza.
Możemy się pochwalić, gdyż  Bartłomiej Krzan awansował do finału tej Olimpiady. Gratulujemy Mu i życzymy powodzenia podczas dwudniowej finałowej rozgrywki, która odbędzie się na Wydziale Chemii UJ.

Biol-chem Dzień Kobiet świętuje w laboratorium:)

W ubiegłą środę, 8 marca, uczniowie klasy 2d uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zorganizowanych w ramach patronatu tego Wydziału nad klasą medyczną. Tematem wykonywanego ćwiczenia była chromatografia - czyli technika rozdziału mieszanin, wykorzystująca różnice w budowie poszczególnych cząsteczek, przekładające się m.in. na ich podobieństwo do substancji

Nasi w finale!

Kolejne wspaniałe wieści: Karol Badura, Gabriela Solich i Paweł Knot (4b) awansowali do etapu finałowego Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!
Nasze matematyczne diamenty

Z dumą donosimy, że laureatami Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej zostali

I Stopień
Paweł Knot
Karol Badura

II Stopień
Gabriela Solich

III Stopień
Konrad Żebro
Wiktor Waksmundzki

Serdecznie gratulujemy!

Przedsiębiorczy Antoni

Miło nam poinformować, że Antoni Domagała (4a) przeszedł do etapu centralnego XVIII Olimpiady Przedsiębiorczości. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnym etapie tego prestiżowego konkursu, który odbędzie się już w kwietniu.

Regino - gratulujemy!

W sobotę - 4.03 - odbyła  się część ustna II etapu LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do której zakwalifikowało się jedynie 20 uczniów liceów krakowskich. Regina Opałka - uczennica klasy 4c - znalazła się w wąskim gronie 12 osób, które pomyślnie przeszły ten etap olimpiady. Bardzo się cieszymy i trzymamy kciuki!!

Pijarskie Spotkanie Edukacyjne, Warszawa 3-4 marca 2023

Ojciec Dyrektor Sławomir Dziadkiewicz oraz nasze Panie Profesor Sylwia Ząbczyk, Anna Lawand, Karolina Knapik-Bieniek, Iwona Dyrdzik-Skompińska i Katarzyna Piórek w pierwszy weekend marca wzięli udział w kolejnym już Pijarskim Spotkaniu Edukacyjnym. Tym razem odbyło się ono w pijarskiej szkole podstawowej na warszawskich Siekierkach i  było poświęcone zagadnieniom psychologicznym w pracy z uczniami. Każdy nauczyciel uczestniczył w dwóch warsztatach- wybranych z kilku propozycji.

Kuba w ścisłej czołówce

W Mistrzostwach Małopolski, które odbyły się 2 marca ,  nasz czołowy snowboardzista - Jakub Zając - zajął VI miejsce w Małopolsce! Gratulujemy ogromnego sukcesu!