Wiadomości

Finał szkolnych rozgrywek w tenisie stołowym

Finał szkolnych rozgrywek w tenisie stołowym

Zakończyliśmy drugi szkolny turniej tenisa stołowego. W finałowym meczu spotkali się Adam Stochel z klasy 2b i Rafał Guzik z klasy 1c. Mistrzem szkoły został Adam. Trzecie miejsce przypadło w udziale Filipowi Dziubińskiemu z klasy 1c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Piekielne warsztaty

Piekielne warsztaty

Uczestnicy organizowanych przez pana Przemysława Rojka Warsztatów Twórczego Czytania im. Jerzego Ficowskiego przez cały rok zajmowali się poezją obcojęzyczną – choć oczywiście tłumaczoną na polski. I tak się znakomicie złożyło, że na ostatnim warsztatowym spotkaniu pojawił się gość – pan Francesco Costantini, jeszcze niedawno nauczyciel języka włoskiego w naszym Liceum, a teraz przede wszystkim doktorant na polonistyce Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Zapraszamy na Turniej Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka

Zapraszamy na Turniej Pierwszej Pomocy im. Jakuba Ciołka

Spotykamy się o 7:50 w salach. W planie Msza Święta w holu szkoły, wykłady związane z tematem pierwszej pomocy, zawody i kiełbaski z grilla. Planowany czas zakończenia imprezy: 12:30.

Przypominamy o konieczności ubrania koszulek w kolorze wylosowanym przez klasę.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Dziękujemy za przygotowanie plakatu imprezy, którego autorką jest Alicja Druzgała z klasy 3c.

Troszkę historii sztuki dla klas trzecich

Troszkę historii sztuki dla klas trzecich

Podczas lekcji polskiego 7 czerwca w klasach 3a i 3d gościem była nasza absolwentka, aktualnie studentka trzeciego roku historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim- Nina Plackowska.

Nina z wielką werwą przedstawiła uczniom najważniejsze zagadnienia sztuki XX-lecia międzywojennego, pokazała, gdzie w Krakowie można spotkać architekturę tego czasu.

Bardzo nam miło, że nasi absolwenci wracają do nas i dzielą się swoją pasją, którą- jak Nina- rozwijali już w murach LOZP. Dziękujemy za przemiłe spotkanie!

Kodowanie z absolwentem

Kodowanie z absolwentem

Tegoroczna akcja – zainicjowana przez panią Katarzynę Dudę-Kaptur – w ramach której to akcji nasi najznakomitsi absolwenci dzielą się z uczennicami i uczniami Liceum swoją wiedzą, pasjami i doświadczeniem - nie zwalnia mimo zbliżających się wakacji. Tym razem – czyli w piątek tuż po dniu dziecka – mieliśmy radość, przyjemność i zaszczyt gościć pana Marcina Dumnickiego, doktora habilitowanego nauk matematycznych, adiunkta Katedry Geometrii Algebraicznej i Teorii Liczb Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalistę w dziedzinie algebry komputerowej oraz geometrii algebraicznej (a przy okazji – niestrudzonego aktywistę miejskiego, prezesa Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów). 

3d z wizytą w Muzeum Anatomii CM UJ

3d z wizytą w Muzeum Anatomii CM UJ

Fascynacja człowiekiem i jego anatomią, perspektywa studiów medycznych, przyrodnicza pasja, a także zbliżający się Dzień Dziecka, który w każdym wieku warto godnie (także naukowo!) świętować- oto powody, dla których klasa 3d z wychowawczynią p. Karoliną Knapik-Bieniek udała się 30 maja do Muzeum Anatomii przy ul. Kopernika. 

A w Pradze 3a i 2a:)

A w Pradze 3a i 2a:)

Dnia 25 maja 2023 roku klasy 2a i 3a bladym świtem wyruszyły w krótką (bo zaledwie dwudniową), ale niezwykle intensywną pod względem wrażeń wycieczkę do Pragi. Po kilkugodzinnej podróży, podczas której uczestnicy nie tylko zdołali nadrobić skrócony wczesną pobudką sen, ale również wysłuchali wielu ciekawostek na temat terenów, które dane im było przemierzać, wszyscy z nową energią wyruszyli na podbój stolicy Czech. Aby dostać się do najbogatszej w historię części miasta, przekroczyli most Karola ozdobiony rzeźbami, które - wedle wierzeń - jeśli się je dotknie, urzeczywistniają marzenia. 

Mat-fiz na obozie naukowym - Maniowy 2023:)

Mat-fiz na obozie naukowym - Maniowy 2023:)

22 maja całą klasą (2b) wyruszyliśmy w podróż, celem naszej wycieczki były Maniowy. Nasze wojaże były bardzo intensywne, od razu po przyjeździe udaliśmy się zwiedzać zaporę w Niedzicy na Zalewie Czorsztyńskim. Podczas następnych dni dużo spacerowaliśmy. Odwiedziliśmy również termy Bania oraz Szczawnicę, w której wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na szczyt Palenicy oraz podziwialiśmy cudowne widoki, które oferował Pieniński Park Narodowy. 

Zmagania fizyków w Konkursie Fizycznym Lwiątko 2023

Zmagania fizyków w Konkursie Fizycznym Lwiątko 2023


Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Lwiątko 2023 realizowany przez Fundację Akademia Młodych Fizyków mający na celu propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych, w szczególności fizyki, wśród uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Tegoroczny udział dwunastu naszych uczniów w Lwiątku zakończył się przyznaniem honorowych tytułów TAONA dla Kacpra Węgrzyna z klasy 1b oraz Jana Hadama z klasy 2b.
Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Nauczyciele fizyki LOZP

Mamy szkolny ogródek

Mamy szkolny ogródek

Kontakt z przyrodą jest dla człowieka bardzo ważny, podobnie jak możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami. Ogródek szkolny spełnia oba te założenia, dlatego – jako miłośnicy roślin – postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć się organizacji takiego miejsca. W założeniu będzie ono otwarte dla każdego – wszyscy zainteresowani są zaproszeni, by dbać o rośliny i cieszyć się ich plonami. Mamy nadzieję, że ogródek przyniesie wszystkim wiele radości. 

Klasa 2C na „ziemi czarnej”

Klasa 2C na „ziemi czarnej”

Co to ta „ziemia czarna?” Oczywiście – Górny Śląsk, tak jak nazwał go Kazimierz Kutz w pierwszym tytule ze swej słynnej filmowej trylogii. Miejsce tak niedalekie od Krakowa – a przecież wciąż nieodkryte i wciąż funkcjonujące w przestrzeni krzywdzących stereotypów: że brud, że smog, że klocowate przemysłowe miasta rozpadające się na pokopalnianych szkodach. No ale czyż wycieczki szkolne nie są od tego, by przełamywać takie właśnie stereotypy? 

Po wyróżnienia w podskokach

Po wyróżnienia w podskokach

Z satysfakcją prezentujemy listę osób wyróżnionych w konkursie matematycznym Kangur w roku szkolnym 2022/2023

Wyróżnieni uczniowie:
Kategoria Junior (klasa 1)
 Kacper Węgrzyn  (1b)
Szymon Skóra  (1c)
Tymon  Szeląg (1b)

Kategoria Junior (klasa 2)
Jan  Hadam (2b)


Serdecznie gratulujemy wysokich wyników.
Zespół Matematyków LOZP