W dniach 20-24.02.2012r. odbyły się „Ferie w mieście” organizowane przez Wolontariuszy Fundacji Oświatowej im. ks. Stanisława Konarskiego. Uczestnikami ferii były dzieci ze szkół podstawowych.
W dniach 8-12 marca w Naszej Szkole odbyła się, coroczna, jedenasta już, wymiana chórów ze Słowacji i Słowenii.
to tylko po angielsku i w świetnym wykonaniu Justyny Kowalskiej, Karoliny Żebrowskiej i Oskara Chomnickiego! Gdzie znaleźć publiczność (poza własną szkołą i domem), która to zrozumie i doceni? Wbrew pozorom, nie trzeba wybierać się na Wyspy lub przekraczać Atlantyku, przeciwnie należy wyruszyć na Wschód. W Lublinie corocznie odbywa się Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim, który przyciąga publiczność i aktorów próbujących swych sił w największych rolach uświęconych tradycją.
Wielki Post to czas, w którym dobrze jest zatrzymać się na chwilę i - mówiąc górnolotnie - zastanowić się nad swoim życiem.
18 lutego i 3 marca w szacownym gmachu Nowodworka odbywały się wyjątkowo wyczerpujące, pisemne i ustne okręgowe eliminacje XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, na których naszą Szkołę dzielnie reprezentowała czwórka uczniów klasy 2a: Ilona Podlecka, Katarzyna Wartalska, Mikołaj Borkowski i Emilia Kubis (do eliminacji ustnych zakwalifikowało się pierwszych troje z nich). Serdecznie gratulujemy całej czwórce, a zwłaszcza Ilonie i Mikołajowi, którzy w wielkim stylu (zajmując – odpowiednio – pierwsze i trzecie miejsce) wywalczyli sobie prawo do zmagań w gronie najściślejszej elity, czyli na zawodach szczebla centralnego. O tym, jak mocno będziemy trzymać kciuki, nie warto nawet wspominać...
11 marca 2012 r. o godz. 18.00 w Sali Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert Chóru Naszego Liceum oraz chórów ze Słowacji i Słowenii.
Informacje na temat rekrutacji do klas pierwszych naszego Liceum znajdują się w zakładce Pliki do pobrania > Rekrutacja
Czy uważasz, że słusznie jesteś oburzony?
Tak, a może Nie, ktoś mógłby odpowiedzieć,mając ku temu, wydawałoby się uzasadnione powody. Biblijna historia proroka Jonasza jest pełna ironii. Prorok chce być sprawiedliwszy od Boga, który demonstruje absolutną kontrolę nad tym, co stworzył. Jonasz chce mieć wpływ na to, co jest poza jego kontrolą, a Bóg nie poddaje się tym naciskom. Jonasz sięzłości, oburza, frustruje, a Bóg działa i dba o to, co ukochał.