Pierwsza Msza św. wspólnoty liceum

Tradycją naszej Szkoły są comiesięczne Eucharystie gromadzące tzw. wspólnotę szkoły. W każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 będzie Msza Święta, na którą zapraszamy uczniów, absolwentów, pracowników, rodziny i znajomych związanych z naszą Szkołą.

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie

Dzień Integracji klas pierwszych oraz czuwanie "Jezioro".

Dnia 4 września 2020 roku miał miejsce w naszej szkole Dzień Integracji klas pierwszych. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 w parku przed liceum.

A jednak zaczynamy!

Tego się nikt nie spodziewał. Czego? Tego, że ogłoszone w połowie marca, wymuszone epidemią zawieszenie zajęć szkolnych – które zrazu trwać miało tylko dwa tygodnie – przeciągnie się do końca poprzedniego roku szkolnego. Tego, że przez ponad trzy miesiące normalną naukę, zwykły, codzienny kontakt z koleżankami, kolegami, nauczycielkami i nauczycielami będzie musiał zastąpić ekran komputera. Że będziemy mieli – jak mówią złośliwi (oczywiście nieprawdziwie) – prawie pół roku wakacji. A im dłużej to wszystko trwało, tym częściej dało się słyszeć głosy, że się nie uda, że we wrześniu czeka nas powrót do szczerze już przez wszystkich znienawidzonej nauki zdalnej.

Olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne

Zapraszamy zainteresowanych sukcesami olimpijskimi i wszystkich ciekawych świata do zapoznania się z propozycjami olimpiad na bieżący rok szkolny.
Znajdźcie coś dla siebie i próbujcie to poznać!

Wywiadówka

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami klas w dniu 11 września 2020 według harmonogramu zamieszczonego poniżej.

Z powodu sytuacji epidemicznej zamiast spotkania z Dyrekcją zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez o. Dyrektora.

Jezioro. Czuwanie na dobry początek. Piątek, 4 września 19.15 - 21.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na pierwsze w tym roku czuwanie.  W planie słowo wprowadzające, spotkanie nad jeziorem - z Jezusem Eucharystycznym, możliwość spowiedzi.

Dzień Integracji klas pierwszych

W piątek, 4 września zapraszamy wszystkich uczniów klas pierwszych na Dzień Integracji w godzinach 16:00 - 21:00. Zaplanowaliśmy dla Was:
    grę terenową
    spotkanie w klasach i mały poczęstunek
    czuwanie na dobry początek
Serdeczne zapraszamy!
Duszpasterze i Animatorzy

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,  uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września wg następującego harmonogramu:

godz. 9:00 - spotkanie w holu szkoły klas drugich (po gimnazjum i po szkole podstawowej), Msza Święta, spotkanie z wychowawcami;

godz. 11:00 - spotkanie w holu szkoły klas pierwszych i trzecich, Msza Święta, spotkanie z wychowawcami.

Mamy Mistrza:)

6 września 2020 r. Szymon Włoch - uczeń klasy 2cg - brał udział   w XXIX Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Skierniewicach w kategorii juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 74 kg. Wycisnął ciężar 110 kg i zdobył tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy!

Cieszymy się wynikami naszych maturzystów

Z satysfakcją dzielimy się wynikami tegorocznych maturzystów. Cieszymy się, że wyniki matur naszych uczniów z prawie wszystkich przedmiotów (zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym) są wyższe od tych, które osiągają uczniowie liceów krakowskich.

Obóz wakacyjny w Łapszach Niżnych 6-12 lipca 2020 r.

BÓG, WSPÓLNOTA, GÓRY, PRZYRODA - oto prosty i doskonały przepis na udane wakacje. Postanowiła skorzystać z niego grupka naszych uczniów, którzy pod opieką o. Przemyslawa, kl. Szymona oraz Pana Michała Pacyny w dniach 6-12 lipca spędzili "Wakacje z pijarami" w Łapszach Niżnych.

W podskokach po matematyczny sukces

Z radością informujemy, że zmagania naszych uczniow w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny przyniosły następujące rezultaty: