Z radością donosimy, że do drugiego etapu 51.Olimpiady Biologicznej zakwalifikowały się Emilia Janas i Magdalena Zeliaś z klasy 3d.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie 22 stycznia.
Z radością przyjęliśmy informację o sukcesach naszych uczniów na drodze po Diamentowy Indeks AGH z matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Uczniom oraz ich naukowym opiekunom serdecznie gratulujemy awansu do II etapu tej prestiżowej olimpiady. Poniżej prezentujemy wykaz osób z naszej Szkoły, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy Marii Hadam (uczennicy klasy 1c) zakwalifikowania się do 46. Olimpiady Języka Angielskiego oraz Łukaszowi Kwincie (uczniowi klasy 3bg), który został zakwalifikowany do etapu okręgowego. 71. Olimpiady Fizycznej. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
W roku szkolnym 2021/22 w ramach programu SU-w-ak zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego. Celem projektu "Moja przyszłość=mój wybór" było wsparcie i pomoc młodzieży w zakresie zaplanowania swojej kariery, przyszłości, studiów, wykonywanego zawodu.
Szanowni Uczniowie, Rodzice uczniów, Nauczyciele i Pracownicy szkoły,
wspominając pamiątkę narodzin Pana Jezusa chciałbym Wam życzyć, aby Jego obecność w naszym życiu przynosiła pokój i radość. Tak jak kiedyś Jezus narodził się w Betlejem, tak niech narodzi się w naszych sercach. Niech ten Boży czas będzie okazją do zatrzymania, radości i zamyślenia się nad dobrocią naszego Pana.
W imieniu własnym i całej pijarskiej wspólnoty: o. Sławomir Dziadkiewicz, dyrektor szkoły.
Miało być tydzień później – ale zdecydowano inaczej. Zarządzono, że ostatni tydzień przed bożonarodzeniową i noworoczną przerwą w zajęciach szkolnych spędzimy ze względów bezpieczeństwa epidemicznego znów przed ekranami komputerów, na lekcjach online. A ten ostatni tydzień miał się przecież skończyć spotkaniami opłatkowymi we wspólnocie Liceum, w klasach, w gronie nauczycieli… Są jednak sprawy na tyle ważne, że nie można ich, ot, tak sobie odwołać – ale można przyspieszyć. A zatem nieco wcześniej niż się spodziewaliśmy, spotkaliśmy się, by nad opłatkiem dzielić się tym, co mamy najcenniejszego – czyli wzajemną serdecznością. Więc się spotkaliśmy, niezmiennie, jak co roku – i pewnie życzyliśmy sobie wszyscy tego samego: żeby w dobrym zdrowiu dotrwać do czasu, gdy wszystko będzie jeszcze bardziej niezmienne, jeszcze bardziej przewidywalne niż teraz…
W piątek, 10.12, odbyło się w naszej Szkole kolejne czuwanie, kolejne koncentrujące się wokół tematu 5 zmysłów. Rozpoczęliśmy je od krótkiej konferencji o. Jacka Wolana nt. SŁUCHU - bo taki właśnie był temat przewodni tego wydarzenia. Następnie udaliśmy się na spotkania w grupach, aby podyskutować o tym zmyśle, jego wpływie na nas i połączyć to z krótkim fragmentem Ewangelii. Później (z lekkim poślizgiem czasowym), rozpoczęliśmy samo czuwanie, które poprowadził dla nas o. Jakub Wojciechowski. Na koniec mieliśmy możliwość skosztowania pysznej herbaty zrobionej przez niezastąpionych animatorów i czegoś słodkiego na ząb.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na następne czuwanie, w piątek, 18.02!
Dziękujemy wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym włączyli się w akcję pomocy dzieciom z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, która była przeprowadzona w naszej Szkole dzięki organizacji Rycerze Kolumba. Miejmy nadzieję, że te drobne gesty serca rozpromienią chociaż trochę trudy życia chorych i ich rodzin.
Z dumą informujemy, że dwóch naszych uczniów otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2021/2022. Są nimi Jan Hohol z klasy 3ag i Mateusz Fano z klasy 2d. Serdecznie gratulujemy!
Z radością informujemy, że Bartosz Stańczyk z klasy 2b awansował do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie!
Z dystansem podchodzimy – jako dyrekcja i nauczyciele Liceum – do wszelkich rankingów, do konkursów na najlepsze szkoły. Mamy swoją filozofię nauczania i wychowywania – i choć szanujemy te licea, które imponują ilością laureatów olimpiad i konkursów (i niezmiernie się cieszymy, gdy do tak elitarnego grona dołączają nasze uczennice i nasi uczniowie), to mamy głębokie przeświadczenie, że w całej tej imprezie zwanej edukacją o coś innego chodzi… Jest jednak jeden taki ranking, który dużo dla nas znaczy –ten, w którym mierzy się parametr fachowo zwany EWD, czyli edukacyjną wartością dodaną. Nie wdając się w techniczne szczegóły: chodzi o to, w których szkołach jest największy przyrost wiedzy w ciągu trzech (bo mówimy o liceach sprzed ostatniej reformy) lat nauki – czyli po prostu gdzie licealiści pomiędzy egzaminem gimnazjalnym a maturalnym nauczyli się najwięcej.
Z wielką radością angażujemy się w akcje charytatywne na rzecz Podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Jak co roku wspólnie z Fundacją Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego byliśmy Pomocnikami Świętego Mikołaja. Każda z klas naszej Szkoły pod opieką wychowawców przygotowała paczkę dla jednego z podopiecznych. W akcję włączyli się oczywiście nauczyciele i pracownicy, nad którymi czuwała pani prof. Małgorzata Dziedzic. Wszystkie prezenty 2.12 zostały przekazane! Jesteśmy przekonani, że będą one dla podopiecznych MHD i ich rodzin dużym wsparciem oraz wywołają bezcenny uśmiech:) Z serca dziękujemy Darczyńcom!
Zachęcamy też do śledzenia profilu Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci na FB, ponieważ będą tam zamieszczane relacje z przekazania prezentów podopiecznym tej wspaniałej organizacji: https://liblink.pl/GsPrus4TEa